g-3 Vertrek altijd met een lach! Geen opknapbeurt strandje Wemeldinge Concert at Sea in top tien sterke merken Gletsjer 2 De provincie zwaait vertrekkende jongeren uit met een brief, in de hoop dat ze aan Zeeland blijven denken. „Dit heeft totaal geen zin." VERTREK ZEEUWSE SCHOLIEREN Commentaar Topman Gerard Uytdewilligen is vertrokken bij energiepro ducent PZEM, restant van het oude Delta. Hij gaat er prat op dat de pijnlijke ontvlechting goed en vlot is verlopen. Uytdewilligen noemt de huidige staat van PZEM solide. Dat klinkt mooi, maar het is niet het hele verhaal. PZEM mag enige hoop koesteren nu de energieprijzen wat aantrekken, maar het bedrijf draait nog steeds verlies. Niemand weet hoeveel geld er nog bij moet. Niet tot 2033, het jaar dat kerncentrale wordt ge sloten. Niet na die tijd, als de fabriek moet worden ontmanteld. Uytdewilligen is veel te optimistisch. Ook de afscheidsboodschap van Uytdewilligen wekt verba zing. Niet alleen omdat een kapitein die van boord gaat door gaans zijn opvolger de koers laat bepalen. Uytdewilligen advi seert te onderzoeken of de kerncentrale langer open kan blij ven. Hij heeft een paar sterke argumenten. De relatief goede technische staat van de centrale en de behoefte aan C02-neu- trale energie. Maar bij een besluit om door te gaan met kern energie komt meer kijken. Is het verstandig om de ontmanteling van de kerncentrale nog verder voor ons uit te schuiven? Denk aan de groeiende weerstand tegen oude centrales. En moeten we niet eerst een keuze maken voor de eindberging van radio actief afval? Uytdewilligen stapt er te gemakkelijk overheen. Bij goed crisismanagement hoort een lach als je vertrekt. Maar daarmee is de lucht boven energieproductiebedrijf PZEM nog niet opgeklaard. Gerard Uytdewilligen is veel te optimistisch over toekomst energieproducent PZEM Kapelle hield in 2017 bijna 4,5 mil joen euro over. Drie miljoen gaat naar de reserves voor het nieuwe sportcomplex. Daarvan wilde GB anderhalve ton gebruiken voor het strand van Wemeldinge. „In karige tijden hebben we de burgers nooit ontzien, nu kunnen we ze eens wat teruggeven", aldus Peter Ganseman (GB). „Daarbij ALMANAK Voor het Goese stel is geen roller coaster te dol. En van een wan deltocht langs lava of over glet sjers deinzen ze niet terug. Tij dens hun vakantie in Noorwe gen klikken ze zich met haken vast aan een club wandelaars en beklimmen de Nigardsbreen- gletsjer. Ze schuifelen langs komt dat we straks geen buitenbad meer hebben in Kapelle, dat von den we niet meer nodig omdat we het strand in Wemeldinge hebben. Maar dat mag wel eens aangepakt worden." Ganseman kreeg lof voor zijn voorstel. Maar niemand was Misschien moet u het bij de behandeling van de begroting nog eens inbrengen van plan ermee in te stemmen. Dus werd er niet meer over gesproken. Wel opperde Annebeth Evertz (PvdA) het idee om het bij de be groting nog eens naar voren te brengen. diepe spleten van blauw ge kleurd ijs en genieten. Geen schrik. Totdat na een stop een paar wan delaars van plek wisselen. Een boomlange, iets te dikke kerel klikt zich aan het touw achter het stel vast. „Jullie houden me toch wel als ik val he?" Aldi gaat over zes dagen open Korenbloem vaker open in de zomer Zuidhoek niet in via Dijkwelseweg MELISKERKE Grijze kliko minder vaak aan de weg Bijna vierduizend Zeeuwse scho lieren vinden dezer dagen tussen hun diploma en cijferlijst ook een brief, ondertekend met 'Liefs, Zee land'. De tekst is vooral een pleidooi om de wereld te ontdekken, de grenzen op te zoeken en te experi menteren, maar ook om de band met Zeeland warm te houden. „We zijn al een jaar bezig met al lerlei dingen rondom de arbeids markt", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat. „Ik heb gezegd: we moe ten ook de scholieren die weggaan zien te bereiken. We willen ze trig- geren dat ze op een of andere ma nier aan Zeeland blijven denken. Wie weet helpt dat om ze op ter mijn ook terug te krijgen." Met deskundigen is gekeken naar de beste vorm. Daar is de brief uit gerold, in combinatie met een vi