Wereldsterren in OLT Rivierenhof 5 13-jarige draait plaatjes op de Ballade Geniet Wemeldinge Hannes Minnaar Muziek respectvolle manier zijn vader met dit project. Als Zappa plays Zappa reisde hij de wereld rond om klas siekers van pa nieuw leven in te blazen. Dit keer met Choice Cuts, een nieuw programma vol ge waagde composities. Baanbrekend Vlaams vijftal dat elektronica, machtige bastonen, spannend spel op sax en EWI (Electric Wind Instrument) aan groovy spel en andersoortig 'stuff vanonder de draaitafels van Mix monster Menno koppelt. Is het jazz, hiphop, dance, electro of ge woon STUFF? Voorprogramma: Blackwave. Alleen met akoestische gitaar, mondharp, stem en charisma blijven al die liedjes overeind Frontman van de beste americana- band van deze eeuw: Wilco. Solo een singer-songwriter van wereld niveau. Hij zal nieuwe songs bren gen, maar ook composities die hij voor Wilco schreef strippen tot op het bot. Alleen met akoestische gi taar, mondharp, stem en charisma blijven al die pure liedjes moeite loos overeind. Ook de nieuwe generatie folk-, rock- en jazzmuzikanten (denk aan Iron Wine, Fleet Foxes, The National, Bon Iver en Suljan Stevens) zijn schatplichtig aan de man die halverwege de jaren zestig The Byrds oprichtte, met Stills, Nash en later ook Young furore maakte en ook deze eeuw zichzelf steeds opnieuw blijft uitvinden. Hij brengt vijf'friends' mee. In de T30 hectare van Rivieren hof kun je altijd heerlijk wande len, cultuursnuiven bij het kas teel, sporten of juist tot rust ko men. Maar in de zomer krijgt de plek écht iets magisch. Dan fun geert het midden in het park gele gen openluchttheater als het zo merverblijf van de Arenberg- schouwburg. 'Betoverende optre dens in een oase van rust', voor minder doen ze het niet. Voor wie er niet eerder was en de sfeer eens wil opsnuiven zijn er op vrijdag gratis optredens, variërend van Guy Verlinde, Mauro Pawlowski, The Colorist Emiliana Torrini, Yevgueni en Nathalie Meskes. Hier nog eens zes tips. Canadese postrockband, actief sinds 1994. Combinatie van stilte en storm, licht en donker, met traag opgebouwde tracks, uitmon dend in de climax. Minimalistisch, repetitief, meditatief en hypnoti serend. Projecties versterken de klanken en maken ieder optreden memorabel. David Eugene Edwards was ooit de gedreven voorman van r6 Horse- power. Bezwerende muziek maakt hij ook al jaren in Wovenhand. Donkere melodieën, alternative folk, heavy gitaren, opzwepende ritmes en de nodige hypnotise rende spiritualiteit. Huivering wekkend intens. Stef Kamil Car- lens verzorgt het voorprogramma. Inderdaad, de zoon van. Zappa Jr. eert al meer dan tien jaar op een DJTYCHO Festival Piano wereld. Wel was het een ontzettend goede showman, echt een entertai ner. Hij kreeg het voor elkaar om shows neer te zetten die voor ieder een vrolijkheid brachten. Er zijn mensen die zijn muziek gewoon mooi vinden, waar anderen zich vermaakten door het enorme cult- element in zijn voorkomen. Ik heb in ieder geval ontzettend goede her inneringen aan hem. Jarenlang sloot hij de Havendagen in Terneuzen af op de zondagmiddag. In de feesttent was het dan altijd een bonte stoet aan mensen. Jong, oud, rijk, arm, Eddy Wally wist ze allemaal naar de tent te krijgen en samen te brengen." Mozes Het moge dui delijk, Joensen is al jarenlang een groot fan van de Vlaamse zanger. Niet alleen bij vele optredens, maar zelfs bij de uit vaart in 2016 was Joen sen aanwezig. „Dat was net als zijn optre dens een spektakel met onder andere een witte limousine als lijkwagen. Bij leven al stond hij bekend om zijn glorieuze opkomsten. De mooiste die ik ooit heb gezien was op een van die zon dagmiddagen in Terneuzen. Stel het je eens voor, Eddy Wally die de hele zeedijk afrijdt in een golfkarretje met naast hem tien joggende bevei ligingsmannen. In dat karretje kwam hij dan als een