GELD&GOED Tandenpoetsen met topborstels Goeie koop O 24 Camper Van klassieke Volkswagens tot luxe cruiseschepen op wielen: in Nederland caravanland zijn de campers in opkomst. Wie niet meteen zo'n Knaus, Dethleffs of Airstream wil kopen, kan zijn mobiele vakantiehuis ook huren. 'Alle foutjes al gemaakt' Kleur je gebit in met hulp van een app o w Luxepaard, poetst comfortabel Maakt slim gebruik van je smartphone e liefde van de Ne derlandervoor de l toercaravan is be- Ikend. Het nationale f wagenpark telt er bijna 440.000, goed voor een vierde plek in de Europese ranglijst, na Duitsland, Frankrijk en Engeland. Per hoofd van de bevolking staan we met 26,4 per 1000 Nederlanders zelfs op plaats twee, achter Zweden (29,2). Maar de camper is inmiddels een geduchte concurrent. Daar rijden er nu zo'n 115.000 van rond; in 2010 wa ren dat er nog 65.000. Ook de ver koop van gebruikte campers zit in de lift, net als de verhuur. Waarom een camper? Voor veel kampeerders staat de cam- HAPPY CAMPERS per voor het ultieme gevoel van vrij heid. Je kunt gaan en staan waar je wil. Tijdens het rijden heb je meer ruimte en voorzieningen dan met een caravan aan je trekhaak. De vol gende dag zijn de spullen zo weer ge pakt en kun je weer op pad. Daarom zijn campers bij uitstek geschikt om een heel land of gebied te ontdekken. Een caravan bouw je daarentegen simpel uit met een voor tent, waarna je makkelijk met de auto de directe omgeving verkent of een boodschapje doet. Dat is met een camper wat lastiger. Maar die gebruik je natuurlijk ook niet om drie weken op dezelfde plek te blijven staan. Mag je er zomaar in rijden? Het idee om met zo'n groot voertuig de weg op te gaan schrikt misschien af, maar een camper besturen is ge- woensdag 11 juli 2018 GO Elektrisch tandenpoetsen is beter dan handmatig, daar zijn de deskundigen het inmiddels wel over eens. Je komt makkelijker op las tige plekken in je mond en wapent je beter tegen tand- plak. Tegenwoordig zijn er zelfs tandenborstels met een app die bijhoudt of je overal in je mond wel goed gepoetst hebt. Of die er voor kinderen een spelletje van maakt door ze virtuele beestjes uit hun mond te laten poetsen. Prijs Een elektrische tandenbor stel kost al snel zo'n 40 euro. En vanaf die prijs is the sky the limit. Ga je voor het meest uitgebreide model dan ben je bijna 300 euro kwijt. Dat staat in schril contrast met die 2 euro voor een handtandenborstel uit de supermarkt. Toch kan zo'n dure borstel je uiteindelijk geld besparen, want als die beter zijn werk doet, bespaar je wellicht weer op tandarts kosten. Het testpanel van BestePro- duct.nl selecteerde met frisse adem drie favoriete elektri sche borstels. —Tom Haze Zie voor meer testen en reviews besteproduct.nl Philips SoniCare HX9192 Flexcare Plati- num Connected Prijs: 115 euro Deze slimme tandenbor stel koppel je met de So- nicare app om live te zien hoe goed je poetst. Het 'inkleuren' van je gebit zorgt dat je gestructu reerd te werk gaat en je ziet direct of je te hard of te snel poetst. De app heeft daadwerkelijk een meerwaarde, maar vraag je wel af of je steeds je smart- phone erbij wil pak ken. Kies zelf uit drie verschillende modi (clean, white en deep clean) en drie poets sterktes. Je kunt er zo'n twee weken mee poetsen voordat de batterij weer moet worden opgeladen. O Philips SoniCare Dia mond Clean HX9353 Prijs: 125 euro Dit is een luxepaard zonder app. Dit model gaat zeker drie weken mee op één lading en je hebt de keuze uit liefst vijf verschillende standen, inclusief een programma voor je tandvlees en voor een gevoelig gebit. Komt met oplaadreis- etui, oplaadglas en twee opzetborstels. Poetst zeer comforta bel. Wie de premium ervaring mét app wil, komt uit bij de Dia- mondClean Smart. Hier betaal je wel meer dan 200 euro voor. Oral B Genius 9000N Prijs: 130 euro Koppel deze Oral B met je smartphone en de Ge nius volgt je prestaties via de frontcamera van je telefoon. De meegele verde houder klik je op je spiegel om je smart phone in te zetten. Slim bedacht! De app geeft feedback en tips over je poetsprestaties. Oral B's maken een andere trilbeweging dan de Philips borstels. Wat je fijn vindt, is persoon lijk voorkeur. Beschikt over zes verschillende standen waaronder whitening, tandvlees verzorging en een modus voor gevoelige tanden. De accu houdt het zo'n twee weken vol. Trekken doe je met een camper Rob Nijman Een camper heb je zo neergezet en je bent snel weer op pad. Daarom is hij ideaal om mee te trekken. FOTOSHUTTERSTOCK Alfons Verhagen (36) uit Breda schafte een tweedehands camper aan en trekt sinds half juni met zijn gezin door Europa. „Met drie jonge kinde ren wordt vliegen snel onbetaalbaar en lange ritten in de auto gaan ons niet zo goed af. Wij rijden, de kinderen kunnen achterin lekker kleuren en knutselen." De camper vond hij via Marktplaats. „Een zes- persoons met vaste bedden, zodat we het voor eten en slapen niet steeds hoeven te verbouwen. Wat me bij de aanschaf wel over viel, is de hoeveelheid instructies voor alle apparatuur en het da gelijks gebruik. Een enorme hoeveelheid weetjes, dus lang leve camperforum.nl waar je die dingen eens Alfons Verhagen met zijn gezin: „De hoe veelheid instructies overviel me." rustig kunt lezen. We hebben alle begin- nersfouten al gemaakt. Te ver rijden, onver dunde verkeerde vloei stoffen in je chemisch toilet, stank uit de vuil- watertank - noem maar op. Maar we vinden het geweldig!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24