Kunstenaars komen uit koffer Buurman bestrijdt brand met tuinslang Doe je tegoed aan terugkijken wanneer wilt Dronken man sloopt kenteken politieauto 18 Verspreid over het pleintje liggen oude koffers. De een leeg, de ander gevuld met snuisterijen, zoals een porseleinen theepot, cd'tjes of een bureaulamp. Erachter zitten de kunstenaars met hun kunstwerken: vanaf nu is dit een wekelijks tafereel op de zaterdagen in juli en augus tus. Yvonne Lievense heeft het thema 'Kom uit je koffer'een beetje omge draaid. Ze dacht: „Ik haal de koffers uit mijn huis". In totaal 23. Allemaal van verschillende leeftijden, mate rialen en afmetingen. Ze liggen in de zijspan van haar BMW-motor. „Ik heb er drie verkocht", weet ze om één uur 's middags te vertellen." In de tussentijd gaat ze verder aan haar portrettekening met comté. Ze tekent twee Zeeuwse meisjes na van een foto. Naast haar zit Anna Velthuis uit Goes. Anna doet voor het eerst mee. „Het is nog altijd mijn droom om een keer te gaan portrettekenen op Montmartre in Parijs. Dit is een leuk begin." Ze tekent haar portret zaterdag met pastelpotloden. „Ik "m-v..- werk ook met olieverf, maar dat is zo'n gedoe om mee te sjouwen." Ook vanwege de hitte is het een slimme keuze om met potlood te werken. Aan de andere kant van het pleintje zijn de kunstenaars maar even gestopt met schilderen. „Ik schilder met acryl en dat droogt op op je kwast met deze warmte", zegt Paula Jobse uit Zierikzee. Normaal gesproken zijn alle deelnemers in actie te zien. Ook Zierikzeeënaar Roelof Pots, die van oud hout beel den maakt. „Volgende week ga ik houten bloemetjes schaven." ZIERIKZEE Op het dakterras van een woning aan de Sint Domus- straat in Zierikzee is zaterdagavond brand uitgebroken. Een buurman ontdekte het vuur en probeerde het zelf te blussen met een tuinslang. De bewoners van de wo ning waren niet thuis toen de brand uitbrak. De buurman en zijn vrien din van het naastgelegen huis zaten in hun serre in de tuin naast het dakterras. Ze dachten eerst dat de barbecue aanstond bij de buur man. „De vlammen gingen als een gek", vertelt de buurman. Met zijn tuinslang klom hij op het dak van zijn serre en probeerde het vuur te controleren totdat de brandweer kwam. De brandweer had de brandhaard snel onder controle. Niemand raakte gewond. IN DE REGIO Tocht scootmobiel Rondleiding museum Orgelconcert Knieriem Kies voor 2 jaar gratis Delta Interactieve TV Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden per maand delta.nl/zomeractie RENESSE Een dronken feest ganger in Renesse is zaterdag nacht aangehouden omdat hij een kentekenplaat van een poli tieauto had vernield. Het voer tuig van de politie stond gepar keerd op de kruising van de Ho- gezoom met de Jan van Renesse- weg. De agenten stonden niet ver van de auto toen de persoon de kentekenplaat van de auto begon te vernielen. Op de parkeerplaats stond een 20-jarige man uit Bavel die de kentekenplaat, inclusief houder, onder zijn T-shirt ver stopt had. De vandaal is daarop aangehouden en heeft de roes mogen uitslapen in een politie cel. De volgende ochtend heeft hij zijn excuses aangeboden en toegegeven dat hij nogal een slechte grap had uitgehaald. De 20-jarige heeft beloofd de schade en de boete te betalen. Gister ochtend was de man uit Bavel weer op vrije voeten. maandag 9 juli 2018 SD Elke week stallen kunstenaars op Plein Montmaertre in Zierik- zee hun werk uit onder een ander thema. Bij de opening van het seizoen was dat zaterdag 'Kom uit je koffer.' Valeska Nastaly Zierikzee iv' Kunstenaars laten hun werk zien op Plein Montmaertre tijdens opening van seizoen 'Kom uit je koffer', foto marieke mandemaker OOSTERLAND Vereniging dAntilo- pen organiseert donderdag om 13.00 uur een scootmobieltocht vanaf de Wok van Zeeland aan de Rijksweg 6. Er wordt ongeveer 20 kilometer gereden, de finish is om streeks 16.30 uur. Deelname kost vijf euro, leden van d'Antilopen mogen gratis deelnemen. Opgeven kan door te bellen naar 0111- 415608 of door een e-mail te sturen naar jpbax@zee- landnet.nl. GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt in juli en augustus iedere dinsdag een gratis rondleiding bij een bezoek aan het mu seum. Een museumgids neemt bezoekers mee langs de vaste tentoonstellingen van het museum. Bezoekers kunnen daarna op eigen gelegenheid de wis selexpositie bezoe ken. De rondleiding be gint iedere dinsdag om 11.30 uur en is gratis voor bezoe kers van Historisch Museum de Beve landen. GOES Steven Knieriem geeft morgen een orgelconcert in Goes. Op het programma staat muziek van Johann Sebastian Bach, Gabriël Fauré en Charles Tourne- mire. Het concert begint om 13.30 uur en vindt plaats in de Grote of Maria Magdalenakerk. De toegang is gra tis en na afloop is er een collecte. V-4 ■ZIERIKZEE „De eerste keer komen de echte liefhebbers en de laatste keer ook. We zien ook vaak dezelfde gezich ten", zegt vrijwilligster Esther van der Schee zaterdag in de grote verkoophal van het Harmoniegebouw aan de Kaerse- makerstraat in Zierikzee. Zo zijn Jan van Nieuwenhuijze (foto, rechts) en zijn vrouw Aleida uit Zierikzee ook altijd van de partij als harmonie Kunst en Eer weer zijn jaarlijkse boe kenmarkt houdt. „We vinden altijd wel wat en de boeken zijn hier spotgoedkoop." Tot 11 augustus is de markt wekelijks op zatedag te bezoeken, foto marieke mandemaker 30,- r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45