Helden Balkenende voelt band met Cats Portier verdacht van poging tot doodslag Feyenoord walgt van Nouri-verwijzingen 2 MARLEEN BLOMMAERT Column B? I ijzonder hoe dat werkt met ^identiteiten. Ik sta daar vaak 'versteld van. Als ik eerlijk ben, soms zelfs een tikje benauwd, zeker wanneer het gepaard gaat met kleuren, vlaggen en wild ge schreeuw. Vermoedelijk zit dat in een onbewust stuk van mij, een collectief geheugen dat me toe fluistert: Pas Op, Wegwezen! Deze weken gaat het om een re delijk onschuldige variant van identiteitsbeleving: Het WK voet bal. Het moment om zich te tooien met de kleuren van de stam. Maar helaas doet de Nederlandse stam niet mee. Aangezien niet alleen Neerlands maar ook Belgisch bloed door d'aderen vloeit, heb ik vrijdag een stukje van de bloed stollende wedstrijd gekeken. Stammenoverspel als het ware. einde en de emotionele ontlading van de Belgische supporters voor een lichte aardbeving gezorgd. Zelf denk ik aan een mogelijke aardver schuiving. Altijd de underdog, al tijd dat gezeur van die superieure Hollanders. Stel je voor, dat ze we reldkampioen worden. Iedereen van het team, dat een grote diver siteit kent, is in één klap een ware Belg een held. Verschillen zijn ver dwenen als sneeuw voor de zon. helden en spanning. Zoals het team van voetballertjes dat gevan gen zit in een Thaise grot. Dat ver haal raakt aan alles wat ons uni verseel angst inboezemt. Opgeslo ten zijn, het water dat dreigt, het verliezen van een kind. De helden zijn moedige mensen die vinden dat je je leven moet wagen als je één kind zou kunnen redden: Thaise Navy Seals en internatio nale duikers. Eén Thaise duiker, Saman Kunan, een vrijwilliger, liet reeds het leven. Er zijn ook duikers bij die niet tot de stam van de Thai behoren. Mensen die ook geloven in onbaatzuchtigheid en dat elk le ven waardevol is, ook voorbij de grens. Inmiddels zijn zes kinderen gered. Dit verhaal en deze helden verpersoonlijken al het mooie in de mens en daarom moeten we het vertellen. Ware kampioenen. Verschillen verdwenen als sneeuw voor de zon DESTELLING Vandaag: Statenleden moeten meer geld krijgen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HORRORCLOWNS IN SOMMIGE GEMEENTEN VERBODEN Eén gewonde bij achtervolging Jongen (13) mishandeld BRESKENS Man zwaait met slagersmessen EXECUTIEVERKOOP Cats (geboren op 10 november 1577 in Brouwershaven) was advocaat en had een praktijk in Middelburg. Hij schopte her tot raadspensionaris van Holland. Daarmee was hij de eerste premier met een Zeeuwse achtergrond. Het huis in Den Haag waar hij toen woonde, is nog steeds de ambtswoning van de minister president. Als Zeeuw, derde 'Zeeuwse pre mier' en oud-bewoner van het Catshuis voelt Balkenende een spe ciale band met Cats, zei bij de ope ning van het Catsjaar. Hij las een stuk voor en blikte met humor te rug. „In 1992 verdedigde ik mijn proefschrift aan de Vrije Universi teit van Amsterdam, 's Avonds, tij- dens het promotiediner, zei mijn vader: Peter, er is ooit een Claes Dircx van Balckeneynde geweest die het Catshuis heeft gebouwd. Het wordt nu rijd dar er één gaat wonen. Ik heb er smakelijk om ge lachen, tien jaar later was het zo. Het blijft een bijzonder verhaal." Waarheid Balkenende opende een tentoon stelling in de Michaëlskerk, niet ver van het buitenhuis van Cats (Mun- nikenhof). 