1 Kunst, muziek of een festival i 4 'a ia 'ff i/ nm mamrm Start orgelrecitals Aardenburg De wijde stilte domburg De Ballade Twintig jaar geleden ruilde muzikant Laurens Joensen geboorteplaats Terneuzen in voor Amsterdam. Daar woont hij nog steeds, maar als het even kan, keert Joensen terug naar zijn roots. Zoals komend weekend, dan staat hij tijdens festival de Ballade op het podium met Duo Ambiance. igenlijk was de Bal lade vorig jaar be doeld als een eenma lig reünie-optreden van de populaire I Terneuzense band I van weleer, de Lama- ketta's. De reünie mondde uit in een driedaags festival. Na het grote succes van de eerste editie, staat de Ballade ook dit jaar weer op de festi- valkaart. Naast de Lamaketta's, komt dit jaar op het festival een an der duo weer samen voor een optre den. Laurens Joensen en Frans Mo lenaar vormden tot vijftien jaar ge leden Duo Ambiance. En in die hoe danigheid staan ze ook op De Bal lade. „Om onze muziekopleiding te bekostigen, kwamen Frans en ik ja ren achter elkaar in de zomer naar Zeeland. We struinden dan een maand lang alle mogelijke campings en cafés af om muziek te maken. We hebben elkaar sinds het laatste op treden, zo'n vijftien jaar geleden, zo goed als nooit meer gezien. Je kent het wel, ieder gaat zijn eigen weg en je verliest elkaar uit het oog", vertelt Joensen. „Toen Maikel Harte echter voorstelde om als Duo Ambiance nog eens op te treden tijdens de Ballade, wisten we allebei niet hoe snel we ja moesten zeggen. Voor de lezer die ons wellicht niet kent, ons repertoire bestaat uit Nederlandsta lige covers met één artiest in de ab solute hoofdrol, Eddy Wally." Voiceof Europe Het is alweer twee jaar geleden dat Wally overleed in zijn geboorte plaats Zelzate. De zelfbenoemde 'Voice of Europe' nam in zijn leven meer dan vijfhonderd nummers op. Met name in België en Nederland groeide hij uit tot een bekendheid. Aan zijn zangtalent lag het waar schijnlijk niet, aan zijn extravagante optredens en voorkomen des te meer. Joensen: „Nee, het was niet de meest begenadigde zanger van de Jong, oud, rijk, arm, Eddy Wally wist ze allemaal naar de tent te krijgen en samen te brengen i a, ii ii aai ren bht iit aai a'- mi u lal Mi 1* 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Orgel 1^1 Kunst donderdag 5 juli 2018 GO ïddy Wally in absolute hoofdrol Bas Dingenouts 44 Laurens Joensen Laurens Joensen (rechts) en Frans Mole naar staan zondag na vijftien jaar weer samen op het podium als Duo Ambiance. Hun muziek weet zelfs vreemde honden te boeien, foto JAAPSCHEEREN ia ia RB ||_ii ....cl In het mondaine Domburg kun je je vanaf zondag vergapen aan tientallen schilderijen, tekenin gen en grafische werken. Heb je meer trek in muziek? Beluister dan een orgelmatinee in Aarden burg of woon een pianoconcert van Hannes Minnaar bij. Meer trek in een festival? Dan kom je in Wemeldinge zeker aan je trek ken. certen duren 35 minuten en zijn vrij toegankelijk. zaterdag 14 juli, Sint Baafskerk Aardenburg, 14.30 uur. de zomertentoonstelling van vorig jaar. Die liet een selectie van werken zien rond Domburg als klassieke kunstenaarskolo nie in Europees verband. zondag 8 juli t/m 11 november MTVP Museum Domburg De Wijde Stilte bestaat uit schilderijen, tekeningen en grafische werken uit drie ver zamelingen: de collectie van het MTVP Museum Domburg, de collectie van de Gemeente Veere en de collectie van kunsthistorisch en letterkundig onderzoeker en schrijver Fran- cisca van Vloten. De werken zijn gemaakt door Nederlandse en buitenlandse kunstenaars. Zij waren (en zijn), vanaf het Interbellum tot nu, actief in de Europese kunste naarskolonies, uitgaande van Domburg. De kunstwerken worden begeleid door het ge dicht 'Zeeuws Voorjaarsland schap' van de in 2001 overle den schrijver Hans Warren uit Borssele. Hij schreef het ge dicht in 1951. De zomertentoonstelling De Wijde Stilte is een vervolg op Ook deze zomer worden er zeven orgelmatinees verzorgd door orga nisten van over de hele wereld in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Het Flentrop/Reilorgel is geschikt voor composities uit verschillende stijlperioden, maar Bach zal het meest vertolkt worden. De con-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49