Gent Express rijdt in vakantie dagelijks Arduin maakt afspraken over aanpak problemen 4 Purschuimplaten zorgden voor snelle verspreiding vuur Veel commotie na bedreiging Locomotief lekt diesel Kliko's in brand gestoken Het brandende purschuim zorgde voor een enorme rookontwikke ling, aldus de Veiligheidsregio Zeeland. De zwarte wolk was tot op tientallen kilometers afstand te zien. Het vuur kon zich via de pur schuimplaten razendsnel door de wanden verspreiden. Doordat die laag zich aan de binnenzijde van de metalen wand bevond, kon de brandweer het vuur nauwelijks bereiken met de waterstralen. Tel kens laaide het vuur weer op. Al snel was duidelijk dat twee gebou wen niet te redden waren, waarop de brandweer alle aandacht richtte op het behoud van naastgelegen panden. Vrieshuis In de brandende loodsen lagen vruchtensappen en -concentraten opgeslagen. „Volgens de ingescha kelde experts is één vrieshuis in clusief productieruimte als gevolg van de brand onherstelbaar be schadigd. Naar de omvang van de schade van aangrenzende panden wordt nog onderzoek gedaan", al- Hoe het vuur is ontstaan, is nog niet duidelijk dus Kloosterboer in een verkla ring. Het opslag- en overslagbe drijf heeft aan de Denemarkenweg vijf koel- en vrieshuizen en twee productieruimtes. Het werk op de locatie is gisteren weer hervat. „De operationele capaciteit is door de brand nadelig beïnvloed. Wij doen er alles aan de gevolgen voor onze klanten zo beperkt mogelijk te houden." Het is voor Kloosterboer nog te vroeg om te kunnen zeggen wanneer de weggevallen produc tiecapaciteit is hersteld. Brandwonden Bij de brand raakte een medewer ker van een installatiebedrijf ge wond. Hij liep brandwonden op en werd naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De man maakt het vol gens zijn werkgever naar omstan digheden goed en mocht gisteren weer naar huis. Toen de brand ont stond, waren volgens hem werk nemers van meerdere technische ondernemingen in de ruimte aan het werk. Hoe het vuur is ontstaan, is nog niet duidelijk. De brand begon donderdagmid dag tussen twee en half drieEven na elven 's avonds werd het sein brand meester gegeven. De brand weer is tot in de vroege vrijdagoch tend bezig geweest met nablussen. NL Alert Tijdens de brand waaide de wind uit het noord-westen, waardoor de rookwolk richting de Wester- schelde dreef. De Veiligheidsregio Zeeland liet donderdag een NL Alert uitgaan waarin inwoners van het dorp Borssele werden op geroepen binnen te blijven en ra men en deuren gesloten te hou den. Lang niet iedereen volgde het advies op. Borssele lag niet precies in de baan van de rook. Mogelijk dat mensen daarom de situatie als niet zo ernstig inschatten, hoewel de brandlucht er goed te ruiken was. De rookwolk trok net ten westen van het dorp richting Ter- neuzen. Voor de Veiligheidsregio was dit reden om het ziekenhuis in Terneuzen apart te waarschu wen. MIDDELBURG In de zomerva kantie rijdt de Gent Express van Connexxion dagelijks tussen Middelburg en Gent. Een dag kaart kost twintig euro, maar wie samen reist, krijgt de tweede dagkaart gratis. Voor kinderen tot 4 jaar hoeft niet betaald te wor den en kinderen van 4 tot en met 11 jaar mogen voor één euro mee. Vanaf 8.26 uur vertrekt tot en met 19.26 uur elk uur een bus vanaf het station Middelburg, die via Terneuzen naar Gent rijdt. De eerste bus van Gent naar Middel burg vertrekt om 9.57 uur, de laatste om 20.57 uur. De Gent Express stopt in Mid delburg (twee haltes), Terneuzen (zeven haltes) en verder alleen op het Tolplein van de Wester- scheldetunnel. De rit naar Gent duurt