Alle middelen :ijn geoorloofd 6 Oscarwinnaar Sebastian Lelio is in Disobedience verantwoordelijk voor een van de meest spraakmakende filmscènes van het jaar. ,De uitdaging was om het zo erotisch mogelijk in beeld te brengen zonder naaktscènes." FILMNIEUWS Festival voor oudere kijkers Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Ocean's 8 Incredibles 2 Redbad Silkuit Spider-Man krijgt film Wat zou president Donald Trump vinden van het misdaaddrama Sicario: Day of the Soldadol De film haakt in op actuele onderwerpen zo als illegale Mexicaanse immigranten, drugskartels, terroristische aanslagen en duistere praktijken van de Ameri kaanse geheime dienst op buiten lands grondgebied. In dit geval gaat het om het ontke tenen van een drugsoorlog in Mexico om het land te ontwrichten, zodat terroristen via de achterdeur van Amerika het land kunnen binnen- dringen. Alle middelen zijn geoor loofd. Iets voor Trump wellicht? Sicario: Day of the Soldado is het vervolg op het drugsdrama Sicario uit 2015. Weer van de partij is Benicio del Toro, wiens karakter in de vorige film zijn familie verloor en die nu aast op wraak op de Mexicaanse drugsbaron Reyes. Hij laat zich dan ook inlijven door de FBI, vertegenwoordigd door Matt Graver (James Brolin), die hem inzet voor een krankjorume actie waarbij het dochtertje van de groot ste drugshandelaar wordt gekidnapt. Sicario: Day of the Soldado is een be klemmend, pakkend en snoeihard drama, waarbij mensenlevens niet eens van statistisch belang zijn. Jam mer dat het laatste kwartier aan ge- loofwaardigheid inboet, maar de film pakt de kijker wel bij de lurven. Wie de vorige films van de Chileense regisseur Sebastian Lelio - Gloria (2013) en A Fantastic Wo- man (2017) - heeft gezien, weet dat hij een voorkeur heeft voor verhalen over vrouwen die hun eigen lot bepa len. Zij laten zich niet inpalmen door de conventies van hun omgeving. Zoals de 58-jarige Gloria, die in de gelijknamige film het nachtleven in duikt op zoek naar nieuwe liefde. Of Marina, de transgendervrouw uit de dit jaar met een Oscar bekroonde film A Fantastic Woman, die de dood van haar oudere minnaar op haar ei gen wijze verwerkt. Voor Lelio was de thematiek van sterke vrouwen in een verstikkend milieu een van de redenen om het boek Disobedience van Naomi Alder- man te verfilmen. Het verhaal over twee vrouwen uit een Londens or- Sicario: Day of the Soldado donderdag 5 juli 2018 4 (-) Tag €108.000 SILVER SCREEN Onder de titel Silver Screen Filmfestival wordt van 10 tot 13 juli in het Am sterdamse Ke telhuis een film festijn gehou den met films over ouder wor den. Op het programma staan titels als The Mother, de documentaire 69: Liefde seks senior en de ko medie The Book Club (foto). 2 (-) Incredibles 2 €157.000 3 (2) Ocean's 8 €148.000 5 (-) Redbad €45.000 MISDAADKOMEDIE Sandra Bullock leidt een team van acht vrouwen die een ingenieus plan bedenken om een kostbaar collier van Cartier te stelen tijdens een gala. Deze misdaadkomedie bevat humor, actie en veel mooie modecreaties. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Jurassic World: Fallen Kingdom €179.000 ANIMATIE Na veertien jaar is er eindelijk een vervolg op de animatiefilm Incredi bles, over een familie superhelden. Het tweede deel draait vooral om moeder Plastigirl (ingesproken door Holly Hunter), die als mediapersoon- lijkheid de waardering voor superhel den moet opkrikken. HISTORISCH DRAMA Tamelijk bombastisch historisch spek takel van regisseur Roel Reiné, die eerder Michiel de Ruyter maakte. Deze film van twee uur en veertig mi nuten over een Friese leider (Gijs Naber) in 700 is een te overdadig ge produceerd drama dat het publiek lamgeslagen achterlaat. SPEELFILM Silk, een Kore- aans-Ameri- kaanse super heldin uit de Spider-Man- films, krijgt een eigen speelfilm. Het personage, bij de burgerlijke stand inge schreven als Cindy Moon, werd net als Spider-Man ge beten door een spin in een labo ratorium en be schikt sindsdien over speciale krachten. MISDAADDRAMA Regie: Stefano Sollima. Hoofdrollen: Benicio del Toro en James Brolin. Benicio del Toro's karakter aast op wraak, fotorichardforeman -A.Z Ab Zagt Sebas tian Lelio. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51