Leiders kennen geen geluk in Axel Mick van Dijke volgt zijn broer Tim op Goes is alweer vierde sparringpartner ADO 12 ZEEUWS ELFTAL- FEYENOORD Zeeuwen houden Feyenoord een helft lang op 0-0, maar buigen uiteindelijk met 0-2. Mike Kras nam meteen na het val len van het starthek in de ge mengde klasse 250/500 cc licen tiehouders de leiding gevolgd door Mark Boot uit Kamperland en de Belg Jochem Walckiers. Lang duurde dat niet want Kras moest met pech naar de kant en kwam daarna ook niet meer terug. Boot finishte als vierde. In de tweede manche nam Walckiers het initiatief. Boot had vanaf de start problemen en moest opgeven. Na een span nende strijd zegevierde Tallon Verhelst uit Lokeren. Van Maaren werd opnieuw vierde, maar dat was wel voldoende voor de tweede plaats in de dagklassering bij de 250 cc achter Verhelst. Gian Scheele uit Zaamslag werd daarin vierde. Walckiers won de 500 cc. Bij de 125 cc licentiehouders stond er geen maat op het rijden van dubbele manchewinnaar Marnick Lagrou. Achter zijn rug vochten Jochem van de Wiele uit Hulst en Kevin van Houdt uit Axel om de tweede plaats. In de eerste manche won Van de Wiele dit ge vecht. De tweede manche leek een kopie te worden van de eerste. Daar dacht Van Houdt anders over en in een prachtig duel wist hij Van de Wiele af te troeven. Bij de vrije tijd rijders was Guido Boone uit Oost-Souburg oppermachtig in de klasse 250 cc. Micha Jansen uit Vlissingen en Mark Boot had in de tweede manche direct problemen en moest opgeven Rutger de Rijcke uit Terneuzen mochten mee naar het podium. Joris Lampio uit Vlissingen won de 125 cc voor Timo Dhanis uit Terneuzen. Bij de veteranen moest Patrick Piessens uit Hei kant zijn meerdere erkennen in de Belgen Davy Dousselaere en Bart Seymortier. Bart Mangnus uit Vo gelwaarde werd vierde. Bij de da mes een derde podiumplaats voor Danielle van Kempen uit Oost- Souburg. In de 85 cc haalde Bryan Nelis uit Yerseke evenveel punten als dagwinnaar Levi Schrik uit Rijen. De winst van Schrik in de tweede manche was doorslagge vend. Tim had namelijk vorig jaar de TMZ-wedstrijd gewonnen. Mick werd toen derde. Tim haalde deze keer niet het podium; hij finishte als vijfde. Eén van de andere renners die de koers kleur gaven, was Erwin Mesu. De marathonschaatser, winnaar van de Alternatieve Elf stedentocht van 2015, reed lang mee in een kopgroep. Daarin za ten ook de broers Van Dijke, Jacob Wijnstra, Rico van Damme - van huis uit ook schaatser - en de Belg Thieme van Ruymbeke. De laatste deelde vaak spelden prikken uit aan zijn concurrenten. Eén daarvan werd Mesu te veel. De Middelburger werd uiteinde lijk 22ste. Mick van Dijke hield wel goed stand en sloeg zijn slag in de slotronde. Van Ruymbeke en Van Damme passeerden de meet als tweede en derde. De Bevelandse ploeg, winnaar van de districtsbeker en net gepromo veerd naar de derdedivisie, kwam vrijdag voor het eerst bijeen. Na amper vier weken rust. ADO Den Haag, afgelopen seizoen een prima middenmoter in de eredi visie, is al twee weken in training. Goes is alweer de vierde sparring partner in de aanloop naar de competitiestart. ADO Den Haag was vorige zomer ook al in de pro vincie. Bruse Boys werd toen met 13-1 opgerold en van het Zeeuws elftal werd met 3-1 gewonnen. Bij de Zuid-Hollandse club spelen publiekstrekkers als Tom Beugels- dijk, Lex Immers en Erik Falken- burg. Zowel op de site van Goes als aan de kassa zijn nog toegangs bewijzen te krijgen. Zaterdagavond, tien mi nuten na het laatste fluitsignaal. De Feye- noorders die in de tweede helft gespeeld hebben, verrichten nog wat loop werk om het lichaam de juiste prikkel te geven. De spelers van het Zeeuws elftal kijken toe en babbelen wat na. Een klein jochie in Feyenoord-tricot stapt met zijn vader op Daniël Wissel af. „Mijn zoon wil ook van jou een handte kening, omdat hij respect heeft voor jullie prestatie", zegt de va der. Wissel lacht en zet zijn krab bel welwillend op het notitieblok. Het