baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl EN 19 PARK TOORENVLIEDT SOFTBAL Een sportieve bijeenkomst in Park Toorenvliedt zondagmiddag. Bewoners van de wijken't Zand en de Stromenwijk speelden een potje softbal met elkaar. e zijn dan wel geen er varen softballers, maar dat is aan het fana- tisme van de bewoners I van de Middelburgse wijken niet te zien. Gekleed in sportieve broeken en shirts trotse ren ze de warmte en spelen ze twee uur lang een informele soft- balwedstrijd. De sportieve activiteit is een ini tiatief van Marjan Ouwerkerk, buurtcoach bij Welzijn Middel burg. Ze is softbalfan en speelde al langer met het idee om softbal te spelen met buurtbewoners. „Het duwtje in de rug kwam door een bericht op de Facebookpagina Wijkteam 't Zand/Stromenwijk. Er werd opgeroepen meer gebruik te maken van het Park Tooren vliedt. En toen dacht ik, we gaan het gewoon doen. Wat ze in Ame rika kunnen, kunnen wij hier ook." Ouwerkerk vindt het belangrijk dat er activiteiten zijn waarbij buurtbewoners elkaar ontmoeten. Ze is dan ook blij met de opkomst; er kunnen precies twee teams worden gevormd. „We worden individualistischer. We begroeten onze buren steeds minder. Dat wilde ik stimuleren met zoiets laagdrempeligs." „Rennen, rennen, rennen!", schreeuwt Ine Israël naar haar teamgenoot, die de bal het veld in heeft geslagen. „Je wordt er bloed- fanatiek van", zegt ze lachend, ter wijl ze het zweet van haar voor hoofd veegt. „Ik kan er helemaal niks van. Het is denk ik al wel 35 jaar geleden dat ik voor het laatst heb gesoftbald, dat was nog op de middelbare school." Een andere teamgenoot komt puffend en hijgend binnen bij het thuishonk. Israël grinnikt. „Het lijkt simpeler dan het is, hè!" Maar het gaat zeker niet om prestaties, benadrukt ze. „Het is gewoon leuk en gezellig om op deze manier tijd met elkaar door te brengen." Buurtsportcoach Martin van Vooren legt voor de zekerheid de Het is leuk en gezellig om op deze manier tijd met elkaar door te brengen spelregels nog maar eens uit, om dat het voor de meeste deelnemers al heel wat jaren geleden is dat ze voor laatst softbalden. De spullen, zoals knuppels en handschoenen, zijn uitgeleend door Scholenge meenschap Nehalennia. 'Pitcher' Christiaan Strating vindt het een geslaagde activiteit. „Het was te doen met de warmte. Softbal is best een rustige sport, je bent niet continu aan het rennen, zoals bij voetbal." Een volgende editie ziet hij zeker zitten. „En dan misschien ook wel een gezellige barbecue erbij." De sportievelingen konden op heel wat publiek rekenen. In het park vond op hetzelfde moment ook de jaarlijkse picknick van een grote groep bezoekers van de Ont- moetingskerk plaats. „Gezellig", vindt Carolien Schrijver, die sa men met haar man en kinderen is neergestreken op een kleedje. „Ik krijg echt zin om mee te doen als ik er naar kijk. Maar ik heb helaas geen geschikte kleding aan", wijst ze naar haar outfit. Buurtcoach Ouwerkerk mist persoonlijk nog wel een Zeeuwse softbalvereniging. „Maar dit is een prima alternatief. En heel infor meel." Zondag 15 juli wordt er op nieuw gesoftbald in het park. „En wie weet krijgt het daarna wel een vervolg." 259,- 499,- 399,- 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight maandag 9 juli 2018 WA 'Wat in Amerika kan, kan hier ook' Marieke Kesteloo Middelburg -Ine Israël Martin van Vooren geeft instructies aan Ine Israël, foto ruben oreel v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 21, 28 juli 4,11, 18,25 aug/1, 8,15, 29sept. Vertrekdata: 28 juli/ll, 25 aug 8 sept. Vertrekdata: 27 aug 10,24 sept 78,22 okt. Vertrekdata: 23 juli 6, 27 aug 10 sept/8 okt. Vertrekdata: 16 juli 13 aug 10,24 sept/ 8 okt. Vertrekdata: 30juli 27 aug 24 sept/ 8 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19