u 21 Met pensioen of niet, wij blijven jong van hart „We hebben lekker een halve dag aan het watertje gelegen." Het echtpaar verblijft twee weken op camping De Wachtsluis in Re tranchement. „Het is hier echt fan tastisch en de mensen zijn super aar dig", vertelt Garmt. „De laatste keer dat we aan de Zeeuwse kust waren, is alweer heel lang geleden. Toen kon je hier nog haaientanden vinden. Van daag hebben we er helaas maar een tje gespot." Mooie zomer Zometeen stappen de twee weer op de fiets naar de camping. Ze hebben al heel wat afgefietst de afgelopen da gen. Belinda: „Naar Brugge en Sluis en naar Breskens, waar we de veer boot naar Vlissingen hebben geno men. We hebben in totaal al zo'n driehonderd kilometer gefietst." Het koppel vertrok afgelopen weekend weer naar huis, net voor de toeristendrukte. „We zijn zeker van plan om nog eens terug te komen, als we weer ge trakteerd worden op zo'n mooie zo mer", vertelt Garmt „Bij slecht weer gaan we liever wat verder naar het Zuiden. Maar dit is echt een luxe: op tweeënhalf uur staan we weer thuis en dat scheelt ons toch een paar vakantiedagen." twaalfde zomerseizoen dat ze op camping De Zwinhoeve in Retran chement verblijven, die beneden aan de dijk ligt. De twee hebben er net een fikse wandeling naar restaurant Dok 14 in Cadzand opzitten en hebben alle tijd van de wereld om een praatje te ma- ken. „Wij zijn al een paar jaar met pensioen, dus we hebben absoluut geen haast", zegt Ivan lachend. „Vo rig jaar verbleven we meer dan hon derd nachten op de camping hier." Sledehonden Met het prachtige weer nu zal dat dit jaar niet veel anders zijn. Maar goed weer of niet, het is hier altijd prach tig" Vroeger kwamen Ivan en Marie- Ange hier trainen met hun sledehon den. „We hadden een karretje, waar mijn vrouw in zat en ik op stond. Dat werd dan over het strand voortge trokken door onze vijf honden", ver telt Ivan. Helaas werden de beestjes oud en kwamen ze een voor een te overlijden. „We hebben dertig jaar honden ge had. Het was een mooie periode, maar na het overlijden van onze laat ste wilden we geen nieuwe meer. Als je dieren hebt, ben je gebonden en wij namen onze honden overal mee naar toe. Nu hebben we tijd voor an dere dingen." Zoals wandelen en fietsen. „We zijn momenteel bezig met de Noord- zeeroute, fietsen van Sluis naar Den Helder", vertelt Ivan. „Maar we doen die in stukjes hoor. We zijn nu tot Hellevoetsluis gekomen en gaan vanaf daar weer verder. Ooit komen we wel in Den Helder." Kustmarathon Ook een wandeling naar Breskens staat nog op het verlanglijstje. Ivan: „Stiekem wil ik eens meedoen aan de Kustmarathon, misschien zelfs dit jaar nog. We waren vorig jaar toeval lig in Zoutelande toen die marathon aan de gang was en het lijkt me erg leuk om aan het wandelgedeelte deel te nemen. Met pensioen of niet, wij blijven jong van hart." Ondertussen ligt het strand er rus tig bij. Op het ruisen van de zee en krekelgeluiden na is het stil op het buitendijks pad. Een ideale plek om na een dag bakken en braden even rustig bij te komen op een bankje en uit te kijken over het water, naar de rollende golven en voorbijvarende zeilbootjes. Garmt en Belinda Elings uit Hilversum hebben exact het zelfde idee. „We komen net van het strand", vertelt Belinda, die een mooi zomers kleurtje heeft. maandag 9 juli 2018 GO Veerle Luyts uit Westmalle geniet van een fietstocht over de dijk van Retranchement naar Breskens. - Ivan Roels T Doorkijkje met uitzicht op Het Zwin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21