Schwaab voelt de 'Duitse' hand van Van Bommel 22 Juventus gaat met toptransfer Ronaldo voor Champions League Voor 105 miljoen euro nam Juventus gisteren Cristiano Ronaldo (33) over van Real Madrid. Het is een transfer die de Europese voetbalmarkt weer zal doen duizelen. EDWIN WINKELS Juventus. De naam van zijn nieuwe club, toen die een week geleden al doorsijpelde, was nog de grootste verrassing. Bijna iedereen, hijzelf in de eerste plaats, wist dat de tijd van Cristiano Ronaldo bij Real Madrid er na negen jaar op zat. Drie keer de Champions League op een rij - er restte geen uitdaging meer. Ja, er gens anders. Paris SG leek een kan didaat, met zijn oliemiljoenen. Of Manchester United, Ronaldo's vroegere liefde, de club die hij in 2009 voor Real verliet. Of anders cashen in China, Qatar of de Ver enigde Staten. Maar CR7 koos vooral voor een sportieve uitdaging. Juventus, de ploeg die hijzelf vorig jaar met twee treffers al in de Europese finale ver sloeg. En de club die hij dit seizoen uitschakelde met onder andere een fabuleuze omhaal, die hem een staand applaus van het publiek in Turijn opleverde. Het was de avond dat de Portugees dacht dat ze hem daar meerwaardeerden dan bij zijn eigen club. Het was de voorbode van zijn opmerking direct na de van Liverpool gewonnen finale, dat het wel mooi was geweest, in Madrid. Net zo veel scoren in het gesloten Italiaanse calcio als in de veel opener Primera División, het is maar heel weinig spitsen gegeven. De Argen tijn Gonzalo Higuain, vermoedelijk het voornaamste slachtoffer van de komst van Ronaldo naar Juve, is een zeldzaam voorbeeld. De oud-spits van Real maakte in 2015-2016 maar liefst 36 goals voor Napoli in de Ik denk dat het moment is gekomen een nieuwe etappe in mijn leven te beginnen competitie. Sinds 1960 was er daar voor maar één andere topscorer in Italië geweest die de grens van 30 doelpunten doorbrak, Luca Toni (Fiorentina) met 31. Al die andere il lustere topscorers bleven daaronder steken: Platini, Maradona, Van Bas ten, Inzaghi, Sjevtsjenko, Totti, Del Piero, Ibrahimovic... Excelleren Maar eigenlijk hoeft dat van Juven- tus-baas Agnelli ook eigenlijk niet, veel treffers in de competitie die de club al zeven jaar op rij heeft ge wonnen. CR7 is gehaald voor het excelleren in zijn meest geliefde speeltuin, de Champions League, die de 'Oude Dame' in 1996 - tegen Ajax - voor het laatst won. Daarna verloor Juventus maar liefst vijf fi nales, de laatste dus tegen Real. Het Real waar Ronaldo het in de com petitie de laatste jaren iets rustiger aan deed, maar in Europa was hij scherper en dodelijker dan ooit te voren. Afgelopen seizoen was hij, tot de finale, beslissend tegen Paris Saint-Germain, Bayern en Juve. „Ik denk dat het moment is geko men een nieuwe etappe in mijn le ven te beginnen en daarom heb ik de club gevraagd me te transfere ren", schreef Ronaldo gisteren op de website van Real Madrid. „Ik vraag iedereen, en vooral onze aan hangers, om me alsjeblieft te begrij pen." Real Madrid moet op zoek naar een nieuwe spits, en niet zomaar één. Kylian Mbappé heeft de voor keur van voorzitter Pérez, die niet aan een 'ruil' met Higuain denkt. De Argentijn zou naar Chelsea kunnen, en zo zal de carrousel di rect ongetwijfeld op gang komen. Kort gezegd wil Van Bommel extre mer dan Cocu wedstrijden vanuit balbezit