anderhalf uur. In Gent stopt de bus bij station Dampoort en op het Woodrow Wilsonplein nabij het Shoppingcenter Gent- Zuid. Tijdens de Gentse Feesten zet Connexxion op 14,15 en 16 juli plus 21, 22 en 23 juli bovendien nachtbussen in. Deze rijden om 00.30 uur en om 03.00 uur van Gent naar Sluiskil Stroodorpe. Na 18 augustus rijdt de Gent Express alleen in het weekend en dan slechts vier keer per dag. MIDDELBURG De werkdruk en het ziekteverzuim van medewer kers van Stichting Arduin moeten omlaag, de kwaliteit van de zorg moet beter, net als de communica tie en de werksfeer. Vakbond FNV en de ondernemingsraad van Ar duin hebben daarover afspraken ge maakt met de raad van bestuur van de instelling voor gehandicapten zorg. Zwartboek Aanleiding voor de afspraken is een zwartboek dat de FNV bijna twee weken geleden publiceerde. Daar uit bleek dat de werkdruk van me dewerkers ongezond hoog is. Het personeel voelt zich niet gehoord door de leiding van Arduin. De zorg van cliënten lijdt onder de proble men, zo bleek uit het zwartboek. De vakbond, OR en de directie van Arduin lieten gisteren weten dat ze een 'open, eerlijk en con structief gesprek gevoerd hebben. Ze gaan samen zorgen voor 'struc turele oplossingen'. Peter van Wijk, bestuurder van Arduin, liet eerder al weten dat al maatregelen genomen zijn. Zo wor den medewerkers 'gezonder inge roosterd'. De FNV blijft de maatregelen kri tisch volgen: 'Eerst zien, dan gelo ven.' zaterdag 7 juli 2018 'Brand Kloosterboer was niet te blussen' Eén vrieshuis inclusief productieruimte van Kloosterboer is onherstelbaar beschadigd door de grote brand van donderdag, luchtfoto peter buteijn De grote brand in loodsen van Kloosterboer in Vlissingen-Oost was vanwege de aanwezigheid van een purschuimlaag in de metalen wanden nauwelijks te blussen. Theo Giele Vlissingen-Oost KLOETINGE Twee Kloetin- genaren zijn donderdag avond aangehouden we gens bedreiging en mishan deling in een appartement aan het Geertesplein. Het plein in Kloetinge moest gedeeltelijk worden afge zet, omdat er een vuurwa pen en mes in het spel zou den zijn. Die zijn echter niet gevonden. De hele situatie leidde tot veel commotie in de buurt. De 32-jarige be woner van het appartement en tevens melder van het incident en een 38-jarige plaatsgenoot zijn aange houden. De twee zijn ver wikkeld in een langsle pende ruzie, waarbij ze el kaar regelmatig te lijf gaan. SAS VAN GENT Bij een lo comotief in Sas van Gent is gisterochtend rond 08.15 uur een diesellekkage ont dekt. De locomotief stond op het rangeerterrein aan het Stationsplein. De brandweer stelde vast dat het om een kleine lekkage ging. De brandweer heeft een lekbak geplaatst en ProRail zuigwagens opge roepen, zodat de tank kon worden leeggepompt. Rond half elf was het inci dent onder controle en keerde de brandweer terug naar de kazerne. Volgens de Veiligheidsregio was er stankoverlast, maar dat was alleen in de omgeving van het spooremplace- ment. GOES Meerdere rolcontai ners zijn in de nacht van donderdag op vrijdag in brand gestoken in Goes. Dat gebeurde op de Kloe- tingseweg en in de Popu lierenstraat en de Beuken straat. Een getuige heeft een signalement van de verdachte doorgegeven. Het zou gaan om een jon gen tussen de 17 en 20 jaar oud met een blanke huidskleur. Hij is zo'n 1.75 meter lang, heeft een ste vig postuur en kortgeknipt donkerblond stekelhaar. Hij droeg een donker T-shirt met korte mouwen en een zwarte korte broek. Wie iets meer weet van deze brandstichting kan contact opnemen met de politie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40