Excuus voor lege schappen 'ikX 6 Oude gildes herleven in 'inspiratieruimten' M tj Hoe deze 'inspiratieruimte voor jong talent' er precies komt uit te zien, durft wethouder Ankie Smit (Welzijn) nu nog niet te zeggen. „We gaan ons eerst eens breed oriënteren en kijken hoe dat elders is vormgegeven." Maar dat Schouwen-Duiveland een Walhallab krijgt, staat wat haar betreft vast. Smit mikt heel opti mistisch op 2019. Het plan is opge nomen in het coalitieprogramma voor de komende vier jaar. Daar mee weet de wethouder zich in ie der geval verzekerd van een raads- meerderheid van LSD, CDA/CU, SGP en haar eigen partij Groen Links. Het Walhallab kent zijn oor sprong in Zutphen, en verspreidt zich inmiddels over het land. Het is vooral geen school, benadrukt Smit. Het is ook bedoeld als vang net voor j ongeren tussen de 12 en 18 jaar die uitvallen in het reguliere onderwijs. Jongeren kunnen onder begeleiding aan de slag met de talenten die ze hebben „Jongeren kunnen onder begelei ding aan de slag met hun talenten, of worden er gestimuleerd om die talenten aan te boren", legt de wet houder uit. Ze vergelijkt het systeem met de aloude gildes, waar de meester vroeger zijn kennis en kunde over droeg op een gezel. De experts die de gemeente daarvoor wil aantrek ken, kunnen zowel vakprofessio nals zijn als enthousiaste vrijwilli gers. Belangrijk is wel dat de jongeren zelf het initiatief nemen om zich aan te sluiten bij het Walhallab. Hoe groot de verwachte belang stelling is op Schouwen-Duiveland, kan de wethouder nog niet inschat ten. Ook dat moet duidelijker wor den met het onderzoek. „Maar ik denk dat er zeker inte resse is onder jongeren om hiermee aan de slag te gaan en bijzondere dingen te maken." Over het eiland Smit denkt niet per definitie aan één specifieke ruimte waarin het Walhallab zou moeten worden ondergebracht. Het zou eerder een 'functie' moeten worden die her en der op het eiland kan worden inge vuld. Mogelijk valt een koppeling te maken met al bestaande initiatie ven van het SMWO-jongerenwerk. Uitgangspunt dient in ieder geval te zijn dat er een broedplaats ont staat voor creatieve ideeën, waarin jongeren kunnen samenwerken met mensen die werkzaam zijn in creatieve en vrije beroepen. Zo ontstaat er ook een 'nieuwe economie' op Schouwen-Duive land, is de achterliggende gedachte. Een briefje bij de ingang van Albert Heijn in Burgh meldt dat door extreme drukte, personele bezetting en logistieke levering een aantal producten beperkt beschikbaar is en dat de rijen bij de kassa lang zijn. Toch biedt de situatie woensdag ochtend geen aanblik van schaarste: vijf kassa's zijn druk in gebruik. Klanten lijken in rap tempo hun boodschappen te kunnen afreke nen. Slechts enkele schappen verto nen gaten. „Het gaat om drie facto ren", zegt eigenaar Roberto van Veldhuizen van Market Plaza in Burgh, waar Albert Heijn onderdeel van is. „Door het koude voorjaar en nu het extreem mooie weer kiezen mensen voor een vakantie of lang weekend op Schouwen, op het mo ment dat onze extra medewerkers van buiten de regio nog niet be schikbaar zijn voor hun vakantie- baan. Zij komen pas vanaf dit week end." Verder konden vrachtwagens het afgelopen weekend alleen met grote vertraging bij de supermarkt komen door een ongeluk op de A29 en door de drukte rond Concert at Sea. „Ook konden we door lande lijke capaciteitsproblemen in de transportsector de vrachtlevering Geachte gasten, In verband met extreme drukte, personele bezetting en logistieke leveringen zijn producten voor dit moment beperkt beschikbaar en de wachtrijen langer dan ze zouden moeten zijn. Onze welgemeende excuus voor deze hinder. We werken met man en macht om de situatie zsm op te lossen. van zaterdag