Thierry Henry, het geheime wapen van België 10 WK VOETBAL RUSLAND 2018 Feyenoord haalt Sinisterra Voor het eerst sinds 1986 staat België in de halve finale van het WK, maar de tijden van Jan Ceulemansen Jean- Marie Pfaff zijn ver weg. Het succes is óók een internationaal verhaal. SJOERD MOSSOU 'We are Belgium!' staat er op grote ban- ners rond het trainingsveld van de Rode Duivels in Rusland, voor wie het even had gemist. Maar wie in Dedovsk gaat kijken, een slaapdorpje op een uur van Moskou, belandt onmiskenbaar in een soort internationale mini-wereld. Brazilianen, Fransen, Mexicanen, Ja panners en Russen verdringen zich langs de zijlijn van het Goetsjkovo sportcomplex. Iets verderop spreekt bondscoach Roberto Martinez met zijn spelers; scowser-Engels met een Spaans accent. De onderlinge coaching op het veld, met ook nog Fransman Thierry Henry als assistent-trainer: volledig in het Engels. In het bomvolle perszaaltje praat Thomas Vermaelen even later over zijn opleiding in Nederland, dat hij samen met Toby Alderweireld en Jan Vertonghen volwassen is gewor den bij Ajax. Premier League Een Franse journalist vraagt hoe dat toch kan: dat de Premier League zo do minant is in de halve finale van het WK, en dat spelers uit de Bundesliga, de Primera División en de Serie A nog amper vertegenwoordigd zijn. Afgelopen week nog sprak Vincent Kompany hier, wereldburger met Congolese roots. Op de persconferen tie van vrijdag in Kazan zat Romelu Lukaku achter een grote FIFA-desk, óók een jongen met ouders uit Congo. Natuurlijk is dit Belgisch elftal bovenal een team van alle Belgen, van heel Bel gië ook. Maar ondervoorzitter Bart Verhaeghe zei het eerder deze week al: het referentiekader van deze ploeg is niet zozeer Zelzate of Nivelles, maar de wereld. Deze spelers denken niet klein of bekrompen, maar mondiaal. Dat is een gevolg van hun voetbal carrières, die in de meeste gevallen langs de grootste clubs in de wereld leidden, maar ook rondom de natio nale ploeg zijn wezenlijke dingen ver anderd. Twee jaar geleden nog maar was Mare Wilmots de bondscoach, een Waals-Brabander die lang voor Het zou mooi zijn als er in de halve finale meer fans uit België zijn ASSISTENT Schalke 04 speelde, maar in zijn voet balfilosofie toch bovenal een Belg. Dat bleek wel in de kwartfinale van het Europees kampioenschap van 2016 tegen Wales, toen het zo getalenteerde België na de 1-0 weer ouderwets ach teruit holde, met desastreuze gevol gen. Rondom Wilmots ging het in de Belgische media zoals het vrijwel al tijd gaat: de sluimerende strijd tussen Vlamingen en Walen was nooit ver weg. Nikstalenstrijd Misschien was het wel een meesterzet van de KB VB om juist met deze selec tie een buitenlandse coach aan te stel len. Geen Nederlander, zoals dat vroe ger vaak gebeurde, maar een char mante latino met ervaring in de Pre mier League. Niks talenstrijd. Niks een oud-Hollandse betweter die ver telt hoe het allemaal moet. Niks klas siek Belgische mediaspelletjes. Of de sfeer een beetje goed is bij de Belgen, wil een Chinese journalist zondagmiddag weten in Dedovsk. Vermaelen schiet prompt in de lach. „Natuurlijk is de sfeer geweldig. En ui teraard helpen de resultaten daarbij, maar we zijn écht een team." De Rode Duivels bereiden zich in relatieve afzondering voor op de be langrijkste wedstrijd uit hun loopbaan tot nu toe, morgen in Sint-Petersburg tegen Frankrijk. Het elftal verblijft op een groot landgoed ver buiten Moskou - en tot nu toe reisden er relatief wei nig Belgische supporters mee naar Rusland. Vermaelen: „Het zou mooi zijn als er bij de halve finale meer Bel gische fans zijn, maar ik snap ook wel dat dat logistiek ingewikkeld is. Rus land is niet om de hoek." Onder anderen Vertonghen riep op om meer Belgische vliegtuigen rich ting Rusland te sturen, óók alvast met het oog op de finale op 15 juli. „We kij ken uiteraard van wedstrijd tot wed strijd", zegt Nacer Chadli. „Maar ie dereen bij ons gelooft nu werkelijk dat het kan, die wereldtitel." RKC stelt Grim aan als coach 'Spandoek over Nouri walgelijk' FLITSEN maandag 9 juli 2018 GO ledereen in België gelooft dat het kan' Feyenoord gaat zich ver sterken met de Colombi aan Luis Sinisterra. Hij komt over van Once Cal- das, een middenmoter in de Colombiaanse competi tie. De 19-jarige rechter- aanvaller moet Bilal Basa- cikoglu vervangen, die naar Kayserispor is vertrokken. Verdediger Ridgeciano Haps heeft een beenbles sure en mist waarschijnlijk de start van het seizoen. Dedovsk Belgische vreugde in de kwartfinale tegen Brazilië. FOTO GETTY IMAGES -Thomas Vermaelen (31 DEDOVSK Eén Fransman juicht morgen in de halve fiale van het WK niet voor zijn eigen land, maar voor België: Thierry Henry (40). Als assistent van de Belgische bondscoach Roberto Martinez fungeert Henry als het 'ge heime' wapen van de Rode Dui vels. „Hij weet veel over het Franse elftal, maar hij staat aan onze kant", zegt verdediger Thomas Vermaelen. „Thierry zal niet aarzelen om ons van extra informatie over Frankrijk te voorzien." Henry veroverde in 1998 met Frankrijk de wereldti tel op het WK in eigen land. Sinds 2016 werkt de voorma lige topschutter van Arsenal als assistent van Martinez. „Het is een bizarre situatie, maar ik ben blij dat hij zo ver is gekomen, ik waardeer hem zeer", zei de Franse bondscoach Didier De- schamps, ploeggenoot van Henry op het WK van '98. $0 @sjoerdmossou RKC heeft in Fred Grim (foto) een nieuwe hoofd trainer gevonden. De 52-ja- rige coach was het tweede deel van afgelopen seizoen de assistent van Dick Ad vocaat bij Sparta. Grim te kent een contract voor twee seizoenen en zal van daag al voor de groep staan. De oud-doelman van Ajax en Cambuur had in de eerste divisie eerder Al- mere City onder zijn hoede. Feyenoord neemt afstand van een spandoek en lied jes die zaterdag gezongen werden over Abdelhak Nouri tijdens de oefenwed strijd tegen het Zeeuws elf tal (2-0). „Laat glashelder zijn dat de club elke nega tieve verwijzing naar Nouri's vreselijke leed ronduit walgelijk vindt en ten zeerste verwerpt", aldus een verklaring van Feyenoord op de website. Fernando Hierro stapt op bij de Spaanse bond. Hij was technisch directeur en fungeerde tijdens het WK als interim-bondscoach. Hakim Ziyech lijkt een overgang naar AS Roma te kunnen vergeten. Volgens technisch directeur Monchi heeft de club voldoende spelers op zijn positie. De Braziliaanse interna tional Paulinho keert van Barcelona op huurbasis terug naar Guangzhou Evergrande in China. Domogoj Vida heeft een berisping gekregen omdat hij de zege van Kroatië op Rusland opdroeg aan Oe kraïne, het land waar hij speelt voor Dinamo Kiev.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38