Feyenoord populair in Zeeland Poging om met kinderen weg te komen uit oorlogsgebied Zeeuws elftal houdt lang stand spor™ U Verrassend, boeiend en ontroerend. Het publiek kwam aan zijn trekken bij het festival Onderstroom in Vlissingen. Vele artiesten traden op, onder wie de boksers van Peek a boo. Zij lieten jong en oud gillen van de lach. Het verzoek van een vrouw belandt via haar advocaat bij justitie in Ne derland. Die legt bij de Koerdische autoriteiten een bevel tot gevan genneming neer. De volgende stap is dat de Koerden de vrouw naar de Nederlandse ambassade brengen die ervoor zorgt dat zij naar haar thuisland wordt overgebracht voor berechting. Het kabinet wil immers dat Syriëgangers op eigen kracht de ambassade bereiken. Succes In Nederland geloven familieleden van Syriëgangers dat deze opzet succes kan hebben. „Als ze daar ge vangen worden genomen, zijn ze min of meer veilig en is er een kans Als ze daar gevangen zitten, zijn ze veilig en is er een kans op terugkeer op terugkeer", zegt één van hen. Zijn dochter vertrok met zijn kleinkinderen, om in het door IS uitgeroepen kalifaat te gaan wonen. Deze vrouw verblijft op dit mo ment waarschijnlijk in gebied dat nog in handen is van de terreurbe weging. In drie gevallen zijn Koerdische autoriteiten, die de kampen bestie ren waar een aantal Nederlandse vrouwen nu vastzit, al benaderd door het Openbaar Ministerie in Nederland met een bevel tot gevan genneming. In de andere gevallen worden voorbereidingen getroffen om de zelfde route te volgen. Het zijn de vrouwen zelf die via hun advocaten in Nederland hebben gevraagd om hun aanhouding. Dat is een ongebruikelijke stap, maar volgens advocaat André See- bregts zetten de vrouwen die om hun kinderen in bescherming te nemen. „Zij zeggen: zet ons des noods vast, berecht ons, als de kin deren hier maar weg zijn." Baby Ten minste elf kinderen, de jongste een baby van een paar maanden en de oudste rond elf jaar, moeten zich onder zeer moeilijke omstandighe den staande houden in de kampen. Advocaat Seebregts vertegenwoor digt in totaal vijf van de zes vrou wen. Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie SPORT 2/TM 4 en pzc.nl/tourdefrance EERSTE ETAPPE 1. Fernando Gaviria 4.23.32 2. Peter Sagan +zt 3. Marcel Kittel +zt 6. Dylan Groenewegen +zt TWEEDE ETAPPE 1. Peter Sagan 4.06.37 2. Sonny Colbrelli +zt 3. Arnaud Demaré +zt 16. Tom Dumoulin +zt ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Peter Sagan 8.29.53 2. Fernando Gaviria 0.06 3. Sonny Colbrelli 0.10 18. Dylan Groenewegen 0.16 FOTO LEX DE MEESTER IS-vrouwen: zet ons vast Steeds meer Nederlandse IS-vrouwen die vastzitten in Koerdische kampen in Noord- Syrië, proberen met hun kinde ren terug te keren naar ons land door rechters te vragen hen ge vangen te zetten. Het gaat om ten minste zes vrouwen en elf kinderen. Carla van der Wal Rotterdam Vader van IS-vrouw tijdelijk veel bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1