O 22 M Wereldkampioen kickboksen Rico Verhoeven (29) ambieert ook een filmcarrière. Een van zijn grote voorbeelden is de Amerikaanse filmster Dwayne Johnson, alias The Rock. De Nederlander vloog naar Hong Kong om zijn idool te interviewen. VINCENT LUISTERT RADIO Ze hebben het niet breed, de voetbal jongens van de NOS bij Langs De Lijn op Radio 1. Ze moeten roeien met de riemen die ze hebben. Ze mogen niet naar Rusland, dat is natuurlijk veel te duur. 'Wij' doen niet mee. Daarom verslaan ze de wed strijden vanuit de studio, met het publieksge- luid uit het stadion onder hun stemmen, dat krijgt men 'los' in de studio binnen. Ze doen echt goed hun best, ze verslaan met zijn tweeën, pakken vaak en snel van el kaar over, maar je krijgt de ziel, de beleving, de geest niet in de wedstrijd. Je hoort dat ze voor de tv zitten en de wedstrijd verslaan vanuit de geairconditionde studiolucht. Ze ademen niet dezelfde lucht als de sup porters en de spelers. Ze zitten niet op krappe stoeltjes, ze horen het gedonder van de stadi onspeaker niet, ze voelen de spanning van het publiek niet en dat hoor je op de radio. Andy Houtkamp komt overigens wel heel dicht in de buurt. Je hoort hem, net als som mige spelers, groeien in de wedstrijd. Zater dagavond, bij Rusland-Kroatië, zat hij er na het onverwachte doelpunt van Rusland opeens helemaal in. Toch ben ik daarna, sorry Andy, naar BBC sLive gegaan. De Engelsen zitten uiter aard wel in het stadion, ze verslaan alle 64 WK-wedstrijden integraal. En hoe! Voetbal zit tot in de diepste vezels van de Engelsen. Ze kunnen van de saaiste wedstrijd nog een goed aan te horen radioverslag maken. Niet door zo'n wedstrijd te pimpen, geen geschreeuw, alleen stemverheffing als dat nodig is, maar door er te zitten, toeschouwer te zijn en te blijven praten over waarom de wedstrijd is zoals hij is. Ze hebben enorm veel achtergrondkennis, de analist zit naast de verslaggever en er is humor, iets wat op de Nederlandse sportradio zelden aanwezig is. Bij ons is sport een ern stige zaak die nauwelijks gerelativeerd wordt. Engelsen nemen het voetbal zeer serieus, ze laten zich meeslepen, maar ze beseffen toch altijd dat het trappen tegen een lederen knik ker is. Er zit heel veel swing en lach in het commentaar. Met opmerkingen als: "He, Fer- nandes, zo neem je toch geen penalty. Als je het zo doet en het lukt, ziet het er geweldig uit, maar als het mislukt is het vreselijk, en dat is het nu." Dinsdagavond, 8 uur, sta ik afgestemd op 693 KHZ in de middengolf, op BBC sLive. En woensdagavond uiteraard op VRT Radio 1, bij Peter Vanderbempt en Eddy Snelders. Reageren? vincent@ad.nl Quote van de dag Omdat ik al die maanden geen antwoord heb kunnen geven op jullie vragen, wil ik nu graag een Q&A voor jullie opnemen i mmmHÊtt Kraantje lost het op 'HeidiKlum verloofd' Voor het interview met Dwayne Johnson heeft Rico Verhoeven een spe ciaal cadeau meege nomen. „Het zijn de handschoe nen die ik tijdens mijn laatste wereldtitelgevecht droeg", ver telt de wereldkampioen kick boksen in de lobby van zijn hotel in Hong Kong. „Dwayne is voor mij een groot voorbeeld. Na zijn carrière als worstelaar heeft hij een mooie filmcarrière opge bouwd. Dat wil ik ook. Vandaar dat ik de uitnodiging voor een gesprek meteen accepteerde." Aanleiding om met The Rock in gesprek te gaan is diens nieuwste film Skyscraper, die donderdag in première gaat. Daarin speelt de Amerikaan een beveiligingsexpert die in een wolkenkrabber met een ontvoe ring te maken krijgt. Verhoeven spreekt Johnson voor