NYNKE DE JONG €175 6 Eiland nog lang niet hersteld Ontdek Twente op de fiets en bezoek Diepenheim Column @Nynke PC. „Nee hè. Daar gaan we weer," dacht eilandbewoonster Bregje Boetekees toen ze hoorde dat de eerste depressie alweer in aan tocht is. Tropische storm Beryl lag volgens het Amerikaanse Orkaan centrum in Miami afgelopen don derdag nog ver op de Atlantische Oceaan, maar dreigt vandaag het eiland te bereiken. „Als je zo'n bericht voor het eerst ziet, krijg je acuut buikpijn. We zijn er hier op het eiland nog helemaal niet klaar voor een nieuwe orkaan," zegt Boetekees, die manager is van zorginstelling Wit-Gele Kruis en onder meer een verpleeghuis op het eiland runt. Keihard werkte zij en haar me dewerkers de afgelopen negen maanden om het verpleeghuis voor te bereiden op het nieuwe orkaanseizoen. De gebouwen zijn gerepareerd en de voorraden gro ter dan ooit. Voordat Irma toesloeg, op 6 sep tember 2017, kon het verpleeghuis drie dagen lang zonder hulp voor zichzelf zorgen. Maar dat bleek bij lange na niet genoeg. Omdat de hulpverlening traag op gang kwam, raakte de diesel op waar mee aggregaten draaiende wer den gehouden en raakten ze door de voedselvoorraad heen. Dat wil den ze niet nog een keer maken en dus zijn de voorraden flink opge schroefd. Het verpleeghuis kan nu tien tot veertien dagen hele maal 'self supporting' zijn. Hamsteren Voor inwoners zou een voorraad van drie dagen meer dan genoeg moeten zijn, adviseert het Rode Kruis in speciale folders die nu worden uitgedeeld. Toch is ei landbewoner en schooldirecteur Wim de Visser aan het hamsteren geslagen na zijn ervaring met Irma. Hij was al snel door zijn drinkwater heen. Nu staat een logeerkamer vol met 250 liter water. En voor de ze kerheid heeft hij nog een grote tank gekocht die hij laat vullen met regenwater. Dat is met een speciaal filter te drinken. „Het meest frustrerende na Irma was de zoektocht naar water. Nu kun nen we er in zwemmen, dus dat geeft veel meer rust." Een filmpje op de site van de Volkskrant. Henny Vrienten trad dit weekend in Paradiso op met de liedjes die hij maakte voor Sesamstraat. De krant mocht bij de repetities zijn en maakte daar een verslag van. De zangers en zangeressen zijn de échte Tommie, Ieniemienie, Pino, Frank en Lot. Dat is allereerst al een zeer vervreemdende ervaring: eindelijk zie je de gezichten bij de stemmen die je zo goed kent. En wat blijkt: Bert Plagman, die Tommie speelt, lijkt ook echt een beetje op Tommie. Ieniemienie en Pino zijn ook steeds meer op hun vertolkers gaan lijken, of andersom. 71 jaar, maar met de energie die hij als Boy Zonderman ook had. En Lot, die in dertig jaar ook al geen dag ouder is gewor den. Ze heeft nu alleen een leesbril nodig. Een groep enthousiast korte filmpje. De lol van het sa men muziek maken, van samen een verhaal vertellen. Het filmpje ontroerde mij en dat kwam precies daardoor. Wat ben je toch een rijk land, wanneer zo'n goede muzi kant de liedjes maakt voor zo'n goed kinderprogramma. En wat een feest dat de acteurs in kwestie ook uitstralen dat zij het aller mooiste beroep op aarde hebben. en nu kleuren ze die van mijn kin deren. Geluk is bij tijd en wijle zo simpel. Soms is het niet meer dan Henny Vrienten die het achter grondkoortje zingt bij het schoon- maakliedje van Frank en Pino. De liedjes worden met net zo'n overgave gemaakt als het beste van Doe Maar meewiegende muzikanten om hen heen. En te midden van dat alles Henny Vrienten, een van de beste muzikanten die Nederland heeft. Misschien wel de beste. Henny, die hordes meisjes in vervoering bracht in de eighties. Die tegenwoordig met De Vreemde Kostgangers nog altijd hetzelfde doet, maar dan bij ou dere meisjes. Die Henny zingt vrolijk het lied Spaghetti. Ik ken dat lied. Ik hoor het minstens achttien keer per week. Net als De P van Pino, Schone billen en Ik ben ge groeid. En die liedjes worden met net zo veel overgave gemaakt als het beste werk van Doe Maar. Het vuur en de vrolijkheid zijn perfect weer gegeven in dit Exclusieve Lezersreis Vanaf p.p.* Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl maandag 9 juli 2018 Meer informatie en boeken: Ga voor 'fietsen door het mooieTwente' naar onze website reiskatern.nl/pzc/ahdl803 voor meer informatie. En voor boeken bel of mail met Aparthotel Delden 074-3777666 of receptie@aparthoteldelden.nl enny Vriente A De ravage na orkaan Irma was enorm, fotoanp Defensie oefende onlangs met hulpverleners om nieuwe stor men de baas te blijven op het eiland foto defensie Tropische De eerste tropische storm van dit seizoen is onderweg naar Sint-Maarten, tot grote schrik van veel inwoners. Het eiland is na Irma nog lang niet klaar voor nieuwe orkanen. Raymond Boere Philipsburg/Rotterdam Frank Groothof, alweer Ze hebben mijn jeugd gekleurd, Kom het mooie Twente ontdekken en verblijf in het leukste familiehotel van Nederland in het pittoreske plaatsje Delden. Dichtbij de steden Hengelo en Enschede. Aparthotel Delden Vanuit het hotel is het heerlijk fietsen in de prachtige omgeving. Het hotel beschikt over mooie kamers, een zeer compleet sauna en wellness- complex, prachtige 9 holes golfbaan "DeLageMors",indooren buiten zwembad, tennisbanen, bowling banen en een gezellig spelterras. inhoud Arrangement: 3xovernachting in een comfort hotelkamer 3xuitgebreid ontbijtbuffet 2xdriegangenkeuzedineropdelste en 2de avond Ixfietsroutenaarhetprachtige plaatsje Diepenheim 1 x kopje soep van de kaart bij Irma's in Diepenheim IxfietsroutedoorlandgoedTwickel Ixbezoekaan'tMaatveldmetkopje koffie en een rondje midgetgolf I x koeltasje met een lekkere verfrissing (1 per kamer) Afsluitbarefietsenstalling met oplaadpunten Gratiswifi Gebruikbinnenzwembad Gebruikbuitenbadvanl meitotl september www.aparthoteldelden.nl/fietsvakantie prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. De normale toeslagen en kortingen zijn van toepassing op alle reserveringen. Het arrangement is geldig t/m 31 december 2018. Voor dit arrangement geldt een dagelijkse aankomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6