<D Q. O) 6 ZOMER 2018 ZEELANDBRUG WAT IS ER TE DOEN? Rondwandeling, Burgh- Haamstede Vlooienmarkt, Zierikzee Jeu de boules, Middelburg Sneeuwkampen, Terneuzen Yoga op het strand, 't Zwin Streekproductenveiling, Tholen Kanoën in Zeeuws- Vlaanderen, Sluis en Groede Rondleiding schaal- en schelpdiervisserij, Yerseke Seizoensmarkt, Renesse Gratis bezoek aan watersnoodmuseum voor 65-jarigen WAT IS DE FAVORIETE HANGPLEK VAN Terwijl met bulderend geweld verkeer over de Zeelandbrug raast, bevinden dagelijks tientallen mensen onder die brug zich in een adembenemende sprookjeswereld. Ze speuren onder het wateroppervlak van de Oosterschelde naar naaktslakken, dansende sepia's en in deze periode vooral naar zeepaardjes. Je zoekt je een ongeluk, maar je ziet er geen een", zegt Freek Titse laar enigszins teleurge steld als hij terugkomt van zijn wekelijkse duik. Geen zeepaardjes ditmaal. „Ik woon hier om de hoek, in Zierikzee. Denk dus niet dat er geen Zeeuwen zijn die duiken. Mijn vrouw duikt ook en hier komen toch al gauw een stuk of dertig Zeeuwen duiken." Dat je dat niet zo snel ziet aan de kentekenplaten wordt verklaard als je Freek ziet vertrekken. Hij is namelijk op de fiets. Daar hangt een karretje achter voor zijn zuurstoffles. Maar toch, over het algemeen is de duiks- tek bij de Zeelandbrug bevolkt met buitenlanders. „Hier komt Europa in het klein samen: duikers uit België, Frankrijk, Duitsland en zelfs Zwit serland", zegt Michael Dinger uit het Duitse Solingen. „Op deze duikstek wisselen we ervaringen met elkaar uit en leren we elkaar kennen." Voorzieningen „Dit is de bekendste duikplek van Zeeland, ook qua voorzieningen", zegt Jorn Theelen uit Haarlem. Hij doelt daarmee op het vulstation voor duikflessen en het kleedhok onder aan de dijk, maar ook de trappen de dijk op en af en de duiktrappen naar het water. Bovendien kun je hier on deraan de dijk gratis parkeren. Hij gaat samen met Marion Haarsma uit Den Haag een uurtje onder water. En bij terugkomst blijkt dat Marion meer geluk had dan Freek Titselaar: ze heeft een zeepaardje kunnen vast leggen met haar onderwatercamera. woensdag 11 juli 2018 GO TIP1 Bezoek museum 'De Burghse Schoole' en ontdek een cultureel erfgoed. Tijdens een wandeling komt men langs bunkers in de dui nen die in de Tweede Wereldoorlog gebruikt zijn, de Walburg die de be volking moest beschermen tegen Vikingen en nog veel meer is er te zien tijdens dit tochtje. Voor meer info: www.burghseschoole.nl. TIP 2 Op Camping Kloet is er vandaag de mogelijkheid om van 10.00 tot 16.00 uur de vlooienmarkt te be zoeken. Een grote diversiteit aan kraampjes en een hoop gezellig heid! Meer info: http://www.kloet- evenementen.nl. Jeu de boules. TIP 3 Elke zondag en woensdag vanaf 13.30 en elke donderdag vanaf 19.00 uur zijn jeu-de-boulers van harte welkom bij Jeu de Boules Club Middelburg (CJBM). Of je nu een beginner of ervaren speler bent op de 31 buitenbanen en 20 binnenbanen is er ruimte genoeg voor iedereen! Locatie: Koudekerk- seweg 139. Meer info: www.cjbm.nl. TIP 4 Voor de kids die de winter missen worden er in Skidome sneeuw- en sportkampen georganiseerd. Nog beter worden in skiën of snowboar- den? Schrijf je dan in via www.ski- dome.nl TIP 5 Voor de vroege vogels kan er gey- ogaad worden op het strand in het natuurgebied van 't Zwin. Om 7.20 uur is het verzamelen bij de hoofd ingang van camping Zwinhoeven met een zelf meegenomen hand doek en flesje water. Bij regen wordt het afgelast. TIP 6 Duik de authentieke veilingsbank jes in en scoor jou streekproduct op de streekproductenveiling in Tholen. Vanaf 11.00 uur kan er ge boden worden op allerlei verse pro ducten aan de Langeweg 1. TIP 7 Zeeuws-Vlaanderen ontdekken vanaf het water? Dat kan in Groede(Zwartegatschekreek) en Sluis(Kanaalweg). Van 10.30 uur tot 12.30 uur gaat men per kano het water in en vaart men tussen de weilanden door. Kosten: €12,50, kinderen tot en met 10 jaar €7,50. Meer informatie op de facebookpa- ginavan 'Buitengewoon actief'. TIP 8 Altijd al eens in een mosselbedrijf willen kijken? Alle wetenswaardig heden over de schaal- en schelp diervisserij worden verteld tijdens een rondleiding langs bedrijven en havens in Yerseke van 12:30 uur tot 14:00 uur. Eén uur van te voren langs komen bij de VVV, Kerkplein 1. Bij de VVV krijgt u informatie over het verzamelpunt. TIP 9 Seizoensmarkt met diverse kramen van 8.00 uur tot 14.00 uur. TIP 10 Mensen die in 1953 geboren zijn, kunnen vandaag en op twee an dere dagen in 2018 gratis deelne men aan een programma in het mu seum dat speciaal voor hen is sa mengesteld. Als aandenken aan hun bezoek krijgen deze 65-jarigen een geschenk, ter herinnering aan de ingrijpende gebeurtenis die plaatsvond in hun geboortejaar. Eventuele metgezellen die niet in 1953 zijn geboren, krijgen 53% kor ting op de reguliere entreeprijs. Aanvang is om 11.00 uur, 12.30 uur en 14.00 uur. Meer informatie www.watersnoodmuseum.nl Frits Titselaar Waar zijn we? Duikplek bij de Zeelandbrug in Zierikzee Wie hangen er? Duikers vanuit heel Europa Frits Titselaar keert met zijn fietskar vol duikspullen terug naar huis. Vliegen onder water Valeska Nastaly Watersnoodmuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38