Kamerleden vijfjaar naar de 'Apenrots' OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! 1299 J 70 70 Rechter: pgb's juist toegekend hy 13 Korting 1 Cruise van Nederland naar Italië "Stfbmz %tipfeaA& ALMELO Twee zorginstel lingen in Twente en een voormalige instelling in Katwijk zijn vrijgesproken van fraude met persoons gebonden budgetten. Ook zeven leidingge venden die zich volgens het Openbaar Ministerie (OM) schuldig hadden ge maakt aan oplichting, zijn vrijgesproken door de rechtbank in Almelo. Het proces draaide om de christelijke zorginstellin gen stichting Pastoraal Centrum Saron, stichting In het Zadel (beide Twente) en Stichting 't Zout (Katwijk). Volgens het OM hadden de verdachten vanaf 2009 voor zo'n 4 miljoen euro aan rekeningen geïncas seerd voor zorg die niet was verleend. De rechters veegden alle aanklachten van tafel. Voor oplichting, valsheid in geschrifte, wit wassen en het vormen van een criminele organisatie was in hun ogen geen en kel bewijs. Het OM gaat in hoger beroep. De verhuizing is nodig omdat het Binnenhof vanaf 2020 wordt geres taureerd. Nu al mocht de parlemen taire pers rondkijken in de depri merende werkruimtes van wat de 'Apenrots' wordt genoemd. De nieuwe vergaderzaal oogt kleiner, maar zal even groot zijn. De benauwde beleving wordt veroor zaak doordat het plafond veel lager is. Er komt geen glazen wand tegen springers uit het publiek, de pers zal vanuit de hoogte de debatten kunnen verslaan. De 150 blauwe Kamerzetels die nu nog op het Bin nenhof staan, worden hierheen verplaatst. Het is de parlementaire persvereniging gegarandeerd dat de pers vrijelijk door het hele gebouw kan lopen om politici in hun werk kamer op te zoeken. Behalve de fractievertrekken van de PVV, die zijn om veiligheidsredenen nu ook niet vrij toegankelijk. Bijnaam Het oude gebouw heet de 'Apen rots' door de bouw en de diploma tieke ego's die hier sinds 1985 onder elf ministers hebben gediend. In die 'Apenrots' komen straks voor ruim vijfjaar de Tweede Kamerleden. Ze worden er gehuisvest met de parle mentaire pers, het kabinet zal regel matig op bezoek komen en niet te vergeten: alle medewerkers en Ka- merpersoneel. Zelfs perscentrum Nieuwspoort krijgt hier een plek. i Tijdelijke plenaire zaal oogt door het lage plafond kleiner, maar is even groot Het oogt als 'een desolate ruimte', zo zegt projectleider Thijs Paarde- kooper van het Rijksvastgoedbe drijf tijdens de rondleiding. Geen woord te veel gezegd. Alle ruimtes tot en met de dertiende verdieping zijn leeggeplukt. Alle raamambte- naren zijn verdwenen. Geen spoor meer van de gang die de boulevard of broken dreams werd genoemd, omdat de mislukte ambassadeurs er naast elkaar zaten. Inrichting Op de 'Apenrots' wordt van de eer ste tot en met de zevende verdie ping alles opnieuw ingericht, daar mee is het aantal vierkante meters vergelijkbaar met het huidige par lementsgebouw. De achtste tot de elfde verdieping blijft helemaal leeg, terwijl de twaalfde en der tiende verdieping technische ruim tes zijn. Het nieuwe tijdelijke Tweede Kamergebouw aan de Be- zuidenhoutseweg beslaat veel meer vierkante meters, maar die gaan om fianciële redenen niet worden ge bruikt. Het hele renovatieproject zal 525 miljoen euro kosten. TOPPER 10% geldig t/m zondag i 15 juli 2018 i 23.59 uur NOG MEER UIT ONS ASSORTIMENT MET FLINKE KORTINGEN! Nu met 10% korting 600 199 296 971 1574 575 359 386 269 2054 Kijk voor meer Stiptease kortingen op^nzewebsite reizen nl woensdag 11 juli 2018 Vanwege restauratie van het Kamergebouw huist het parlement vanaf 2020 in het vroegere ministerie van Buitenlandse Zaken. De Tweede Kamer verhuist in de zomer van 2020 naar het oude ministerie van Buitenlandse Zaken. De plenaire zaal wekt de indruk van een Sovjet-hotel- lounge voor de val van de Muur. Maar het is toch echt de toe komstige tijdelijke vergaderzaal. Jan Hoedeman Peter Winterman Den Haag Ai v.a. korting 13 dagen per 4* Costa Mediterranea Ontdek diverse prachtige bestemmingen, waaronder Porto, Lissabon en Valencia. De reissom is zéér voordelig, want deze is incl. 13-daagse cruise o.b.v. verblijf in een balkonhut, volpension en vliegreis naar Eindhoven. Boek snel, want dit zijn de laatste plaatsen! zie stipreizen.nl/crcneb f X* 1 All Indusive cruise Middellandse Zee Superdeal nu v.a. Zonvakanties tot -€ 50 per boeking nu v.a. Riviercruise langs de Duitse Wijnfeesten van 329 nu v.a. All Indusive cruise Dubai, Oman Abu Dhabi van J079 nu v.a. Cruise van Europa naar Dubai van J749 nu v.a. Groepsrondreis Sardinië - All Indusive van 639 nu v.a. Groepsrondreis Schatten van Bulgarije van 399 nu v.a. Groepsrondreis Klassiek Roemenië van 429" nu v.a. Riviercruise Zuid-Nederland Vlaanderen van ïVf nu v.a. Cruise van Singapore naar Italië -€250 per boeking nu v.a. stipreizen.nl m |H ons Contac w actievoorw' *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserverinaskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13