OZCAN AKYOL Minister springt uit zijn vel om ellende bij Belastingdienst Krantenbezorgers gezocht Krantenbezorgen.nl Prima verdienste Een wijk bij jou in de buurt Gratis de krant lezen Een gemiddelde wijk bezorg je in 1 tot 1,5 uur van maandag tot en met zaterdag Minimum leeftijd 15/18 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) 6 Meer informatie en aanmelden: Column In deze woelige tijden, waarin de Verenigde Staten niet terug deinzen voor handelsconflicten met verschillende continenten, ondanks een acceptabele hand shake van Mark Rutte, is het van belang dat de Europese Unie standvastig optreedt, zodat escala ties geen nadelige gevolgen zullen hebben voor onze economie. de EU op papier weliswaar een goed idee is, maar in de praktijk, als het echt spannend wordt, veel minder homogeen en daadkrach tig blijkt dan we redelijkerwijs mogen verwachten. Neem bijvoorbeeld het onder linge gebakkelei over de verdeling van migranten, die voor steeds meer chagrijn zorgt, zodat opstan dige landen hun eigen koers varen en niet meedoen, ongeacht de af spraken die eerder centralistisch zijn gemaakt. Wie de handel en wandel van Europarlementariërs kritisch volgt en daar regelmatig gewag van maakt, krijgt al gauw het ver wijt een rechtse populist te zijn, die niet het belang begrijpt van een groot verbond, dat de positie van Europa op de wereld verbetert. Dat wantrouwen wordt echter vooral gevoed door de Europese Unie zelf. Gisteren maakte het Europees Parlement bekend dat het geen openheid wil geven over de beste ding van de Algemene Onkosten vergoeding - een bedrag van 4400 euro dat iedere Europarlementa riër bovenop het eigen salaris ont vangt. Het is onder meer bedoeld om een kantoor te regelen in het thuisland. Dit extraatje kost de burger bijna 40 miljoen euro. Tijdens een stemming, achter gesloten deuren, koos het dagelijkse bestuur ervoor om niet akkoord te gaan met een voorstel om alle uitgaven verplicht te melden. heeft te maken met transparan tie en openheid - twee zaken die het imago van het parlement goed zouden kunnen doen. Vooral de christendemocraten en sociaalde mocraten stemden tegen. Ik zocht in verschillende inter nationale kranten naar hun drijf veer - wellicht hadden ze een goede reden - maar kwam niet verder dan het verweer dat een dergelijke verantwoording van de uitgaven vooral zou leiden tot veel 'administratieve rompslomp'. Daar moeten we het mee doen. Kennelijk weegt die 'administra tieve rompslomp' zwaarder dan alle hoon en wantrouwen die de Europese Unie nu weer ten deel zal vallen. GroenLinks is inmiddels een pe titie begonnen om alsnog open heid bij de collegae af te dwingen. Die energie kan beter gestoken worden in het veranderen van de bedrijfscultuur. De EU is op papier een goed idee, maar niet daadkrachtig De problemen zouden eind van dit jaar grotendeels opgelost moe ten zijn, maar volgens minister van Financiën, Wopke Hoekstra, wordt die planning niet gehaald. Om op schema te kunnen blijven moet er volgens de CDA'er 'opge schaald' worden, zei hij gisteren in het debat over de Voorjaars nota. Daaraan zijn mogelijk 'bud gettaire consequenties' verbon den. Om hoeveel euro het gaat, kon hij nog niet zeggen. Een kabi netsbrief die meer duidelijkheid moet geven over de aard en om vang van de kwestie liet gister avond op zich wachten. De Tweede Kamer reageerde verbouwereerd op het nieuws, vooral omdat er vanuit het minis terie geen enkel signaal was geko men dat er opnieuw problemen zouden zijn. Hoekstra stelt dat hij er zelf pas dinsdag van hoorde en dat hij 'uit zijn vel' is gesprongen. Het is niet de eerste keer dat de politieke top op Financiën te laat hoort van problemen bij de fiscus. De Tweede Kamer meent dat er sprake is van een cultureel pro bleem binnen de dienst en heeft afgedwongen dat verantwoorde lijk staatssecretaris Menno Snel (Financiën, D66) beter gaat rap porteren aan het parlement. Hoekstra stelt dat ook hij zor- W Problemen met innen erf belasting nog niet opgelost gen heeft over de moeite die het kost om informatie bij de Belas tingdienst boven water te halen. Maar snelle verbetering zit er niet in. Hoekstra: „Ik heb niet voor niets al eerder gezegd: de proble men zijn groot, complex en hard nekkig en het gaat jaren duren voordat we die hebben opgelost." De stokkende inning van de erf- en schenkbelasting heeft di recte gevolgen voor de begroting, omdat er minder geld in het laatje komt. Uiteindelijk moeten de be lastingplichtigen wel betalen. donderdag 5 juli 2018 GO @ÖzcanAkyol Wantrouwen Maar we zien steeds vaker dat Een hautain be sluit, dat niets De Belastingdienst slaagt er maar niet in de problemen met de erf- en schenkbelasting op orde te krijgen. Nadat vorig jaar al 450 miljoen euro niet geïnd kon worden, dreigt ook dit jaar vertraging. Met moge lijke gevolgen voor de schat kist. Laurens Kok Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6