Ifc baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 4 EUWS 11 AMERIKA ILLEGALEN DUIKEN ONDER President Trump stopt met het scheiden van illegale immigranten gezinnen, maar de angst blijft voelbaar. Moeders duiken onder in kerken om bij hun kinderen te kunnen blijven. Ik heb soms het gevoel dat ik niet kan ademen Als Amanda Morales (32) ons rond leidt in haar optrekje naast het altaar van de Santa Cruz-kerk in Washing ton Heights, een buurt in het noor den van New York, is ze voorzichtig optimistisch. Ze hoopt dat de immi- gratiepolitie haar toestaat in de VS te blijven zolang een nieuwe procedure over haar verblijfsvergunning loopt. Dan kan ze dit propvolle schuilka- mertje verlaten, de wind weer eens door haar haren voelen waaien en naar huis om een fatsoenlijke maal tijd te koken voor haar gezin. Met haar drie kinderen woont Mo rales al ruim tien maanden in de kerkbibliotheek. Er staat een stapel bed voor de twee oudsten. Peuter Da- vid (3) en zijn moeder slapen samen in het eenpersoonsbed dat er stijf te genaan staat. Als de gele schoolbus dochters Dulce (10) en Daniela (8) komt oppikken, blijft Morales achter de zware houten kerkdeur staan. Bij elke stap buiten vreest ze arrestatie. „Ik heb soms het gevoel dat ik niet kan ademen", vertelt ze over haar ge brek aan bewegingsvrijheid. Morales is bang om te worden ge scheiden van haar kinderen. Ze zijn in de VS geboren en dus Ameri kaanse staatsburgers. Zij kwam in 2004 illegaal het land in om te ontko men aan bendegeweld in Guatemala. vaart zetten achter de deportatie van mensen die zonder verblijfspapieren in Amerika wonen, ook als ze kinde ren hebben die achterblijven, zoals Amanda Morales. Haar man wil om veiligheidsredenen anoniem blijven. Gedeporteerd De focus ligt niet meer alleen op cri minelen en gelukszoekers die recent gearriveerd zijn. Mensen die gewor teld zijn in de Amerikaanse samenle ving worden nu ook zonder pardon gedeporteerd, vaak als 'bijvangst' in operaties gericht op illegalen met strafblad. Immigratiedienst ICE deinst er niet voor terug mensen te arresteren in rechtbanken en valt soms met veel machtsvertoon bedrij ven binnen. Het aantal arrestaties van niet-criminele immigranten nam in 2017 met 171 procent toe. De angst onder immigranten groeit. Voor Debora Barrios-Vasquez (32) was het reden om deze week on der grote belangstelling bekend te maken dat ook zij zich schuilhoudt in een kerk. Vorige maand trok ze in de methodistische St.Paul St. Andrew aan de Upper West Side van New York. Ze doet haar verhaal voor een batterij camera's, omdat ze wilde dat de VS en de wereld weten dat niet al leen aan de grens gezinnen uit elkaar worden gerukt, maar ook in gemeen schappen in de rest van het land. Ook zij kon jaren in relatieve rust een gezinsleven leiden - tot vorige maand na dertien jaar in de VS het deportatiebevel kwam. „Ik vraag om bij mijn kinderen te blijven, ze heb ben mij net zo hard nodig als ik hen. Ik begrijp wat de moeders voelen van wie kinderen zijn afgenomen." Zoon Kener (10) komt in het week end op bezoek in de kerk, dochter Be- renice (2) woont met haar moeder in het kamertje dat voor haar is inge richt. Het gaat wat beter dan de eerste dagen: toen wilde de peuter niet eten. Kener, naar eigen zeggen raket wetenschapper in de dop, houdt zich groot. Maar als hij wil vertellen waarom zijn moeder in de VS moet blijven, rollen de tranen toch over zijn wangen. „Ze helpt me met mijn huiswerk en alles wat ik nodig heb." verboden terrein voor de vreemde lingenpolitie. Alleen hier, zegt Mora les, voelt ze zich veilig. Nog maar kortgeleden is de moed haar in de schoenen gezakt. Ze gaat haar elfde maand in de kerk in, en nog steeds zit er geen schot in haar zaak. Het ziet er juist slechter uit, zegt Luis Barrios, de pastoor van de kerk die Morales opvangt. Bendege weld in je thuisland, reden voor Mo rales om in de VS te willen blijven, is vanaf nu geen grond meer voor asiel, zei minister van justitie Jeff Sessions. Spijkerhard Het is tekenend voor het spijkerharde immigratiebeleid dat Trump voert en blijft voeren, ook al stopte hij onder grote politieke druk met het schei den van gezinnen aan de grens. Hij blijft van plan om iedereen die ille gaal de grens oversteekt strafrechte lijk te vervolgen, en wil deze mensen nu waar het kan mét kinderen gevan gen zetten. De vreemdelingenpolitie blijft Ze begreep de juridische procedure niet en voegde zich zonder een po ging asiel aan te vragen bij familie in de omgeving van New York. Jaren lang was haar uitzetting geen priori teit, als brave burger en moeder van kinderen met Amerikaanse paspoor ten. Tot Donald Trump president werd. Er kwam een deportatiebevel. Om te voorkomen dat ze wordt uit gezet zonder kinderen, is ze met hulp van een groep religieuze instellingen ondergedoken in een kerk, net als en kele tientallen andere immigranten die zonder de juiste papieren in de VS wonen. Religieuze gebouwen zijn 5 dagen Drielandenreis Valkenburg 5 dagen Thüringen en Sachsen, Meerane 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte 8 dagen Zuid-Engeland Bournemouth 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 10 dagen I Het Prinsdom Andorra I woensdag 11 juli 2018 Op de vlucht voor Trump Karlijn van Houwelingen Washington Heights A Amanda Morales toont haar krappe on derkomen in de kerk, waar ze met haar drie kinderen verblijft. —Amanda Morales, illegaal v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR W Brochure en (0318)58 09 58 hnol/i nrron' boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 22, 29 sept. Vertrekdata: 16 juli 15 aug 1 okt. Vertrekdata: 16, 30 juli 13,27 aug10, 24 sept/8 okt. Vertrekdata: 20 aug 10 sept 1 okt. Vertrekdata: 21 juli/1,15 sept. Vertrekdata: 23 juli 20 aug10, 24 sept/1,15 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11