domineren. „En dat begint dus achterin, met een laatste linie die ook extremer vooruitverde- digt", zegt verdediger Daniël Schwaab (29) in het Zwitserse Ver bier waar PSV tien dagen op trai ningskamp is. Zelf hoopt hij ook onder Van Bommel een basisplek te veroveren en weer een sturende rol te spelen in het groepsproces. Schwaab: „Vorig seizoen was na tuurlijk grossartig met de titel. Nu is het óók een ambitie om goed voor de dag te komen in de Champions League, als we tenminste het hoofdtoernooi halen." Herkent Schwaab als Duitser meteen Duitse invloeden bij de trainer Van Bommel? Een lach: „Dat zijn trainingen in de voorbe reiding direct zeer intensief zijn, dat misschien. In Duitsland was ik nooit anders gewend. En ik denk hij ook niet in zijn tijd bij Bayern Mün- chen." Onder de 27 meegereisde spelers is ook de Argentijnse spits Maxi Ro- mero, die er afgetraind uit ziet. In het tussenseizoen werkte hij in zijn eentje door in Argentinië. Na een halfjaar van blessureleed hoopt hij op korte termijn eindelijk voor PSV te debuteren in een wedstrijd. Op 4 augustus is al de strijd om de Johan Cruijff-Schaal, thuis in Eindhoven tegen Feyenoord. Winder leidt in Giro Rosa Nigel de Jong naar Qatar Beukeboom op recordjacht FLITSEN woensdag 11 juli 2018 GO CR7 moet uitblinken in eigen speeltuin @edwinwinkels B Barcelona Ronaldo grijnst naar Gianluigi Buffon tijdens het Champions Leagueduel Juventus-Real, dat hij met drie goals besliste. Buffon is inmiddels vertrokken bij Juve, Ronaldo gaat juist naar Turijn, fotophoto news -Cristiano Ronaldo (33) Mark van Bommel (41) is als trai ner van PSV extraverter dan zijn voorganger Phillip Cocu. En hij wil dwingender voetballen. Ver dediger Daniël Schwaab voelt het verschil. Maarten Wijffels Verbier A PSV-trainer Mark van Bommel instrueert zijn troepen, foto vi images WIELRENNEN Ruth Winder gaat aan de leiding in de Giro Rosa. De Ameri kaanse wielrenster van de Nederlandse ploeg Sun web nam de eerste plaats in het klassement gisteren over door de vijfde rit, met start en finish in Omegna, na een massasprint te win nen. Marianne Vos ein digde als vierde. VOETBAL In navolging van Wesley Sneijder gaat ook Nigel de Jong (foto) zijn voetbalcarrière afbouwen in Qatar. De 33-jarige mid denvelder tekent in Doha een contract voor naar ver luidt één jaar bij Al Ahli. De Jong kwam het afgelopen halfjaar in de Bundesliga uit voor Mainz 05. De Am sterdammer speelde elf competitiewedstrijden. WIELRENNEN Baanwiel- renner Dion Beukeboom (29) gaat op 22 augustus een aanval doen op het werelduurrecord in Aguas- calientes (Mexico), op ruim 1800 meter boven zeeni veau. Het werelduurrecord staat sinds 7 juni 2015 op naam van Bradley Wiggins, die in Londen tot een af stand van 54,526 kilometer kwam. De Deen Martin Toft Madsen gaat op 26 juli al een aanval doen op dat re cord. Kenneth Vermeer is voor de eerste oefenwed strijd van Feyenoord van daag tegen Young Boys nog niet beschikbaar door een bovenbeenblessure. Trainer Michel Vonk krijgt bij AZ samen met Koen Stam de leiding over Jong AZ, dat uitkomt in de eerste divisie. Fernando Torres (34) verhuist naar Japan en gaat spelen voor Sagan Tosu, de nummer 17 van de hoogste divisie. Fortuna Sittard heeft de Moldavische doelman Alexei Koselev (24) aan getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22