Consort of Voices neemt kinderen mee op een muzikale reis 9 CHECK DIT! Mike Huiskamp (40) uit Heinkenszand is een van de organisatoren van Funky Fair. Het muziekfeest in het dorp wordt zaterdag voor de dertiende keer gehouden. Funky Fair „Ik ging als kind altijd naar de soos in Heinkenszand. Op den duur begon ik daar ook regelmatig te draaien als dj, ik was toen zo'n zestien jaar oud. Mijn oudere broer en moeder zaten namelijk in het bestuur. Ik ben toen doorgegaan met draaien op verschil lende feestjes en heb uiteindelijk ook zelf nog in het bestuur van de soos gezeten, tot mijn twintigste onge veer. Op een gegeven moment ont stond het idee om buiten de soos nog een apart feest te houden, middenin het dorp. Tijdens de Heinkenszandse Dagen, wanneer er ook een braderie, wielerkoers en kermis is. De eerste editie in 2005 hebben we nog samen met de soos georganiseerd, daarna heb ik het altijd met een groep van zes vrienden gedaan. Inmiddels is het al de dertiende keer dat we Funky Fair houden. Sinds drie jaar doen we dat nog met zijn drieën: met mijn vrouw Mirjam de Bel en dj Reza." Gemoedelijke sfeer „Er komt altijd zo'n vijfhonderd man naar het evenement. We bieden dan ook een programma aan voor heel Zuid-Beveland, de dorpen om Hein kenszand heen zijn dan ook altijd goed vertegenwoordigd. Overdag hebben we activiteiten voor kinde ren, zoals een springkussen. Vanaf 18.00 uur is de jeugd aan de beurt en draaien dj's wat stevigere muziek. Ie dereen heeft er altijd hartstikke veel zin in en iedereen accepteert elkaar. Er hangt altijd een gemoedelijke sfeer, er is nooit ruzie. Alle jeugd uit Heinkenszand en omstreken komt puur om een feestje te bouwen. Wij doen er alles aan om hen een leuke tijd te bezorgen. Dat is af en toe best pittig, want we werken ook alledrie en hebben kinderen. Op de dag van Funky Fair beginnen we om 06.00 uur met opbouwen. Om 01.00 uur stopt het evenement en het terrein moet daarna volledig schoon en op geruimd zijn. We zijn dus echt vier entwintig uur achter elkaar bezig, Dj Darkraver is heel bekend hier, daar komt de meeste jeugd voor maar dat hebben we over voor de jeugd." Tomorrowland „Ik heb zelf ook altijd graag gefeest, en nu nog steeds. Ik hou van de mu ziek van onder andere David Guetta en Martin Garrix. Vorig jaar ben ik naar Tomorrowland geweest en dit jaar gaan mijn vrouw en ik naar Ibiza. De kinderen gaan dan bij opa en oma logeren. De dj's die op Funky Fair draaien vind ik uiteraard ook leuk. Dj Darkraver is heel bekend hier, daar komt de meeste jeugd voor." Surfen „Naast muziek heb ik nog een grote passie, namelijk golfsurfen. Dat doe ik meestal in Domburg, samen met mijn vrouw. Lekker aan de Zeeuwse kust in de golven liggen, geweldig. Wat dat betreft wonen wij hier erg goed. Ik surf al zeker tien jaar. Vroe ger deed ik aan skateboarden, dus dan is het niet zo heel moeilijk om aan te leren. Mijn kinderen zijn het nu ook aan het leren. Jong geleerd, is oud gedaan." De Balletent „In onze vrije tijd gaan we graag naar onze stamkroeg, De Balletent in Heinkenszand. Maar we zitten ook graag met de kinderen op camping De Paardekreek in Kortgene of lekker op een terrasje in Domburg. Als ik in Domburg ben, heb ik echt het gevoel dat ik even weg ben, want er hangt altijd een vakantiesfeertje. Klok'uus in 's-Heer Arendskerke is trouwens ook geweldig om heen te gaan met de kinderen." Echte Zeeuw „Ik ben geboren in het Brabantse Ze venbergen, maar was vier maanden oud toen mijn ouders naar Zeeland verhuisden. Mijn vader ging hier na melijk in een fabriek werken. Ik voel me een echte Zeeuw en wil hier nooit meer weg. Ik werk in Rotter dam, als lasser, en kom af en toe graag in België, maar ik ben altijd blij als ik weer terug in Zeeland ben. In het oude vertrouwde Heinkenszand. Het is hier zó rustig. Wij blijven lekker hier. En hopelijk willen onze kinde ren de organisatie van Funky Fair overnemen later. Dat zou ontzettend leuk zijn." donderdag 5 juli 2018 GO Alle jeugd komt hier om een feestje te bouwen Gertie De Boey —Mike Huiskamp Mike Huiskamp: „Ik werk in rot- terdam, maar ben altijd blij als ik weer terug in Zeeland ben." foto mar CELLEDAVIDSE Funky Fair: zaterdag 7 juli op het Van der Biltplein in Heinkenszand, aanvang 13.00 uur. Naam voorstelling: Een lied voor de koning Wie: Consort of voices Genre: muziek Leeftijd: 4-12 jaar Waar: Museum Veere (Kaai 25) Wanneer: zaterdag za 7 juli 14.30 uur Als koning Willem- Alexander een feest heeft, wordt er altijd muziek gemaakt. Hij laat de beste dj of het beste orkest komen en die muzikanten spelen de sterren van de hemel. Er wordt mee bewogen op de muziek en de beentjes gaan van de vloer. Maar hoe ging dat vroeger eigenlijk toen er nog geen dj's waren? Hoe ging dat bijvoorbeeld 400 jaar geleden? Toen leefde de koning in een prach tig kasteel en kwamen muzikanten muziek maken om hem een plezier te doen. Welke muziek werd er toen gespeeld? En welke in strumenten werden er gebruikt? Die instru menten zagen er heel anders uit dan tegen woordig. Ben je nieuwsgierig en wil je dit allemaal weten en meemaken? Dat kan, met de musici van Consort of Voices. Zij maken samen met V I Kinderen ontdek ken muziek in 'Een lied voor de koning'. FOTO ANNEMARIE HOEKMAN kinderen tussen vier en twaalf jaar en hun ouder(s) een reis door Italië in de wondere muziekwereld van die tijd. Tijdens de kindervoor stelling 'Een lied voor de koning' kan de jeugd ontdekken hoe het was. Het wordt spannend en echt tof want de jeugd mag meezingen of -spelen. Maar tijdens de middag gebeurt er wel iets vreemds. De musici zijn de muziek kwijtgeraakt en de kinderen moeten helpen die muziek te vinden. Deze voorstelling is een uitgelezen gele genheid om met (klein)kinderen mee te maken. Na het kinder concert is er een con cert voor volwassenen, dat begint om 16.00 uur. Aanmelden kan door een mail te sturen naar consortofvoi- ces@gmail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54