niet ontvangen. Deze kwam zondag als extra vracht", zegt Van Veldhuizen. Volgens hem krijg je te maken met 'de wet van Murphy' als al die factoren bij elkaar komen. Veldhui zen heeft er alle vertrouwen in dat de problemen met onderbezetting met ingang van komende week zijn opgelost. Market Plaza in Burgh heeft in de zomerperiode tweemaal zoveel medewerkers dan normaal. Veel vakantiekrachten vertoeven op campings in de Westhoek. „Hun contracten liggen allemaal onderte kend gereed, dus volgende week gaan we er met tweemaal zoveel mensen tegenaan. Al blijft het met negentig campings in dit gebied na tuurlijk druk in onze winkel: veel klanten op een te klein oppervlak", benadrukt Van Veldhuizen zijn al jarenlange behoefte aan uitbrei ding. IN DE REGIO Verlenging rijbewijs Zomerse creatieve marktjes Oud papier wordt opgehaald MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 5 juli 2018 SD Walhalab voor creatief jong talent Bouw je eigen drone, een gaaf bed of een boomhut. Ontwerp een virtual reality-omgeving of een supercoole videogame. Alles kan bij het Walhallab dat de gemeente wil openen op Schouwen-Duiveland. De coali tie heeft een ton apart gezet om te experimenteren met het plan netje van GroenLinks. Marcel Modde Zierikzee - Ankie Smit, wethouder Ali Pankow Burgh-Haamstede Het excuusbriefje bij de ingang van Market Plaza in Burgh, dat klanten attendeert op lege schappen en lange wachtrijen. ZIERIKZEE Senioren, chauf feurs met C/D/E rij bewijs en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen hier voor terecht op het spreekuur 6 juli en 24 augustus in het Gemeentehuis Zie rikzee, Laan van St. Hilaire 2. Voor seni oren kost de keu ring 40,00 euro en voor chauffeurs tot 75 jaar met rijbewijs C/D/E is het 60,00 euro. Informatie vra gen en een af spraak maken kan via het landelijke af- sprakenbureau van Regelzorg Rijbe wijskeuringen: 088 2323 300. Zelf een datum plannen kan via www.regelzorg.nl. ZIERIKZEE Iedere zaterdag in juli en augustus zijn kunstenaars in di verse disciplines actief op Plein Montmaertre in Zie rikzee. De zomerse kunst- en creatieve marktjes gaan daar weer van start. Het thema is dit jaar 'Kom uit je koffer'. ledereen is vrij om een plek te zoeken en mee te doen met eigen werk. Het evenement gaat zaterdag van start om 11.00 uur. Het duurt tot 17.00 uur. Toegang is gra tis. ZONNEMAIRE Leden van Harmo nievereniging Nut Uitspanning halen oud papier op in Zonnemaire. Dit doen ze zaterdag vanaf 09.30 uur. Zet het papier ge bundeld aan de weg. STRANDVIJFDAAGSE „2 4 i- 4.4 m RENESSE De eerste 74 kilometer van de Strandvijfdaagse zitten er op, nog 41 kilometer te gaan. Maar wie denkt dat na aankomst gisteren in Renesse het zwaarste stuk achter de rug is, heeft het mis. Dat komt pas vandaag, wanneer de wandelaars 31 kilometer lopen van Renesse naar Stel lendam. „Vooral die laatste tien kilometer over een duinpad. Dat valt met die warmte niet mee", zegt organisator Peer Claessens. In vijf dagen tijd lopen 350 mensen van Vlissin- gen naar Rockanje. Gisteravond werd bij voetbalvereniging Renesse gekampeerd, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Een leven in Kleur; Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30- 23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; Ring 19.00 uur: Zo- merconcert; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drum band Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Mu ziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Informatiecentrum, 10.00 uur: Wandel excursie Kabbe- laarsbank; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Nieuwe Kerk, 11.00-17.00 uur: Ex positie schilderijen Carla Beijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59