soort Mozes die de Rode Zee opensplijt, binnen rijden in de feesttent. Legendarisch werkelijk." De eerste repetities voor de reü nie van Duo Ambiance hebben al plaatsgevonden. We hebben dan ook te maken met professionele muzikanten. „Natuurlijk, het wordt een optreden met een lach en een knipoog. Ondertussen zijn we stie kem allebei wel hele serieuze muzi kanten. Zelfben ik fulltime bezig met muziek. Zo werk ik onder an dere als producer voor het duo Yentl de Boer en schrijf ik muziek voor Katinka Polderman. Mijn maat Frans heeft al jaren zijn eigen mu ziekschool." Het optreden van Duo Ambiance vindt plaats op de zondagmiddag, hoe kan het ook anders. „Het is te hopen dat we iets van die sfeer van vroeger tijdens de Havendagen naar boven kunnen brengen. Het mooie is dat Frans een ont zettend hoge stem heeft, waar door we wat betreft nummers alle kanten op kunnen. Man vrouw combinaties zijn dan ook geen en kel probleem voor ons. De hoofdmoot blijft natuurlijk toch vooral Eddy Wally. We gaan wat nieuwe nummers van hem spe len, die al lang op ons lijstje staan. Daarnaast natuurlijk klassiekers Vliegmachien en Chérie. Want of je er nu van houdt of niet, bijna ieder een kent wel een nummer van Eddy Wally." donderdag 5 juli 2018 GO Het amfitheater Rivierenhof, net over de grens, staat elke zomer garant voor een reeks topconcerten. foto lichtwaas STUFF. (14 augustus) Jeff Tweedy (4 september) David Crosby (8 september) Concerten in OLT Rivierenhof, Turnhoutsebaan 246 in Deurne (België) tot 8 september. Deuren 19.00 uur, aanvang meestal om 20.30 uur. Godspeed You! Black Emperor (9 juli) Wovenhand (18 juli) Dweezil Zappa (26 juli) leder jaar weten wereldsterren de weg te vinden naar het amfi theater in het groene domein Ri vierenhof (Deurne), net buiten de ring van Antwerpen. De op tredens van Elvis Costello, Me- iody Gardot en Bonnie Raitt zijn uitverkocht, maar er is meer. Willem Jongeneelen Goede wijn behoeft geen krans. Han nes Minnaar is van topkwaliteit. De pia nist met Zeeuwse roots, studeerde bij Jan Wijn, Alfred Brendel en Menahem Pressler. Hij won meerdere internatio nale concoursen en blijft toch beschei den. Alleen als het muziek betreft dan is hij heel zeker van zijn zaak. Als solist en als pianist van het Van Baerle Trio. Hij speelt werk van Bach, Beet hoven, Schu- bert, Liszt en Franck. Zondag 8 juli in Willibrord- kerk in Oostka- pelle, 15. 30 uur Les heb ik eigenlijk nog nooit gehad, ik probeer het meeste gewoon zelf te leren. Dat ik nu gevraagd ben om op de Ballade in Terneuzen te draaien, is natuurlijk supergaaf. Ik ben nog niet echt zenuwachtig, dat komt wel als ik de tent binnenstap." Een creatief festi val rondom een boerderij, waarbij alles draait om ge nieten. Zo is er een markt met vijftig standhouders en zijn er creatieve workshops voor jong en oud. De kamelen, shet- landpony's en konijnen die op de boerderij leven, doen vro lijk mee. Daar naast is er ook een poppen- Verreweg de jongste ar tiest tijdens de Bal lade is Tycho Jan sen alias dj Tycho. Met zijn amper 13 jaar oud tim mert de Terneuze- naar al vroeg aan de weg. Tycho is al een paar jaar bezig met draaien. „Ik was negen toen ik mijn eerste draaitafel kocht. Ik ben be gonnen met draaien op bijvoor beeld schoolkam pen, maar draai nu ook op fuiven en fees ten voor volwassenen. kastvoorstelling en zorgen verschillende artiesten voor live muziek. Het festival wordt afgesloten door coverband Six- ties Revolution. Zaterdag 7 juli, Hof Keizersweel, Wemeldinge,10.00 tot 20.00 uur Duo Ambiance staat zondag 8 juli op Festival De Ballade. Het festival vindt 6, 7 en 8 juli plaats op 't Kopje van Kanada in Terneuzen. Voor meer info: festivaldeballade.nl. Frans Molenaar (links) en Laurens Joen sen traden in hun jonge jaren op als Duo Ambi ance. FOTO MARCEL KENTIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50