g-3 Meergeld voor Statenleden Balkenende blij met steun Pizza Visverbod tussen Breskens en Vlissingen is 'ridicuul' 16 ZE ONDERSTROOM VLISSINGEN Hoewel het festival Onderstroom dit jaar kleinschaliger van opzet was, trok het toch evenveel bezoekers als vorig jaar. De toekomst blijft ongewis. Commentaar Statenleden zijn ontevreden over de vergoeding die ze krijgen. Uit het derde Nationaal Statenledenonderzoek blijkt dat ruim driekwart van de Statenleden meer geld wil zien. Ook Zeeuwse Statenleden pleiten voor een hogere vergoeding. Dat lijkt terecht. Het werk kost veel tijd. Niet alleen om te vergaderen op het provinciehuis. Maar ook om te vergaderen met de fractie, de achterban, het lezen van stukken en het afleggen van werkbe zoeken. Dat kost gemiddeld zo'n 23 uur per week. De meeste Statenleden combineren het werk met een 'nor male baan'. Omdat veel vergaderingen doordeweeks en over dag zijn, moeten ze vaak vrije dagen opnemen. Niet elke baas geeft daarvoor toestemming en dus zijn velen gedwongen om minder te werken of om verder te gaan als zelfstandige. Dat heeft gevolgen voor het salaris en de opbouw van pensioen. Maar de provinciale politici snijden een nog belangrijker punt aan. Om te zorgen dat het provinciaal bestuur een afspie geling blijft van de samenleving, is een redelijke vergoeding op zijn plaats. Een terecht punt. Al mag dat er nooit toe leiden dat het werk zo goed betaald wordt dat mensen om die reden Sta tenlid willen worden. Werken voor het openbaar bestuur moet ook uit een zekere zin van idealisme gebeuren. Maar dat Sta tenleden minder betaald krijgen dan raadsleden van grote(re) gemeenten is zeker niet op zijn plaats. Ook Zeeuwse Statenleden pleiten voor een hogere vergoeding Oud-premier Jan Peter Balkenende is blij dat de komende drie jaar bijna too miljoen euro beschikbaar komt voor versterking van de Zeeuwse economie. Het is alweer twee jaar geleden dat een commissie onder zijn lei ding het kabinet adviseerde een Zeelandfonds van too miljoen op te richten. Het werd onhaalbaar ge acht, maar met de ondertekening afgelopen vrijdag van een deal tus sen regio en kabinet is het bedrag inmiddels ruim overschreden. „Ik ben erg blij met deze uitkomst", re ageert Balkenende desgevraagd. „We hebben gemerkt dat iedereen in Zeeland zich destijds schaarde achter ons rapport. De reactie van toenmalig minister Henk Kamp (VVD, Economische Zaken) was inhoudelijk goed, alleen was er in die tijd nog geen financieel com- mitment." Balkenende is tevreden met het uiteindelijke resultaat. ALMANAK Vijftig pizzadozen kocht die Vlissingse moeder laatst bij de Sligro. Leuk voor de kinder traktatie op school, dacht ze. Een watermeloen uitsnijden in de vorm van een pizzapunt, wat druifjes erop die dienst doen als olijven en klaar is Kees. Helaas vroeg de juf van school of de traktatie misschien iets kleins mocht worden. Want aan het einde van het school jaar waren er al zó veel jarigen. De dozen liggen nu te wachten tot Sinterklaas. Iemand gaat voor de surprise een heeele grote pizza krijgen. Veertien boetes bij controle in havens Fossielenjacht levert potvistand op HULST Aanhoudingen voor mishandeling Het is zondagmiddag, iets over half drie als een Belg nietsvermoedend langs het Bellamypark rijdt en de Nieuwendijk inslaat. Ineens springt een man in een rood-geel pak voor zijn glimmende zwarte Jaguar, trekt zijn achterdeur open en 'jat' spullen van de achterbank. Aan de straatkant liggen mensen blauw van de lach, maar de Belg raakt over de rooie. Zonder het te weten speelt hij de hoofdrol in een voorstelling van straatartiest Murmuyo. Die treedt op als een soort van verkeersrege laar, houdt alles en iedereen aan, trekt deuren en kofferbakken open, kruipt op stoelen en sommeert mensen uit te stappen. Het ontre gelt niet alleen het verkeer op de T- splitsing, maar soms ook de men sen die het 'slachtoffer zijn'. Tot groot vermaak van het publiek. Al kunnen de meesten er