f 'Het wordt vanaf nu polijsten' 23 TENNIS WIMBLEDON De kwartfinale bleek het eindstation voor Kiki Bertens op het gras van Wimbledon. Ze noemde het een uitschieter, maar beseft ook dat haar prestaties perspectief bieden. RIK SPEKENBRINK LOnden Kiki Bertens (26) keert volgend jaar terug op Wimbledon als lid van de Last Eight Club. Dat betekent gratis koffie en thee in het speciale club huis, extra vrijkaarten voor familie of vrienden en tickets voor een mu sical naar keuze. Privileges die een tennisser doorgaans pas gebruikt als het racket is opgeborgen. De vraag is of Bertens zich tegen die tijd laat fêteren, of er juist voor kiest zich in de anonimiteit over het park te bewegen. Waarschijnlijk dat laatste, ze is opgevoed volgens het 'doe maar gewoon'-principe. Zelfs voor de luxueuze kleedkamer, be stemd voor spelers die bij de eerste 16 geplaatsten horen, zou Bertens eventueel bedanken, mocht het zo ver komen. „Dat hoeft voor mij niet zo. Ik houd alles liever zoals het is." Mythisch Ook een kwartfinaleplaats op het meest mythische tennistoernooi heeft bij Bertens nog niet voor een liefdesverklaring aan Wimbledon Als ik agressiever ging spelen, maakte ik meer fouten. En als ik gas terugnam, dook ze er bovenop gezorgd. Ze heeft heus genoten van de afgelopen anderhalve week, dat bewees haar gelukzalige lach op de massagebank na de overwinnin gen op Venus Williams en Karo- lina Pliskova wel. Maar verder kan ze niet wachten tot ze het gravel weer onder haar voeten voelt, het liefst komende week al in Gstaad. „Anders moet ik zo lang wachten op het gravelseizoen van 2019." Julia Görges was gisteren in de kwartfinale van Wimbledon te goed voor Bertens. De rasaanval- ster won het van de aanvalster in wording: 6-3, 5-7, 1-6. Bertens voelde zich ook in de eerste set, on danks de score, al de mindere. Ze kwam op 5-5 en 30-25 wel tot zes punten van de halve finale, maar toen haar goede Duitse tennis- vriendin nog een versnelling hoger schakelde was er geen houden meer aan voor Bertens. „Ze sloeg SLUITER UITSLAGEN echt bizarre ballen, vooral in die derde set. Alles lukte. Als je voelt dat je de mindere bent, moet je wat. Als ik nog agressiever ging spelen, maakte ik meer fouten. En als ik gas terug nam, dook zij er meteen bo venop. Niet altijd de beste speler wint in tennis, dus ik hield nog wel geloof. Maar ze speelde het heel netjes uit." Geen schande De nederlaag was dan ook geen schande. Wimbledon 2018 vormde het bewijs dat Bertens veel meer is dan een gravelspecialiste. Al moet dat besef nog indalen. Ze noemde de kwartfinale gisteren een uit schieter. „Ik weet dat ik ook op snellere banen goede resultaten kan halen, maar hoe ik precies zo aanvallend heb kunnen spelen hier, weet ik zelf eigenlijk ook niet. Als je me twee weken geleden had gezegd dat ik hier zou komen, had ik je ook niet geloofd." Er is nog wel wat werk te doen dus, qua bewustwording. Maar ook drie kwartier na haar uitschakeling kon Bertens de handvatten voor de rest van haar seizoen benoemen. „Op mentaal, fysiek en tactisch ge bied kan ik hier alleen maar posi tieve dingen uithalen. Dit was een heel mooi toernooi, een bewijs dat ik ook agressief kan tennissen. Hier heb ik dus zo hard voor gewerkt en getraind. En die Last Eight Club is een mooie bijkomstigheid. Ik kan nog eens terugkomen. Hopelijk ga ik het gras wat minder haten." Bertens klimt naar plek 17 op de wereldranglijst, dicht bij haar beste ranking (25) ooit. Met weinig pun ten te verdedigen de komende maanden is de top 10 niet irreëel. „Dat zou een doel kunnen worden, de top 10 is iets magisch." Kwartfinales mannen Kwartfinales vrouwen woensdag 11 juli 2018 GO Toch was dit heel mooi' y @rikspekenbrink - Kiki Bertens (26) LONDEN Coach Raemon Sluiter had tot gisteravond nog niet echt kunnen genieten van het geslaagde Wimbledon-toer- nooi van zijn pupil Kiki Bertens. Hij liet emoties bewust niet toe, ze zouden kunnen afleiden. „En nu wil ik dit ook eerst analyse ren, verwerken en dan pas af sluiten." Bertens had in de ogen van haar coach niet veel ver keerd gedaan tegen Julia Görges. „Die is gewoon gaan duwen, duwen, duwen, totdat Kiki omviel. Voor haar is dat aan vallende tennis nog iets minder natuurlijk dan voor Görges. Dan kan je op een gegeven moment knakken en ballen gaan missen vanuit de twijfel. En ik vind dat ook Kiki nog iets meer de kans die zich toch voordoet op 6-3, 5-5 en 30-15 moet herkennen. Ook al deed ze op dat moment weinig verkeerd." Verder kon Sluiter alleen maar tevreden zijn. „De blauwdruk van het plan voor Kiki dit jaar stond al en daar houden we aan vast. Het wordt nu polijsten." Teleurstelling bij de Neder landse na afloop, foto's reuters/ap Wimbledon Mannen, vierde ronde: Del Potro (Arg/5) - Simon (Fra) 7-6 (1) 7-6 (5) 5-7, 7-6 (5). Dubbelspel, kwartfinales: Inglot/Skugor (GB/Kro) - Haase/Lindstedt (Ned/Zwe) 6-3 6-7 (3) 7-6 (1) 6-4, Loechte Nielsen/Salisbury (Den/GB) - McLachlan/Struff (Jap/Dui) 7-6 (6) 4-6 7-6 (2) 7-6 (4), M. Bryan/Sock (VS) - Sharan/Sitak (Ind/N-Zee) 7-6 (4) 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Kerber (Dui/11) - Kasatkina (Rus/14) 6-3 7-5, Görges (Dui/13) - Bertens (Ned/20) 3-6 7-5 6-1, Ostapenko (Let/12) - Ciboelkova (Slow) 7-5 6-4, S. Willi ams (VS/25) - Giorgi (Ita) 3-6 6-3 6-4. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Peya/Melichar (Oost/VS) - Roger- Vasselin/Hlavackova (Fra/Tsj) 7-6 (5) 4-6 9-7, Clarke/Dart (GB) - Pavic/Dabrowski (Kro/Can) 6-3 6-4. Federer (Zwi/1) Anderson (ZAf/8) Djokovic (Ser/12) Halve finale Raonic (Can/13) Isner (VS/9) Nishikori (Jap/24) Halve finale Del Potro (Arg/5) Finale zondag 15 juli Nada' (sPa/2' Ciboelkova (Slw) Ostapenko (Let/12) Kasatkina (Rus/14) Kerber (Dui/11) Halve finale Ostapenko Kerber Halve finale Görges S. Williams Bertens (Ned/20) Görges (Dui/13) S. Williams (VS/25) Giorgi (Ita) Finale zaterdag 14 juli A Kiki Bertens serveert in haar kwartfinale tegen Julia Görges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23