was een mooi staaltje waarde ring. De Zeeuwen lieten evenals tegen Oostende (o-o) zien goed partij te kunnen bieden tegen een profclub. Bij de Rotterdammers stond Ro bin van Persie in de punt en Steven Berghuis op rechts. Echter was de eerste kans voor het Zeeuws elftal. Bart Deprez pikte een te korte terugspeelbal op en omspeelde Justin Bijlow, maar zijn inzet verdween naast het doel. De toon was na amper twee minuten spelen gezet. Coach Dolf Roks had het voor de wedstrijd al gezegd. „Je kansen proberen te pakken en lef hebben als je de bal hebt", sprak Roks voor de camera bij FOX Sports. Het centrale duo Gert-Jan van Leiden-Roycel James bewees de woorden van Roks. Ze dribbelden veelvuldig in en durfden risicovol vooruit te spelen. De creatieve spelers konden daardoor de ruimte induiken. Onder wie Ab- doe Abdenbi, die Yassin Ayoub te kijk zette met een panna. „Tegen zo'n elftal mogen wij nooit achter uitlopen", foeterde Feyenoord- verdediger Sven van Beek na af loop. Omdat Joan van Belzen we derom sterk stond te keepen, was de stand halverwege o-o. „Joan is gewoon een heel goede keeper", prijsde Roks zijn aanvoerder van de eerste helft. Na de hervatting lagen de ver houdingen anders. Een compleet nieuw Zeeuws elftal werd terug gedrongen door de bekerwinnaar, die op tien plekken gewijzigd was. Abdoe Abdenbi zette Feyenoorder Yassin Ayoub te kijk met een panna „Het was jammer dat het zo snel o-t werd", baalde Mart de Kroo. De 23-jarige middenvelder mocht van de fysio wegens een lichte liesblessure slechts een kwartier- SCHALKWIJK '20' tje in actie komen, maar dat was genoeg om een levensgrote kans te noteren. In de 58ste minuut liep hij slim weg bij Jan-Arie van der Heijden om vervolgens de bal te controleren en met links tegen de kruising te schieten. „Ik raakte 'm op zich goed", analyseerde De Kroo. „Helaas vloog-ie er net niet in." Even later was het aan de andere kant wel raak, via Sam Larsson. Doelman Mitchell Braafhart was niet bij machte om de vrije trap van de Zweed te pareren: 0-2. „Uit eindelijk moet je veel vaker scoren tegen een ploeg die bij elkaar is ge raapt", baalde Van Beek. De woor den van de mandekker van Feye noord vormden indirect een com pliment aan het Zeeuws elftal. Terwijl buiten een signeersessie plaatsvond, praatten de Zeeuwse amateurs tevreden na. Het ging onder meer over shirtjes. „Ik hoorde dat ze 'm niet mochten weggeven in de voorbereiding, maar ik zou er echt graag eentje willen hebben", glunderde De Kroo, die enorm opkijkt tegen Ro bin van Persie. „Als ik hem tegen kom, ga ik het nog wel effe vra gen." maandag 9 juli 2018 PM Waarschijnlijk door de hoge temperaturen was ook de animo voor de zesde clubcross in Axel wat minder. De strijd leed er niet onder. Herman Heuvink Axel Bij de Ronde van Heinkens- zand, die vrijdagavond verre den werd, volgde Mick van Dijke zijn tweelingbroer op. Wim de Vos Heinkenszand Na Oostende, Feyenoord en FC Dordrecht meldt vandaag de vierde betaaldvoetbalclub zich in Zeeland. ADO den Haag speelt om 19.30 uur bij Goes. Roeland van Vliet Goes Dapper Zeeuws Stefan Maas Middelburg i o^)°a» Tholenaar Bart Nieuwkoop was ook present, foto ruben oreel Steve Schalkwijk speelde zater dag bij het Zeeuws elftal met rugnummer 20. Bij derdedivisio nist Goes zal de Vlissingse voet baller komend seizoen hetzelfde getal op zijn shirt krijgen. Hij wil hiermee zijn broer Owen eren. Owen Schalkwijk overleed in maart van dit jaar. Hij kwam om bij een bedrijfsongeval, op 20-ja- rige leeftijd. Hij was zeer actief binnen de Vlissingse sportwe reld, onder meer als dj bij thuis wedstrijden van de zaalvoetbal lers van Groene Ster. Steve Schalkwijk kreeg bij Goes alle medewerking toen hij om nummer 20 vroeg. Bij het Zeeuws elftal, dat in Middelburg tegen Feyenoord voetbalde, werkte coach Dolf Roks aan het verzoek mee. Daniël Wissel deelt een hand tekening uit. FOTO STEFAN MAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40