deo. „We hebben geprobeerd een toon te vinden die aanslaat bij jon geren. We gaan kijken hoe dit valt en als het nodig is, kunnen we het volgend jaar bijstellen. Vooralsnog krijgen we veel positieve reacties." De 10.000 euro die de campagne kost, is wat marketingdeskundige Cor Molenaar weggegooid geld. „Dit is niet de manier om jongeren te benaderen. Ik vind de brief veel te paternalistisch, terwijl jongelui zich door ons echt niets laten ver tellen." „Dit heeft totaal geen zin", zegt Molenaar, die buitengewoon hoog- Dit is niet de manier om jongeren te benaderen leraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam is. „Ik zie niet welk probleem ze aansnijden en ook niet welke oplossing ze bieden. Je moet een duidelijke boodschap hebben, zoals: we gaan hard werken aan be stendige werkgelegenheid voor jul lie." „Dit moet je echt anders aanpak ken. Ga bijvoorbeeld met vloggers aan de gang. Jongeren volgen hen wel. Dan kun je ze verrassen." In 2016 was Concert at Sea, dat afge lopen weekeinde op de Brouwers- dam zijn dertiende editie beleefde, nog terug te vinden op de twaalfde plaats. Inmiddels is het festival ge stegen naar de negende stek. Daar mee is het onder meer het Neder lands Film Festival en Dance Valley voorbijgestreefd. De lijst van 'culturele evenemen ten met een nationale reputatie', zoals Beerta die noemt, wordt aan gevoerd door Pinkpop, gevolgd door North Sea Jazz Festival, Low- lands, de Bevrijdingsfestivals (waaronder die in Vlissingen) en Zwarte Cross. Concert at Sea moet ook de Uitmarkt, Oerol en Parkpop nog boven zich dulden. Pinkpop staat in de top-10 van populairste (ook niet-culturele) evenementen in Nederland op de tweede plaats. De Vierdaagse van Nijmegen krijgt de hoogste waar dering. Op de derde plaats staat Sail Amsterdam. donderdag 5 juli 2018 Reserveer 150.000 euro voor de verbetering van het Wemel- dingse strand. Dat was het voor stel van Gemeentebelang (GB) toen het dinsdagavond in de ge meenteraad ging over de be stemming van het positieve re keningresultaat van Kapelle. Maar GB kreeg geen medestan ders. Willem Adriaansens Kapelle -Annebeth Evertz (PvdA) Tip? redactie@pzc.nl KAMPERLAND De Aldi in Kamperland opent aanstaande woensdag de deuren. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van de gemeente Noord-Be veland in vervulling. Klan ten kunnen vanaf 8.00 uur terecht in de tijdelijke winkel aan de Ruiter- plaatweg. Op ongeveer dezelfde locatie moet binnen nu en tien jaar een definitieve vestiging verrijzen. Oorspronkelijk was de winkel gepland in Wissenkerke, maar dat ging niet door. KORTGENE Molen De Korenbloem in Kortgene is tijdelijk op donderdag open voor pu bliek. In juli en augustus is de stellingmolen aan de Molendijk iedere don derdag te bezoeken tus sen 10.00 en 16.00 uur. Op zaterdag is de molen het hele jaar door ge opend. De Korenbloem werd in 1873 gebouwd ter vervanging van een afgebrande grondzeilen De molen is na een res tauratie sinds 2011 weer in bedrijf. KAPELLE Het asfalteren van de Annie M.G. Schmidtsingel zorgt ervoor dat de Ka- pelse wijk Zuidhoek vanaf vandaag tot en met dinsdag niet bereikbaar is via de Dijkwelseweg. De Annie M.G. Schmidt singel neemt de rol van ontsluitingsweg over van de Biezelingseweg, die verdwijnt na het voltooien van de wijk Zuidhoek 3. Ook andere wegen in de Zuidhoek worden nu of later definitief bestraat. Vanaf vrijdag wordt de grijze container in Me- liskerke maar een keer in de vier weken opge haald. De gemeente Veere wil de hoeveel heid restafval terugdrin gen en probeert daarom negen maanden lang met een eerste test in Meliskerke of dat lukt door restafval minder vaak op te halen. Brief moet jongeren verleiden Cornelleke Blok en Rolf Bosboom Goes - Cor Molenaar, marketingdeskundige Concert at Sea behoort tot de tien belangrijkste culturele eve nementen van het land. Dat stelt Hendrik Beerda Brand Con sultancy in zijn tweejaarlijkse merkenonderzoek onder evene menten. Daarvoor zijn 1600 mensen ondervraagd. Rolf Bosboom Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61