Heijboer heeft nog iets om voor te juichen Van Leiden met Hoek tegen vorige club O O) CD O Q. 11 De Reus en Pleijte rapsten op 'duo-trail' Teleurstellende World Cup Vader Boutens gaat vol vertrouwen naar WK Yersekenaar Kramer slaat dubbelslag in wielerspel PZC Nabij het Franse skidorp Val d'Isere hebben Renate de Reus en Tim Pleijte zaterdag een 'duo-trail' over 42 kilometer gewonnen. De startstreep van deze wedstrijd lag op een hoogte van 1800 meter. Door de beklimming van zes cols kwam het aantal hoogtemeters uit op 3600 meter. Het parkoers was zeker nog voor een derde besneeuwd, waardoor het las tig klimmen en dalen was. Het Vlissingse koppel had een eindtijd van 8.59.03 uur, waarmee ze het tweede mix-duo een half uur voor bleven. Op vrijdag liep Pleijte op een 'vertical kilome ter' (lengte van 3 kilometer, 960 hoogteme ters) naar de dertiende plaats. Zijn tijd was 40.25 minuten. Mountainbiker Milan Vader heeft gisteren een tegenvallend resultaat geboekt tijdens de wereldbekerwedstrijd van Val di Sole. De Middelburger finishte in het noorden van Ita lië als dertiende bij de beloften. Hij was niet eens de beste Nederlander. Het was voor Va der ook zijn laagste plek in een World Cup dit jaar. Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, reed juist wel sterk. Zij nam bij de elitevrouwen brutaal de leiding, maar kon haar positie niet behouden. Uiteindelijk werd ze elfde. Over twee weken is het NK in Apeldoorn. Middelburger Ruben Boutens heeft zaterdag in Nijverdal de vijfde race van het Formula Karting gewonnen. Dit kampioenschap be staat uit negen wedstrijden op verschillende banen in diverse formats. In Nijverdal werden er vijf heats van twintig rondes verreden en daarin kwam Boutens als sterkste naar voren. Tim Leloux uit Goes werd derde. Het was voor Boutens de laatste wedstrijd voor het wereldkampioenschap van eind deze maand in Polen. De uit Middelburg afkom stige karter zal in Szczecin zijn vorig jaar in Madrid behaalde titel verdedigen. Istvan Bakx Leenhouts Van der Lijke Met het Schouws elftal moest hij zaterdag in Burgh-Haamstede een dikke 14-1-nederlaag slikken tegen FC Dordrecht. Nog niet eens zo heel lang geleden was het Schouws elftal een gevreesde tegenstander van FC Dordrecht. De 2-1-zege van twee jaar geleden galmde ook zater dag nog na, maar zowel Dordt als het Schouws elftal had nu een an der gezicht dan toen. Heijboer besefte het. Wat was het grote verschil van toen met nu? „Toen waren we verdedigend véél sterker. We hadden ons niet inge graven, maar we stonden achterin echt goed georganiseerd. Nu ston den we iets 'te hoog', ikzelf ook." Daardoor hadden de aalvlugge Dordtse aanvallers - de frivole Ous- sama Zamouri voorop - veel meer ruimte voor hun acties en snelheid. Balverlies Het Schouws elftal probeerde com pact en agressief te verdedigen en in balbezit snel de aanvallers te zoe ken. De ploeg leed echter vaak zo snel balverlies dat de organisatie continu zoek was. Na 10 minuten was het al 0-2 en Dordrecht liet het gaspedaal nimmer meer los. „Ze blijven gaan", zei trainer Gérard de Nooijer. „Niet alleen tijdens wed strijden, maar ook op de training." Halverwege was het 'nog maar' 0-5, mede door enkele knappe saves van goalie Kenneth Boogerd, die met SKNWK zeven niveaus lager speelt dan Dordt. Voor zijn vervan ger Bas Kooman van FC De West hoek was het na rust dweilen met de kraan open. Siebe Schets, de Zeeuwse nieuweling bij FC Dor drecht, scoorde vier keer. Zamouri en Omran Haydary elk driemaal. Bij 0-8 beleefde Heijboer zijn fi- We hadden niet verwacht dat we met zulke cijfers zouden verliezen nest moment. De gelegenheids linksback - bij MZC'11 speelt hij op het middenveld - kreeg buiten het strafschopgebied de bal en zag dat de keeper niet goed opgesteld stond. „Hij stond bijna in de kan tine", zei Heijboer na afloop met de nodige branie. Ondanks enkele an dere kansen bleef het voor de Schouwse ploeg bij die ene goal van Heijboer. „Gelukkig lukte er nog iets", zei hij gelaten. „Vooraf weet je natuur lijk dat het lastig wordt, maar we hadden niet verwacht dat we met zulke cijfers zouden verliezen. Of dat frustrerend is? Op een gegeven moment liepen de aanvallers er wel heel makkelijk