30,- Ondertekening regiodeal Walcheren Doe je tegoed aan een luie Nieuwsmedia In een zinderende wedstrijd rekende België gisteravond tijdens het WK voetbal af met topfavoriet Brazilië. Allemaal andere regels op de wegen naar de camping en wat kom je waar tegen? In maart meldde minister Carola Schouten (CU, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) dat het Rijk 35 miljoen euro wil steken in Zeeuwse projecten. Dat geld komt uit de pot die het kabinet beschikbaar heeft voor regionale knelpunten. Met haar collega Kajsa Ollongren (D66, Binnenlandse Zaken) en de Zeeuwse partners zette Schouten Er wordt ook geld gestoken in leefbaarheid en vestigingsklimaat gisteren haar handtekening onder de regiodeal. Het geld gaat naar der tien projecten, waaronder een uit breiding van University College Roosevelt in Middelburg met een af deling Engineering and Innovation. Daardoor groeit deze universiteit van 600 naar 900 studenten. Voorwaarde van het Rijk is dat de regio op zijn minst hetzelfde bedrag legt bovenop de 35 miljoen euro uit Den Haag. Waarschijnlijk wordt dat veel meer. Bij elkaar opgeteld zijn Zeeuwse partijen van plan ruim 60 miljoen euro bij te dragen aan de dertien projecten. Omdat de bijna 10 miljoen euro van het Rijk voor het reddingsplan voor het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen ook in de regiodeal zit, komt de teller uit boven de 100 miljoen. Bevrijdingsmuseum Behalve in de economie wordt geld gestoken in leefbaarheid en het ves tigingsklimaat. Veel geld is aange vraagd voor het Zeeuwse sloopfonds om woningen te vernieuwen (5 mil joen), ontwikkeling van de kust (6 miljoen) en een plan voor snelle af handeling van lading in de Zeeuwse havens (4 miljoen). Ook zijn er ideeën voor slimme mobiliteit en een uitbreiding van het Bevrijdings museum in Nieuwdorp. Van de 18 miljoen die het Rijk steekt in het Zeeuws-Vlaamse onderwijs, komt bijna de helft uit de knelpuntenpot. Overigens heeft Zeeland 4,5 mil joen euro te veel aangevraagd in Den Haag. Volgens gedeputeerde Jo-An- nes de Bat (CDA, economie) zal uit eindelijk niet meer dan 35 miljoen worden uitgekeerd, maar het gaat in termijnen, te beginnen met 13 mil joen dit jaar. Elk jaar worden begro tingen aangepast. Het kan zijn dat voor een project minder rijksgeld nodig is, of zelfs dat een project niet doorgaat. Als er is overvraagd en een project moet worden geschrapt, wordt dat waarschijnlijk de kwali teitsimpuls voor Zeeuwse bedrij venterreinen. Balkenende Vorig jaar pompte het kabinet al 25 miljoen euro in de Zeeuwse econo mie. Dat werd in de regio opgeplust met 60 miljoen. Nog maar twee jaar geleden werd een Zeelandfonds van 100 miljoen euro, waarvoor oud premier Jan Peter Balkenende pleitte, onhaalbaar geacht. Dat be drag is nu dus ruimschoots over schreden. ZEELAND2 In de Kazan Arena eindigde het avontuur voor de Goddelijke Kanaries in 1-2. zaterdag 7 juli 2018 26°C Vrij zonnig en droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Kies voor 9 maanden gratis extra kinderzenders Bij Alles-in-1 Premium eerste U maanden per maand delta.nl/zomeractie Economie 100 miljoen in Zeeuwse economie De komende drie jaar komt bijna 100 miljoen euro beschikbaar voor versterking van de Zeeuwse economie. Daarvan komt 60 miljoen uit Zeeland zelf, van overheden, onderwijsinstel lingen en het bedrijfsleven. Dat bleek gistermiddag, bij de on dertekening van de regiodeal tussen Den Haag en Zeeland. Ernst Jan Rozendaal Den Haag »P22 DELTA Het grootste dorpsfeest van West-Europa is in alle opzichten een tegendraads festival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1