RTL Boule vard, dat het gesprek tussen de beide giganten uitzendt. „Waarom ik The Rock bewon der? Ik zie wel bepaalde overeen komsten tussen ons. Ook hij heeft twee kanten. Als hij in ac tie moet komen in een film, is hij meedogenloos. Maar hij laat ook zijn kwetsbare kant zien. Ik heb hetzelfde. Ik ben een familie man, maar zodra ik in de ring sta doe ik mijn ding als kickbokser die per se wil winnen. Daarna ben ik weer mezelf." Karakter Verhoeven heeft in zijn sport zo langzamerhand alles bereikt wat denkbaar is. Hij komt nu nog ge middeld drie keer per jaar in ac tie. „Maar daar gaan wel telkens tien weken voorbereiding aan vooraf. Enkele weken voor het gevecht verander ik van karakter, wat niet altijd prettig is voor mijn omgeving. Ik besef dat ik Als hij in actie moet komen is hij meedogenloos. Maar hij laat ook zijn kwetsbare kant zien. Ik heb hetzelfde. dit niveau nog drie of vier jaar kan handhaven, maar daarna wil ik iets anders gaan doen." Een filmcarrière is de volgende droom voor Verhoeven. Hij heeft al belangrijke audities achter de rug, zoals voor de boksfilm Creed 2. Hij was in de markt was om de zoon van de Russische bokser Ivan Drago te spelen, in Rocky 4 vertolkt door Dolph Lundgren. In Creed 2 neemt deze zoon het op tegen de zoon van Apollo Creed. „Ik was een van de twee kandidaten om die Russische bokser te spelen. Maar helaas." De agent van Rico vult aan: „Het Engels van Rico was te goed. Ze zochten iemand met een sterk Slavisch accent." Ook voor andere grote Holly- woodfilms was Verhoeven in de markt. Zoals TripleX met Vin Diesel en Samuel L. Jackson en de filmversie van Baywatch met Dwayne Johnson. „Ik zou in die film een bodyguard van de be langrijkste vrouwelijke schurk moeten spelen, maar het kwam er niet van." Agent Een van de connecties van Ver hoeven in Hollywood is de Ame rikaanse acteur Liev Schreiber, bekend uitX-Men en de tv-serie Ray Donovan. „Wij hebben el kaar een paar keer ontmoet. Hij geeft mij tips voor de audities. Hij noemt mijn naam ook vaak. Verder heb ik een agent in Ame rika die gespecialiseerd is in het aanbieden van sportlieden voor filmrollen." Een van de films die Rico wel kon doen, was het inspreken van de Nederlandse versie van de animatiefilm Ferdinand. Hij neemt daarin de titelrol van een stier die niet in de arena wil vechten voor zijn rekening. In de originele versie was de Ameri kaanse worstelaar John Cena voor deze rol verantwoordelijk. „Waarom zoveel sportmensen films willen maken? Ik denk dat er veel overeenkomsten zijn. Presteren op een cruciaal mo ment en het opbrengen van de concentratie voor een camera. En natuurlijk de juiste uitstra ling hebben." De filmliefde van Verhoeven is zeer divers. Hij houdt van actie films, maar een film als de ani- matieklassieker The Lion King heeft hij naar eigen zeggen hon derd keer bekeken. „Vooral op - Bibi Breijman na een YouTube pauze van 8 maanden maandag 9 juli 2018 ZV RAPPER Kraantje Pappie heeft zaterdag een aantal vechtersbaasjes op hun plek gezet. De rap per pauzeerde zijn show in Arnhem, riep de beveiliging erbij en zong vervol gens, met hulp van het publiek: „Vechten is voor mietjes." TOPMODEL Heidi Klum is door Mirror dit weekend in New York ge spot met een diamanten ring. Het gerucht gaat nu dat het 45-jarige voor malig topmodel zich heeft ver loofd met haar zeventien jaar jongere vriend Tom Kaulitz. droomt van het witte doek Ab Zagt Dwayne Johnson in zijn nieuwste film Skyscraper. FOTO UNIVERSAL PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50