43 kunstenaars hebben een werk gemaakt naar aanleiding van een gedicht of citaat van Cats, zoals 'al is de leugen nog zo snel de waarheid achterhaalt ze wel'. De expositie, onderdeel van de kunst en cultuurroute midden Walcheren, is tot en met 1 septem ber elke woensdag- en vrijdagmid dag te zien. Een 47-jarige man uit Goeree- Overflakkee is vrijdag aangehou den op verdenking van poging tot doodslag op een jongen. De politie zoekt het slachtoffer en een meisje dat getuige was. De verdachte is beveiliger van een café aan de Hogezoom in Re- nesse. Op zondag 13 mei rond 00.27 uur sprak hij voor het café met de jongen die niet meer naar binnen mocht. De portier pakte hem daarbij zo stevig vast dat de jongen kort be wusteloos raakte. Een meisje kwam erbij en ging tussen het slachtoffer en de portier staan. Ver volgens pakt de jongen zijn fiets die tegen de gevel van het cafe stond en reed weg naar het centrum. Een camera van de gemeente Schouwen-Duiveland nam de beelden op. De recherche heeft de beveiliger aangehouden en is nu op zoek naar de jongen en het meisje. De jongen droeg een zwarte broek, zwarte jas en een wit shirt met zwarte strepen. Mensen met meer informatie kunnen de politie bellen via 0900 8844 of Whats App (06-12207006). Anoniem kan dat ook via de website meldmisdaad- anoniem.nl. In de nasleep van het voetbalduel van het Zeeuws elftal met Feye noord (0-2) ontstond ophef over een spandoek en spreekkoren om trent Ajacied Abdelhak Nouri. Tijdens de wedstrijd in Middel burg zaterdag was kortstondig een spandoek te zien waarop op een kwetsende wijze aan Nouri gerefe reerd werd en werden spreekkoren aangeheven omtrent zijn broze ge zondheid. De Ajacied heeft vorig jaar ernstige en blijvende hersen- schade opgelopen. Zeelandia Middelburg bevestigt bij monde van verenigingsmanager Edwin Overbeeke dat er 'enkele minuten' een spandoek over de boarding heeft gehangen. „Maar de beveiliging heeft dit snel kunnen verwijderen." De organiserende club en de Stichting Zeeuws Elftal keuren het gebeurde af. „Een bela chelijke actie", noemde Overbeeke het. Feyenoord reageerde gisteren op zijn website. „Laat glashelder zijn dat de club elke negatieve verwij zing naar Nouri's vreselijke leed ronduit walgelijk vindt en ten zeer ste verwerpt. We wensen Nouri, zijn familie en Ajax alleen maar alle sterkte toe." maandag 9 juli 2018 Naar ik later begreep, heeft het Maar er zijn meer voetbalteams, Reageer op pzc.nl Weekend: Laat kinderen in de zomer lekker luieren 438 reacties LOOP JE NAAR 't STATION OM EEN PAAR fc>A©EN &IER TE ©AAN BRINKEN IN BELSIË... MIDDELBURG Tussen Koudekerke en Middelburg is gisteroch tend vroeg een achter volging geëindigd in een crash. Een 25-jarige man uit Middelburg raakte ge wond. De politie achter volgde de man over de Middelburgsestraat. Een biker had de automobilist eerder, rond 04.55 uur, over straat zien zwalken in Vlissingen. Kort daarop reed de man weg. Bij mi- nicamping De Broodkist raakte hij een politiewa gen. De achtervolgde auto raakte hierdoor in de berm en kwam in een sloot tot stilstand. ^9 MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een mishandeling aan het Molenwater in Middelburg. In een parkje was zaterdagmiddag een schermutseling tussen twee groepen jongens. Een 13-jarige jongen uit Middelburg werd daarbij mishandeld. Hij zat met twee vrienden op een bankje toen er andere jongens naar hen kwa men toelopen. Een jon gen uit dat groepje mis handelde het slachtoffer. Die wist te ontsnappen, maar hij werd achter volgd door de groep en kreeg opnieuw klappen. Een 23-jarige verwarde man heeft uitgaanspu bliek op het Spuiplein in Breskens in de nacht van zaterdag op zondag aan het schrikken ge bracht door in het open baar met slagersmes sen rond te lopen. Rond 02.50 uur kreeg de poli tie de melding binnen. Hij werd aangehouden. vdlingdeurwaarder.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst: kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Bijna niemand heeft zijn dicht bundel Sinne- en Minnebeelden nog op de plank staan. Toch kent iedereen wel spreekwoor den uit het werk dat Jacob Cats 400 jaar geleden schreef. Oud-premier Jan Peter Balke nende opende zaterdag een ex positie in de Michaëlskerk in Grijpskerke, de kerk waar Cats kwam. Jeffrey Kutterink Grijpskerke kfl - Jan Peter Balkenende in de Michaëlskerk inGrijpskerke. Bas Bareman Renesse Rudy Boogert Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2