uiteindelijk om lachen. Zoals die Duitser die eveneens nietsvermoedend komt aanrijden. Murmuyo ziet dat hij al leen in de auto zit, plukt een dame uit het publiek, trekt een portier open, laat haar instappen en fluit 'daar komt de bruid'. Het staat symbool voor wat On derstroom is. Een festival dat pu bliek continu verrast, boeit, ont roert, emotioneel raakt en soms uit de comfort-zone haalt. Hoewel het festival dit jaar kleinschaliger is van opzet, moest je de afgelopen drie dagen niet bang zijn om iets te mis sen. Want dat deed je sowieso. Behalve de gratis optredens zijn er ook betaalde, meer artistieke locatievoorstellingen Natuurlijk is er een schema en een plattegrond. Noodzakelijk om gericht bepaalde (betaalde) voor stellingen te kunnen bezoeken. Maar het mooiste is om op de bon nefooi rond te stappen: van food- Het verbod dat de Nederlands- Vlaamse Gemeenschappelijke Nautische Autoriteit (NGA) per t juli afkondigde, geldt tot 31 maart volgend jaar. De maatregel is genomen in ver band met de aanleg van stroomka bels tussen de voor de Zeeuwse kust te bouwen windmolenpar ken en een aanlandpunt bij Bors- sele. Vissers die in het gebied onder meer op garnalen vissen, lichtten de Nederlandse Vissersbond in. „We willen vooraf betrokken wor den en inspraak hebben", laat se cretaris Berends weten. „Zo ga je niet met elkaar om." Hij heeft con tact gezocht met Rijkswaterstaat en het ministerie van LNV. Het GNA kan als toezichthou der op de Westerschelde eenzijdig beslissingen nemen om een vlotte en veilige doorvaart te garande ren. Ook de scheepvaart is er at tent op gemaakt dat zij vanwege de kabelwerken zelfs tot half 2020 hinder kan ondervinden, tot stremmingen aan toe. 2 of 3 dagen familiehotel incl. toegang tot Phantasialand maandag 9 juli 2018 Jeffrey Kutterink Grijpskerke Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De politie en de douane hebben vrijdag een grootscheepse controle gehouden in de havens van Vlissingen en Terneu- zen. Er werden 62 voer tuigen gecontroleerd en zijn er 14 boetes uitge deeld. Een voertuig van een fiscale wanbetaler werd in beslag genomen. De meeste boetes wer den uitgeschreven aan mensen die geen gordel droegen in de auto. Ver der werd iemand beboet omdat die automobilist geen geldig rijbewijs kon tonen. Andere boetes werden uitgeschreven voor onder meer niet- handsfree bellen. ZIERIKZEE Niet eerder zag Mark Bosselaers (foto), con servator fossiele zee zoogdieren bij het Ko ninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Weten schappen, zo'n grote fos siele potvistand. De tand dateert waarschijnlijk uit het Mioceen, 5,3 tot 23 miljoen jaar geleden. Hij kwam zaterdag naar boven tijdens de vistocht op fossielen van zee zoogdieren in de Wester- schelde. Op verzoek van het Zeeuws Genoot schap laat Jaap Schot van de ZZ10 jaarlijks een dag lang de korren over de geul bij de Griete gaan. De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag twee mannen aangehouden op ver denking van vernieling en mishandeling in Hulst. De twee, een 22- jarige uit Axel en een 21- jarige uit het Belgische Geraardsbergen, wer den rond 00.20 uur door getuigen gezien. Eén van hen trapte vuilnis bakken om en vernielde autospiegels. De politie arresteerde de ver dachte. De andere man kwam later in conflict met een vrouw die op een terras zit. De vrouw werd uitgescholden en flink geduwd. Festival verrast, boeit en ontroert Jeffrey Kutterink Vlissingen De Nederlandse Vissersbond te kent protest aan tegen een vis verbod tussen Vlissingen en Breskens. Secretaris Derk Jan Berends noemt het 'belachelijk' dat het besluit zonder overleg is genomen. Harmen van der Werf Vlissingen JUFA Hotel Jülich im Brückenkopf-Park 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x entree Phantasialand t.w.v. 46,50 p.p. 1 of 2 x entree Bruckenkopf-Park Vrij gebruik wellnessfaciliteiten Ook familiekamers beschikbaar hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16