Ausdauer 3 Cruijff in Amsterdam Suske en Wiske 2.0 Spinvis en Vinkenoog Jan Akkerman Boek Strip Plaat Cd fflH&h- planning. „We zoeken uiteraard naar steden waar we naartoe kunnen va ren met ROAN en die wat hebben met de scheepvaart. Daar is Vlissin- gen een prachtig voorbeeld van." De mensen die de voorstellingen in Rot terdam bezochten vorige maand, wa ren in ieder geval al enthousiast. „Normaal krijg je enkel theaterbe zoekers, nu komen er ook veel men sen op af die een binnenvaartachter- grond hebben en die normaal ge sproken niet naar ons zouden komen kijken. Als ook zij het dan helemaal te gek vinden, is dat erg leuk om te horen. Want wij maken geen volks theater, we maken theater met bij zondere muziek. We brengen klas sieke nummers, maar er zitten ook jazz- en popinvloeden in. Onze mu ziek is moeilijk in een hokje te plaat sen. Mensen moeten zelf maar ko men luisteren" lijk goed af. „We hadden mooi weer en alles ging goed. We moes ten het schip natuurlijk ook maar een klein stukje verplaatsen. Naar Vlissingen varen, zal wel een hele onderneming zijn.Maar dat is juist het leuke, daar doen we het voor." Op reis Het stuk is bedoeld om in de zo mer mee op reis te gaan, langs ver schillende festivals. Ausdauer wil de voorstelling zo lang blijven spe len als mogelijk is. „We zouden er ook graag mee naar België gaan, omdat het schip van een Gentse familie was." Daarnaast is het ge zelschap bezig met het laatste deel van een trilogie, waarvan de eerste twee voorstellingen al gespeeld werden. „Maar we willen ook wat kleinere projecten gaan doen, want tot nu toe hebben we enkel voorstellingen gespeeld waar veel tijd overheen ging qua voorberei ding." Nu staat echter eerst Festival Onderstroom in Vlissingen op de donderdag 5 juli 2018 GO HET AMSTERDAM V Journalist Sytze de Boer leidt de lezer rond in Het Amsterdam van Johan Cruijff. Van zuid, centrum tot Betondorp: over elk adres dat een rol heeft gespeeld in het leven van Neerlands beste voetballer worden bijzonder aardige anekdotes opgelepeld. Variërend van de lagere school, de Leidsekruisstraat 18 waar hij echtgenote Danny ontmoette, tot snackbar De Ijspegel en de Febo. Verschenen bij Nieuw Amsterdam. Suske draagt tegenwoor dig sneakers en Wiske is gehuld in een strak jurkje. Maar BRBS 2.0 is een ver trouwd nieuw album van de eeuwig jeugdige avontu riers, die met Lambik, Jerom en Tante Sidonia al veel generaties leesplezier bezorgen. Deze keer heeft de professor een nieuwe computer uitgevon den die alle andere digitale apparatuur overbodig moet maken. Verschenen bij WPG Uitgevers Be. Het was een verras sende samenwerking: die van de ingetogen muzikant en componist Spinvis met de expres sieve dichter Simon Vinkenoog. Samen maakten ze twee albums, Ja! (2006) en Ritmebox (2008), die nu voor het eerst op vinyl verschijnen. De opgewekte gedich ten worden muzikaal ondersteund door piano, blazers en elektronica. Verschenen bij V2 Records. Maar liefst 26 studioal bums zijn bijeengebracht van de man die in 1973 door een gerenommeerd Brits muziekblad werd uit geroepen tot beste gita rist ter wereld. Met de symfonische rock band Focus was hij verantwoordelijk voor hits als Hocus Pocus en Sylvia. Deze box bevat al zijn studioalbums, liveopnames, een selectie van Focus-nummers en een cd met niet eerder uitgebracht materiaal. Verschijnt binnenkort bij Red Bullet. theater op het dek 'De Eeuw van Ariane': vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 juli op Festi val Onderstroom in Vlissingen. Voor het volledige programma: http: festi valonderstroom.nl/ ▲Boot en crew van De eeuw van Ari ane., FOTO 'S JEFF ZIMBERLIN ▼Gabby Bakker speelt Ariane. Muziektheaterge zelschap Aus dauer werd in 2011 opgericht door onder andere mu sicus Daniël Lehmann. „Mijn vrouw en ik leerden elkaar ken nen in de muziek theaterwereld en liepen er al een tijdje tegenaan dat je als muzikant altijd ergens wordt weg gemoffeld tijdens een theatervoorstel ling", vertelt hij. „We wilden graag zelf iets maken met mu ziek als uitgangs punt, maar wel iets dat ook theatraal wat betekent op het podium." De eerste voorstellingen van Ausdauer waren monologen van een actrice, begeleid door vier muzikan ten. 'De Eeuw van Ariane' is de eerste voorstelling waarin de muzikanten ook zelf een rol hebben. „Ik speel mezelf, de koper van het schip, en heb dus ook dia logen met Ariane. Dat was spannend en we moesten af wachten hoe dat zou uitpakken, maar het gaat hartstikke goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48