Peddelen alsof je een strijkstok vasthoudt baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgafanties! balderman.nl Busstation Zierikzee doorn in oog 19 Het stoort het raadslid dat er al zes jaar wordt gesproken over de ach teruit hollende kwaliteit van de stalling. In 2014 nam de gemeente Schouwen-Duiveland de voorzie ning over van Connexxion. Maar de situatie is er sindsdien niet beter op geworden, constateert Fontein. En dat terwijl honderden scholieren Het wordt tijd dat Connexxion wordt aangemoedigd de boel te fatsoeneren en forenzen gebruik maken van het busstation aan de Grachtweg. „Voor nieuwe bezoekers die met de bus komen, is het station de eerste kennismaking met Zierikzee. Toch belangrijk dat het er een beetje or dentelijk uit ziet dan. Het wordt tijd dat Connexxion wordt aangemoe digd de boel een beetje te fatsoene- ren."Fontein probeerde donderdag met een amendement in de raad beweging in de zaak te brengen. Dat lukte maar ten dele. De ge meente heeft nu eenmaal weinig te zeggen over het busstation. Daar gaat Connexxion over. Voor D66 en mede-indieners PvdA en Groen links zat er niets anders op dan het amendement te beperken tot aan pak van de fietsenstalling. Daarvoor kwam raadsbreed steun. De situatie bij het station wordt meegenomen in het onderzoek naar uitbreiding van het aantal fietsparkeerplaatsen in heel Zierik zee. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zegt organisator John de Vlieger uit Zierikzee. „Na twintig jaar hoor ik wat ik al die jaren al fout doe." En dat is wa ter verplaatsen. „Nigel zegt: Je moet niet het water verplaatsen, maar met zo weinig mogelijk kracht de boot ver plaatsen. En je moet geen kracht zet ten met je armen, maar je romp ge bruiken." Eyeopeners Apetrots is hij, zegt John, dat hij Nigel voor twee dagen naar de Brouwers- dam heeft kunnen halen. Hij deed dat op verzoek van de Zweedse botenbou wer Point 65 voor wie hij boten ver koopt en waar Nigel voor ontwerpt. Het groepje kajakkers, leden van ka jakverenigingen uit Nederland en Bel gië, zijn mensen die ervaren zijn. „Er zijn erbij die het echt al tientallen ja ren doen. En die horen nu voor het eerst wat ze fout doen. Wat Nigel zegt, zijn totale 'eyeopeners'", zegt John. Ervaren kajakkers horen nu voor het eerst wat ze fout doen Kajakkers zijn volgens John natuur liefhebbers die gek zijn van het water. „Niets is mooier om je een te voelen met het water." IJsland En Nigel, die is volgens John een klasse apart. „Hij is de eerste mens die met een kajak rond IJsland is gevaren. Hij weet als geen ander hoe je wind en stroming en alles om hem heen kan gebruiken ten gunste van het varen." „Ik kan mensen in vijf minuten la ten wegvaren met een trapkajak, die bedien je met je voeten. Maar pedde len, dat moet je echt leren. De techniek van Nigel is ongekend. Niet normaal hoe losjes hij zijn peddel bedient." 499, Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w 259,- 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 8 dagen Verrassend Denemarken 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko maandag 9 juli 2018 SD Marcel Modde Zierikzee De fietsenstalling bij het bussta tion van Zierikzee is vies, staat vol ongebruikte fietsen en vol doet niet meer. Eigenlijk is het hele busstation een 'schande voor de stad'. Hoog tijd voor een serieuze opknapbeurt, vindt D66-fractievoorzitter Sandra Fontein. -Sandra Fontein, fractievoorzitter D66 Nigel Foster (met zonnebril) geeft kajakkers in het Grevelingenmeer bij Port Zélande de fijne kneepjes van het kajakken mee. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Alsof het een vioolstrijkstok is, zo houdt Nigel Foster zijn peddel in zijn handen. En zo licht moet je hem ook bedienen, vertelt de Britse kajakgoeroe zaterdag aan een uitverkoren groepje kajakkers aan de Brouwersdam. Valeska Nastaly Ouddorp -John de Vlieger, organisator v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 30 juli27 aug 24 sept/8 okt. Vertrekdata: 21, 28 juli 7 4,11, 18, 25 aug 71,8,15,29 sept. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten v.a. slechts Vertrekdata: 28 juli 11, 25 aug 78 sept. i-isa! Vertrekdata: 16 juli 7 13 aug 710, 24 sept 7 8 okt Vertrekdata: 2 7 aug 7 10, 24 sept 7 8, 22 okt. Vertrekdata: 23 juli 7 6,27 aug 710 sept78 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46