doorheen, dan is het wel een beetje frustrerend ja. Ze bleven maar gaan; het was vaak ge woon niet aan te lopen." Voor Gert-Jan van de Leiden krijgt de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker een speciaal tintje. De Zeeuwse verdediger treedt met zijn nieuwe club Hoek thuis aan tegen zijn vorige club ADO'20 uit Heems kerk, eveneens een derdedivisio nist. Afgelopen seizoen had Kyle Doesburg een soortgelijke ervaring. Hij stapte in de zomer over van Hoek naar ASWH en speelde in de tweede voorronde van de KNVB beker met ASWH tegen zijn oude club. Hoek won toen met 3-1. Does burg is nu overigens weer terugge keerd bij Hoek. De andere Zeeuwse derdedivisi onist, Goes, speelt in de profbeker ook een thuiswedstrijd. Staphorst, uitkomend in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal, komt naar Zeeland. In die hoofdklasse van Staphorst werd Eemdijk afgelopen seizoen kampioen. Dat is de tegenstander van Vlissingen in de eerste voor ronde. Eemdijk is na IJsselmeervo- gels en Spakenburg de derde club uit Bunschoten-Spakenburg. De Zeeuwse clubs spelen alle drie op zaterdag 18 augustus. Vier dagen later staat de tweede voor ronde al gepland. Als de Zeeuwse clubs de eerste voorronde overle ven, weten ze ook al tegen wie ze spelen. Hoek wacht dan een bezoek aan Gemert, Vlissingen moet dan naar UNA en Goes treft dan thuis HSC'21. Een overwinning in die tweede voorronde betekent plaat sing voor het hoofdtoernooi waarin de profclubs instromen. VLISSINGEN André Kramer uit Yerseke heeft een dubbelslag ge slagen in het PZC Wielerspel. Hij werd gisteren met 376 punten dagwinnaar en nam meteen de leiding in het algemeen klasse ment over van Ronny Theissen uit Kamperland. Deze had zater dag de hoogste score genoteerd in de eerste etappe. Kramer kon gisteren pronken met 9 van de 10 renners uit de top 10. Alleen nummer 7 Alejandro Valverde heeft hij niet in zijn ploeg. Niet zo vreemd, want hij heeft gekozen voor een echte sprintersploeg. maandag 9 juli 2018 GO ATLETIEK MOUNTAINBIKE Middelburger Ruben Boutens (midden) en Goesenaar Tim Leloux op het podium. KARTEN Wielrenner Hans Dekkers uit IJzendijke heeft vrijdagavond de Ronde van Prinsenbeek gewonnen. In de finale klopte hij zijn twee me devluchters. Goesenaar Eloy Raas finishte in een achtervolgend groepje als eerste en werd dus vierde. De Peperbusse-loop in Sint-Kruis leverde een overwinning op voor Patrick van Quekel- berghe uit Aardenburg. Voor de 9000 meter had hij een tijd van 34.54 minuten nodig. Bij de vrouwen zegevierde Monique Nobus, eve neens afkomstig uit Aardenburg, in 38.58. Bij zijn debuut voor eerstedivi- sionist Go Ahead Eagles scoorde Vlissin- ger Istvan Bakx meteen. De spits die over kwam van FC Oss maakte in de zeventiende minuut van het duel met vijfde- klasser Ter- wolde de 1-0. Het werd 10-0. II Schaker Koen Leenhouts uit IJzendijke is het Nederlands kampioen schap als acht ste geëindigd. Hij kwam na zeven partijen uit op 1,5 punt. I Nick van der Lijke is in de tweede etappe van de Ronde van Oostenrijk als negende geëindigd. De Middelburgse renner van Roompot-Ne derlandse Lote rij kwam drie tellen na ritwin naar Giovanni Visconti over de finish. Van der Lijke staat zeventiende in het klassement. Sven Heijboer moest even over het antwoord nadenken. Maakte zijn doelpunt na 55 minuten de veertien tegengoals goed? „Nee", zei hij toen resoluut. Daarvoor was de speler van MZC'11 te veel een winnaar. „Scoren tegen een profclub is natuurlijk leuk, maar we hadden toch wel iets meer van deze wedstrijd verwacht." Rudy Boogert Burgh-Haamstede - Sven Heijboer Schouws elftal-FC Dordrecht 1-14 (0-5). 3. Haydary 0-1,10. Zamouri 0- 2, 26. Zamouri 0-3, 33. Schets 0-4, 35. Zamouri 0-5, 49. Wouter de Jonge 0-6 (eigen doelpunt), 51. Schets 0-7, 53. Haydary 0-8, 55. Sven Heijboer 1-8, 62. Schets 1-9, 68. Mourgos 1-10, 79. Haydary 1-11, 85. Schets 1-12,86. Green 1-13, 87. El Bachir 1-14. Scheidsrechter: Leo Uit- terhoeve. Aantal toeschouwers: 125. Rudy Boogert Zeist Bekijk je eigen klasseringen door in te loggen op www.pzc.nl/wielerspel. OPWIJK NACKS - Dimitri Hooftman (rechts) zet namens het Schouws elftal een sli ding in. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39