Wie komt Remy helpen? Tweede minister die opstapt U f>' Remy Vermeulen houdt veertig panden brandschoon, maar de objectleider van schoonmaakbedrijf Asito Zeeland kan nog wel wat extra handen gebruiken. De schoonmaakbranche schreeuwt om personeel, net als de horeca en de procesindustrie. In Zeeland is het aantal vacatures momenteel twee keer zo groot als het aantal werkzoekenden. Hij is de derde bewindsman die zich niet kan vinden in het 'te soft' bevonden brexit-compromis van May. Johnson is ook het populaire boegbeeld van de Conservatieve voorstanders van de brexit. Hij maakte nooit een geheim van zijn ambities zelf premier te worden. Voor de tweede keer sinds ze pre mier is, moet May hard vechten om te overleven. Volgens Johnson had ze tijdens de onderhandelin gen met Brussel gezwaaid met de witte vlag van de overgave. „De brexit-droom sterft, verstikt door onnodige twijfel", aldus Johnson in zijn ontslagbrief. Al sinds de dagen van Margaret Thatcher zijn de Britse Conserva tieven intern hopeloos verdeeld over hoe om te gaan met Europa. Vrijdag leek premier May de rijen te hebben gesloten maar drie da gen later is ze twee bewindslieden kwijt, eerst brexit-minister David Davis en nu dus ook Johnson. An ders dan May denken zij dat 'her wonnen soevereiniteit' van Groot-Brittannië desnoods een (hoge) economische prijs waard is. De knallende ruzie binnen de Britse Conservatieven over de brexit heeft de onderhandelings positie van de partij met de EU er niet beter op gemaakt. Ook delen van het Britse bedrijfsleven zijn inmiddels klaar met alle onzeker heid. De linkse oppositieleider Je- remy Corbyn beschuldigde pre mier May ervan dat ze met haar beleid ten aanzien van de brexit er een enorme rotzooi van heeft ge maakt. Corbyn zei dat May meer tijd De brexit-droom sterft, verstikt door onnodige twijfel kwijt was met onderhandelingen tussen ruziënde partijgenoten, dan met het dienen van de econo mie van het land. Hij vroeg zich in het parlement af hoe een premier die geen brexit-akkoord kan berei ken in haar eigen kabinet, een ak koord met de EU kan sluiten. Een fractievergadering van de Britse Conservatieve Partij werd gisteravond besloten met de ver wachting dat er waarschijnlijk geen motie van wantrouwen te gen May zal worden ingediend. De premier zelf wilde na de vergade ring geen commentaar geven.P7 Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie pagina 22 en .^0 pzc.nl/tourdefrance DERDEETAPPE 1. BMC Racing (Porte) 38.46 2. Sky (Froome) +0.04 3. QuickStep (Alaphilippe) +0.07 5. Sunweb (Dumoulin) +0.11 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg Van Avermaet 9.08.55 2. Tejay van Garderen +zt 3. Geraint Thomas +0.03 7. Tom Dumoulin +0.11 May heeft het bij iedereen ZEELAND2 verknald De Britse premier Theresa May verkeert in grote politieke nood. Haar kabinet staat op springen nu ook Boris Johnson, de invloedrijke minis ter van Buitenlandse Zaken, gisteren opstapte. Bob van Huët Londen/Rotterdam —Boris Johnson Enkele pzc.nl buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1