Hand in hand, zo hoort dat bij Feyenoord M jPTlS 13 het mee in je genen. Het is ge weldig om dat met Johan te kunnen delen." Even kijkt hij voor zich uit en laat hij een stilte vallen. Dan richt Edgar zijn blik weer op zijn zoon, die op dat moment hele andere dingen aan zijn hoofd heeft. Hij ziet flink wat kinderen namelijk het veld op Wat is er mooier dan hier in Zeeland met je zoon naar Feyenoord kunnen gaan? rennen, in de richting van Fey- enoord-middenvelder Tonny Vilhena. Johan is idolaat van hem en staat te popelen om zelf ook over de omheining te klau teren, maar moet van zijn vader nog even geduld hebben. „Dat mag nog niet, Johan. Kijk maar, die andere kinderen worden weggestuurd." Het wachten wordt beloond. Een klein uur later staat Johans shirt vol handtekeningen. Met een stralend gezicht wijst hij naar één van de krabbels. „Deze is van Vilhena", vertelt hij trots. Ook Edgar heeft zijn slag geslagen. In zijn handen draagt hij een boekje, waar alle spelers van Feyenoord hun sig natuur in hebben achtergela ten. „Ik verzamel handtekenin gen van beroemdheden. Nu heb ik ook alle spelers van mijn duppie." Voetbalfeest De twee genieten nog even na. Ook zonder groots spel van Rotterdamse zijde is het deze zaterdag een voetbalfeest in Middelburg. Voor de jonge Jo han, zijn vader Edgar en al die andere ouders die met hun kin deren naar hun idolen zijn ko men kijken. Voldaan zoekt het Vlissingse duo de uitgang op. De aandenkens getekend op Jo hans shirt en in Edgars boek, de herinnering voor altijd bewaard in hun hart. Langzaam verdwij nen ze uit het zicht. Hand in hand, want zo hoort dat bij Fey enoord. Als alle spelers van Feyenoord richting de kleedkamer zijn ge wandeld, draaien Johan en zijn vader zich om. De kleine man is zichtbaar onder de indruk. Zijn ogen vertellen alles. De trots, vreugde en spanning spatten uit zijn kijkers. Edgar staat naast hem te glunderen. „Wat is er mooier dan hier in Zeeland met je zoon naar Fey enoord kunnen gaan?", vraagt hij zichzelf hardop af. Johan vertelt dat het niet de eerste keer is dat hij zijn idolen aan het werk gaat zien. Twee keer heeft vader hem al meege nomen naar die grote Kuip. Beide keren genoot de jonge Vlissinger. Vooral van de sfeer. Maar een wedstrijd zo dicht bij huis, dat is wel even iets an ders. „Ik denk dat het 2-0 voor Feyenoord wordt", voorspelt Johan. „Nee joh", reageert va der Edgar meteen. „Ik zou 5-1 zeggen." Johan denkt even na, maar houdt voet bij stuk. „Het wordt 2-0." Samen lopen ze daarna rich ting de ingang, laten hun en treebewijs controleren en zoe ken een plaatsje in de zon. Pre cies zoals beschreven in het eerste couplet van Feyenoords clublied. Echt versteld als de sterrenploeg gaat spelen - ook dat hoort zo volgens datzelfde lied - staan Johan en Edgar niet. De Rotterdammers ogen niet heel erg gretig en winnen uit eindelijk met 2-0, wat Johan al lang wist. De wedstrijd levert hier en daar een mopperende toe schouwer op, maar dat ontgaat de twee Vlissingers. Zij hebben de middag van hun leven. „Dit soort momenten koester je. Deze dag gaan wij nooit meer vergeten", weet Edgar zeker. „Het gevoel, dat Feyenoord-ge- voel, is niet te beschrijven. Je wordt ermee geboren, krijgt maandag 9 juli 2018 PM Elftal na rust op de knieën M De opkomst van Feyenoord in Middelburg. FOTO RUBEN OREEL De negenjarige Johan samen met zijn vader Edgar voor de bus van Feyenoord. foto ruben oreel - Edgar Achterberg (46) Zij aan zij staan ze achter een dranghek, de negenjarige Johan Achterberg en zijn vader Edgar (46). Op de par keerplaats van voetbalclub Zeelandia Middelburg zien de twee Vlissingers hoe de se lectie van Feyenoord vlak voor hun neus de bus uit stapt. Vol enthousiasme heten ze hun helden welkom in Zeeland, waar voor de be kerwinnaar het oefenduel met het Zeeuws elftal op het programma staat. Daniël Vervelde Middelburg T Robin van Persie dartelt over het veld in Middelburg. FOTO RUBEN OREEL Vuurwerk langs de kant van het veld in Middelburg. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41