Paul Simon neemt afscheid met een vlammend concert 799 Busreis Smaak van Italië 23 video. Tot vervelens toe voor mijn omgeving. Bij ons in Hal steren is geen grote bioscoop in de buurt, daarom keek ik vaak thuis. Maar ik hou wel van de meeste filmgenres. Ik ben alleen geen liefhebber van romantische komedies. Onderweg hier naar toe heb ik in het vliegtuig voor de zoveelste keer de film Central Intelligence met The Rock beke ken. Als voorbereiding op het in terview." Over zijn eigen leven is al een boek verschenen. Is dat geschikt voor verfilming? Verhoeven denkt even na. „Misschien wel. Er zit genoeg drama in. Ik had een gespannen verhouding met mijn vader. Dat zou een element kunnen zijn. Maar er zijn nog geen concrete plannen." Een andere draad in het ver haal zou zijn relatie met zijn kickboksconcurrent Badr Hari kunnen zijn die hij al een keer in de ring versloeg. Komt er ooit nog een revanche? „Ik heb in het tv-programma van Jack van Gel der gezegd dat ik bereid ben. Het team van Badr denkt er nog steeds over na." Voorlopig focust Verhoeven op zijn televisie-interview met Dwayne Johnson, zonder meer wereldwijd de populairste film ster van dit moment. „Ik hoop dat hij tijd heeft om even met mij te trainen in de gym. Dat zou gaaf zijn. Ik denk dat ik in dat op zicht ook nog veel van hem kan leren." Het vooruitzicht had hem bang ge maakt, zei hij al na twee liedjes. Een laatste serie concerten. En daarna nooit meer op het podium. Maar, zo benadrukte Paul Simon, dit af scheid is geen vaarwel van de mu ziek. Hij blijft doen wat hij al een zo'n 6o jaar doet: liedjes schrijven. En over zijn slotconcerten: „Ik heb het idee van het einde omarmd. Uiteindelijk heeft het me alleen maar extra vrijheid opgeleverd." Die vrijheid benutte de 76-jarige zanger ten volle. Hij speelde welis waar een uitgekiende bloemlezing uit zijn monumentale loopbaan, maar permitteerde zich volop alter natieve versies. Soms puur voor de lol (het ineens opzwepende Fifty Ways to Leave Your Lover), maar soms ook vol betekenis. Zo was daar na een uur plots Bridge over Troubled Water, klassieker die zozeer met Art Garfunkel - Simon noemde zijn naam zaterdagavond slechts één keer - was verbonden dat Simon hem nauwelijks meer speelde. „Ik heb een moeizame relatie met het lied. Ik gaf het aan anderen om te spelen. Maar vanavond neem ik het terug", zei hij. De versie met strijkers én zonder piano was misschien niet de mooi ste ooit, maar wel een duidelijk statement: Simon doet in de herfst van zijn leven wat hij wil. Niettemin leek hij, nu hij zijn liedjes hun plek in de live-arena ontneemt, extra liefde voor hen te hebben opgevat. Gloedvol en gedre ven waren uitvoeringen van The Boy in the Bubble en Graceland, waarvan hij inmiddels toch alle uit hoeken moet hebben verkend. In de Amsterdamse Ziggo Dome viel slechts op hoe ongekend knap de liedjes zijn gecomponeerd. Hun geestelijk vader was aanvankelijk niet al te krachtig bij stem (de veer tien podiummuzikanten overstem den hem soms), maar herwon zijn kracht naarmate de show vorderde. Simon laafde zich aan het applaus van zijn publiek en nam ruim de tijd het verhaal van zijn loopbaan te vertellen. Uitgebreid stond hij stil bij het overlijden van zijn vaste gi tarist Vincent Nguini, wiens dood een van Simons redenen is om te stoppen met spelen. Feestelijk Maar verder moest de avond duide lijk vooral feestelijk zijn. Simon koos veel swingend werk (Me and Julio Down by the Schoolyard, You Can Call Me Al) en danste zelfs uit bundig op That Was Your Mother. Het slotakkoord was een luxu euze dubbele toegift vol goudom rande evergreens. Een ontroerend Still Crazy After All These Years, een massale samenzang op The Boxer en een betekenisrijke versie van Home- ward Bound. Bij de finale - The Sound of Silence met Simon in z'n uppie op akoesti sche gitaar - moest zelfs de grootste cynicus z'n best doen het droog te houden. Dat op het podium van Paul Si mon vanaf nu ook het geluid van stilte klinkt, is een gemis, maar geen catastrofe. Dat zou het pas zijn als Simons oeuvre zijn plek in het collectieve muziekgeheugen ver liest. Ik hoop dat hij tijd heeft om even met mij te trainen in de gym. Dat zou gaaf zijn. Exclusieve lezersreis Alleen vertrek op 15 oktober! 'Mm Boek vóór 22 juli op Kras.nl/LR83381 maandag 9 juli 2018 2V Rico Verhoeven (r) ontmoet zijn grote voorbeeld Dwayne Johnson. FOTO TWITTER RICO VERHOEVEN CONCERT Paul Simon Farewell Tour Gehoord: 7 juli in de Ziggo Dome, Amsterdam Stefan Raatgever Paul Simon (76): „Ik heb het idee van het einde omarmd." 12 dagen nü vanaf Culinaire en culturele uitstapjes naar o.a. Parma en Florence Lezersvoordeel 50% korting op kookworkshop Toscane in de herfst is een aanrader! Het landschap kleurt rood en oranje, de temperatuur is nog altijd zeer aangenaam en de oogst van druiven en olijven levert een overvloed aan eetfestivals op. Gaat u mee op deze proef-en-beleef-reis? 12 dagen proeven en op ontdekking in Toscane Een reis vol culturele en culinaire uitstapjes. We gaan per historische stoomtrein naar het Olijfolie Festival in Trequanda, nemen deel aan een balsamico azijn-proeverij en bezoeken o.a. Parma, Assisi en Orvieto. Liefhebbers kunnen in Florence zelf de Italiaanse keuken induiken tijdens een optionele kookworkshop. Als lezer van deze krant ontvangt u 50% korting op de prijs van deze workshop. Dat is toch mooi meegenomen! Exclusief voor onze lezers: ga naar Kras.nl/LR83381 Inbegrepen: reis per Comfort Class touringcar, ervaren chauffeur, verblijf in goede toeristenklasse hotels, 11 x Italiaans ontbijtbuffet en 3-gangendiner, bezoek en balsamico azijn-proeverij in Modena, rit per stoomtrein naar Olijfolie Festival in Trequanda, bezoek kaasproeflokaal Pienza, het beschreven excursieprogramma. Vertrek: 15 oktober 2018 Lezersprijs 12 dagen vanaf 799,- of bel 088-0885 886 o.v.v. reisnummer LR83381 Prijzen zijn vanafprijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23