Schoolbusje van Terhole verdwijnt Nieuwe Multratug 31 aan de Goessche kade gedoopt baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nl EN 19 HERDENKING MODESHOW EN EXPOSITIE De eerste Mathildedag lokte uit het hele land creatieve geesten. Zelden liepen er in het centrum van Terneuzen zoveel kunstenaars rond als zaterdag. 399,- Tevreden kijkt Roeland van der Kley rond. Wat in 2015 als een idee begon, is vandaag realiteit. Op de exacte datum dat zijn inspiratie bron Mathilde Willink tachtig jaar geworden zou zijn, staat het cen trum van Terneuzen volledig in het teken van de Terneuzense. Al op jonge leeftijd wist Van der Kley dat hij kunstenaar wilde wor den. En dat allemaal door Mathilde Willink, die geboren werd als Tilly de Doelder. „Ik was een jaar of acht toen ik samen met mijn ouders en broer tje vanuit Hoek een dag naar Am sterdam ging. Daar zag ik het schilderij 'Mathilde en het parel huisje'. Ik was totaal in de ban van het schilderij en wist het gelijk, dit wil ik ook gaan doen. In al die ja ren erna heeft Mathilde me nooit losgelaten. Het was zo'n bijzon dere verschijning, die ook nog eens uit mijn eigen gemeente kwam. Helaas heb ik haar nooit kunnen ontmoeten. Ik heb wel haar ex-man en de maker van de vele Mathilde-schilderijen ont moet: Carel Willink. Dat vond ik een wat kille en afstandelijke man." Extravagant Dat van der Kley niet alleen staat in zijn bewondering, blijkt. Meer dan honderd kunstenaars expose ren door heel de binnenstad kunstwerken, met Mathilde als in spiratiebron. „Het zijn niet alleen schilderijen van Mathilde zelf, maar alles is wel op haar geba seerd. Er is ook een modeshow met bonte en extravagante crea ties. Via mijn netwerk heb ik kun stenaars uit het hele land hier naar toe gehaald, waarvan veel uit Am sterdam. Zelf heb ik een drieluik van Mathilde gemaakt, dat ik ex poseer in het oude postkantoor. Voor een van de luiken heeft de kleindochter van Mathilde's zus model gestaan." In 1977 kwam er op 39-jarige leeftijd een einde aan het leven van Mathilde. Waarom zijn zoveel mensen veertig jaar later nog met haar bezig? Van der Kley probeert zijn fascinatie voor Mathilde on der woorden te brengen. „Op de een of andere manier was iedereen onder de indruk van haar verschij ning. Als Mathilde door Amster dam langs een tram liep, zag je de hele tram omdraaien. Ze straalde zoveel vrolijkheid en onaantast baarheid uit. Daarnaast vind ik het fascinerend hoe een meisje zonder echte opleiding zich vanuit het verre Terneuzen kon opwerken tot een beroemdheid in het hele land. De Mathildedag komt haar en Ter neuzen echt toe. Het zal zeker niet de laatste keer zijn." De fractie van Groot Hontenisse riep het college op de buslijn in stand te houden, zodat kinderen naar De Oostvogel in Lamswaarde kunnen, en om de leefbaarheid van Terhole te waarborgen. Het busje rijdt nu vijfjaar, sinds het wegvallen van basisschool Ter Vliet in Terhole. Het vervoer werd betaald via een compensatierege ling. Die is nu afgelopen. Groot Hontenisse wilde dat Hulst 20.000 euro zou betalen om het busje ook in de toekomst te laten rijden. Te gelijkertijd zouden de dorpsraden van Terhole en Lamswaarde en het schoolbestuur een plan maken voor een structurele verbinding. Wethouder Diana van Damme vond het een 'sympathiek voor stel', zei ze donderdag tijdens een gemeenteraadsvergadering. „Toen we begonnen, maakten negen leerlingen gebruik van de bus. Nu nog twee. Tienduizend euro per leerling is wel erg duur." De leefbaarheid van Terhole komt volgens haar niet onder druk te staan „In Ossenisse staat ook geen school en rijdt er geen busje. Kijk wat daar allemaal gebeurt." Het zou ook een precedent schep pen. Maar dat ging er bij Frank van Driessche van Groot Hontenisse niet in. „In de bus ontmoeten ze elkaar, daarna gaan ze in Terhole spelen. Belangrijk voor de leef baarheid, waar we een impuls aan willen geven." Carry Nijskens (CDA) en Toon Maas (ABGH) vroegen zich af waarom de leerlin gen niet met de flets gaan. Lisette de Bruijn, ruim dertig jaar werkzaam bij Multraship, ver richtte de officiële handeling in gezelschap van onder andere di recteur Pepijn Nuijten en alge meen directeur Leendert Muller. De Multratug 31 is gebouwd op de Song Cam-scheepswerf in Vietnam, van het Nederlandse scheepsbouwconcern Damen. Het schip is van hetzelfde type als de Multratug 19,29 en 30 en voornamelijk actiefin het Wes- terschelde-gebied, waar het vei lig en milieuvriendelijk zeesche pen kan slepen. 499,- T r 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 8 dagen Verrassend Denemarken 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight maandag 9 juli 2018 Nog altijd in de ban van Mathilde Bas Dingenouts Terneuzen Het schoolbusje dat dagelijks tussen Terhole en Lamswaarde tuft, rijdt volgend schooljaar niet meer. Er zouden te weinig leerlingen gebruik van maken. Bob Maes Terhole De Multratug 31, één van de laatste nieuwe aanwinsten van sleep- en bergingsbedrijf Mul traship, is zaterdag gedoopt aan de Goessche Kade bij de Westsluis in Terneuzen. Tom Kiel Terneuzen Mathilde Willink werd met onder meer een modeshow herdacht, foto peter nicolai v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 30 juli 27 aug 24 sept/ 8 okt. Bjj Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds reserveringskosten v.a. slechts Vertrekdata: 16 juli 13 aug 10,24 sept/ 8 okt. Vertrekdata: 28 juli 11, 25 aug 8 sept. Vertrekdata: 21,28 juli 4,11, 18,25 aug/1, 8,15, 29 sept. Vertrekdata: 23 juli 6,27 aug 10 sept 8 okt. Vertrekdata: 27 aug 10,24 sept 78,22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49