Genieten van originele spullen Kaaifeest Waarde opnieuw een succes Doe je tegoed aan terugkijken wanneer wilt /?>W Minder wandelaars bij Thoolse dorpentocht 18 Met halverwege de middag een op komst van ruim 8oo bezoekers is de organisatie dik tevreden. „De kraamhouders doen goede zaken", zegt Henne van de Schraaf, een van de vier organisatoren. Een bonte verzameling standhouders is neer gestreken op het terrein. Voor Ju- dith Adriaanse van Jutti Frutti uit Middelburg is het de eerste keer dat ze met haar zelf gepimpte caravan neerstrijkt op het festival. Aan tafel zit een meisje buttons te maken, een van de workshops die Judith begeleidt. „De sfeer is goed. De locatie perfect. En alles is goed geregeld. Dus wat wil je nog meer? Ik ben dik tevreden." Met 55 standhouders uit het land is het aanbod divers. „Het is zo leuk dat alles wat hier wordt aangebo den handgemaakt is", zegt Nelly van der Heijde uit Kapelle. Samen met Matty Coppoolse heeft ze net een rondje over het festival gedaan. Matty heeft een tasje gekocht. „Gemaakt van binnenbanden. Dat zou je niet zeggen, hè." Dat duur zame aspect is wat Nelly aan spreekt. En het feit dat ze de onder nemers hier zelf aan het werk kan zien. Ihssen het struinen door is het op het terras prima toeven, met livemuziek van zanger-gitarist Wim Steenbakker, die onder an dere optrad met Cor Bakker. IN DE REGIO Rondleiding museum Contact stomadragers Orgelconcert Knieriem WAARDE Met zomerse temperatu ren was het zaterdag tot in de late uurtjes genieten tijdens het Kaai feest in Waarde. Bij fietscafé 't Spul letje in de Havenstraat hing die middag een gemoedelijke sfeer. Na het succes van vorig jaar kon een tweede editie natuurlijk niet uit blijven. Met volop kraampjes waar streekproducten als paling, zeekraal en kersen als warme broodjes over de 'toonbank' gingen. Ook dit jaar gaat de opbrengst van het dorpsfeest naar het goede doel: stichting STOPhersentumo- ren. Dagelijks sterven er in Neder land 4 mensen door een hersentu mor, meldt de site van de stichting. OUD-VOSSEMEER De Zeven- dorpentocht is voor fanatieke wandelaars de laatste voorberei ding voor de Nijmeegse Vier daagse. Nog één keer kijken of de vorm er is. Jaap Jongejan uit Middelharnis loopt de 30 kilometer, de popu lairste afstand. „Een routebe schrijving heb ik niet nodig. Na vijftien jaar kan ik het traject wel dromen, en weet ik precies wat je bij welke rustpost krijgt." Hij loopt vandaag met Peter van Groningen, die voor de Omloop van Goeree-Overflakkee traint, een tocht van ito kilometer. Terwijl het aantal deelnemers andere jaren ruim boven de 1.500 uitkomt, blijft het nu steken op 1.100. Toch is voorzitter Wout Suurland tevreden. „Op wat bla ren na, is het zonder problemen verlopen. Dat is het belangrijk ste." Wat de oorzaak is van de te rugloop weet Suurland niet. Kies voor 2 jaar gratis Delta Interactieve TV Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden per maand delta.nl/zomeractie DELTA maandag 9 juli 2018 BE- Struinen langs de kraampjes, genieten van demonstraties en deelnemen aan workshops. Voor jong en oud is het genieten op het terrein van de hobbyboerde rij aan de Hoogeweg, net buiten Wemeldinge. Timo van de Kasteele Wemeldinge GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt iedere dinsdag in juli en augustus een gratis rondleiding bij een bezoek aan het mu seum. Een museumgids neemt bezoekers mee langs de vaste tentoonstellingen van het museum. Bezoekers kunnen daarna op eigen gelegenheid de wis selexpositie bezoe ken. De rondleiding be gint iedere dinsdag om 11.30 uur en is gratis voor bezoe kers van Historisch Museum de Beve landen. GOES De Stomavereni ging organiseert woensdag een con tactmiddag voor mensen met een stoma. De bijeenkomst vindt plaats in de vergaderzaal van SVRZ in het woon zorgcentrum Eras- muspark in Goes. Tijdens de bijeen komst wordt er in ontspannen sfeer gepraat over het leven met een stoma. De aanvang is 14.00 uur, het einde om 16.00 uur. GOES Steven Knieriem geeft morgen een orgelconcert in Goes. Op het programma staat muziek van Johann Sebastian Bach, Gabriël Fauré en Charles Tourne- mire. Het concert begint om 13.30 uur en vindt plaats in de Grote of Maria Magdalenakerk. De toegang is gra tis en na afloop is er een collecte. Vriendinnen uit Kapelle bij de kraam met handgemaakte spullen van zwerfafval en milieuvriendelijke materialen, foto johan van der heijden KORTGENE Welk meisje droomt er niet van? Een dag door het leven als zeemeermin. Wie wilde, kon dat zaterdagoch tend ervaren in het buitenzwembad op camping De Paarde kreek in Kortgene. Daar namen enkele meisjes deel aan de Zeemeermin Experience. Met een zeemeerminpak aan leer den ze even opnieuw zwemmen. Best lastig, want zwemmen met een staart vergt enige oefening. Wie het ook eens wil proberen: kom zaterdag 14,21 en 28 juli naar Kortgene. ZEEMEERMINNEN 1 rrUtfP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47