Mathia is in z'n eentje opgewassen tegen duo's De Feijter is weer terug, najaren blessureleed Minnaard tipt Porte, Tolhoek verwacht dat Quintana wint II 13 laboban goed", zei een tevreden Corré na twintig minuten spelen. Eenmaal in de buurt van het Zeeuwse doel trapte Oostende het gaspedaal in. Het spel ging met name over links, via vleugelflitser Aleksandar Bje- lica, die nog in de jeugd bij Ajax speelde. Doelman Joan van Belzen was echter - zoals zo vaak - een sta-in-de-weg. „Oostende had in de eerste helft meer kansen dan in de tweede", sprak Roks na afloop. Zijn ploeg creëerde in het eerste bedrijf nauwelijks kansen. De lepe aanvaller Bart Deprez was dichtbij een doelpunt, maar zijn schot werd geblokt. „Over het algemeen hebben we heel behoorlijk ge speeld", toonde Roks zich content. Na de hervatting stond er een compleet nieuw elftal. Zo maakte Arnemuiden-spil Ronaldo Meijer zijn debuut. Oostende voerde ook flink wat wissels door. De Belgen hadden meer de bal, maar creëer den weinig mogelijkheden. Links- Ze hebben niet gescoord, dus daar zijn we alleen maar blij mee back Logan Ndenbe was dicht bij de openingstreffer, maar zijn schuiver ging voorlangs. „Ze heb ben niet gescoord, dus daar zijn we alleen maar blij mee", aldus Roks. De Zeeuwen waren in de 83ste mi nuut zeer dicht bij een stunt. Da niël Wissel omspeelde de keeper, gaf de bal laag voor en bood Meijer dé kans op de 1-0. Hij zag zijn inzet echter geblokt worden, waardoor het 0-0 bleef in Philippine. „We weten dat ze goed kunnen voetballen", zei Roks over zijn ploeg. „Maar als je écht goed met elkaar wil voetballen, heb je een paar maanden nodig om dat voor elkaar te boksen. Dat kan niet in twee trainingen. Dan nog: voet ballers die goed kunnen voetbal len, begrijpen elkaar snel." Zaterdag wacht de volgende test: in Middelburg wacht bekerwin naar Feyenoord. „Ik ben hartstikke blij", was het enige dat Job de Feijter na zijn over winning in de stratenloop van Zou telande kon uitbrengen. En toen hij zijn tijd hoorde van 31 minuten en 56 seconden, was hij zo mogelijk nog meer in de wolken. „Dit heb ik nog nooit gelopen op de 10 kilome ter." Voor De Feijter, de atleet uit Sint Jansteen, was de winst een enorme beloning na een paar jaar vol bles sureleed. Als eerstejaars senior won hij nog de Zeeuwse crosscompeti tie, maar daarna kon hij er geen goed gevolg aan geven. In Zoute lande kon hij zich gisteren weer eens van voren laten zien. Tim Pleijte was verhinderd. De Vlissinger liet de eerste wedstrijd in het stratencircuit schieten omdat hij komend weekeinde in Frankrijk een trail gaat lopen. De strijd om de zege was er echter niet minder aar dig om. Uiteraard nam Middelbur ger Erwin Harmes de leiding, maar hij werd op de voet gevolgd door De Feijter. Na de eerste ronde was er een flink gat ontstaan met de ach tervolgers Floris Willeboordse, Martijn de Kok, Ralph Wiessner, Joeri Versluis en Laurent van Nieu- wenhuize. Na de tweede doorkomst bleven Harmes en De Feijter aan de leiding en werd het verschil met de achter volgers alleen maar groter. Halver wege de laatste ronde ging het gas erop bij De Feijter en vervolgens was Harmes gezien. Aan de streep was het verschil dertig seconden. Willeboordse werd derde. Bij de vrouwen stond er geen maat op Monique Verschuure, die tussen de mannen op de 23ste plaats overall finishte. De eindtijd van de Yersekse was 37.52. Gaelle Despesel volgde op 40.54 en Paola van Gilst pakte plaats drie met 40.58. Voor het eerst was er ook een korte loop van 3 kilometer, die ge wonnen werd door Tom Deel (13.31) en Julia Wisse (14.24). VLISSINGEN De Tour de France gaat zaterdag van start. Via de PZC kan weer iedereen meedoen aan het Wielerspel. Natuurlijk schrij ven kenners zich in, maar de min der fanatieke volgers kunnen ook een team samenstellen. Wie hulp nodig heeft bij het in vullen van namen, krijgt tips van Marco Minnaard en Antwan Tol hoek, de Zeeuwse deelnemers aan de belangrijkste ronde van het jaar. Inschrijven kan via https:// pzc.persgroepwielerspel.nl. Daar zijn ook de dagklassementen en het eindklassement te zien. Voor de beste 22 uit de einduitslag lig gen er prijzen klaar. Minnaard: Richie Porte Tolhoek: Nairo Quintana Minnaard: Omar Fraile Tolhoek: Primoz Roglic Minnaard: Dylan Groenwegen Tolhoek: Dylan Groenewegen Minnaard: Guillaume Martin bij Wanty-Groupe Gobert Tolhoek: Primoz Roglic bij Lot- toNL-Jumbo 2016 reed Mathia indoor. Vorig jaar maakte hij de overstap naar outdoorwedstrijden. Van een kennis nam hij een kart over en begon vervolgens in de seniorenklasse wedstrijden te rijden in het GK4-kampioen- schap en in het clubkampioen schap van de kartbaan in Strijen. In eerste instantie deed hij dat als coureur van Kart Centre Roosen daal, een paar maanden later stapte hij over naar PdB Racing. Hij werd in zijn eerste jaar prompt tweede in de Grand Prix van Strijen en tweede in het Zuid-Hollands kampioenschap. Voor dit jaar besloot de rappe karter zowel sprint- als enduran- ceraces te rijden. Een keuze waar hij geen spijt van heeft. „Jammer genoeg hadden we tijdens de vo rige race van de BEKC wat me chanische pech; de motor liep niet helemaal lekker. Maar dit weekeinde had ik geen proble men en won ik meteen." Het is een mooie leerschool voor de autosport, Mathia's ul tieme doel. „We bekijken van jaar tot jaar wat de mogelijkhe den zijn. Mijn voorkeur gaat uit naar toerwagens, omdat je dan langeafstandsraces kunt rijden zoals in het BEKC. Dan moet je je lang kunnen concentreren en fy siek sterk zijn." met best wat putten in het weg dek, waardoor je hard in je stoel wordt gedrukt. Dat maakte het voor je lichaam zwaar, maar ik houd wel van een uitdaging." Dat de Walchenaar vooraan rijdt in het BEKC-kampioen- schap is voor hem uiteraard een aangename gewaarwording. Ze ker ook omdat hij bezig is aan zijn tweede seizoen als outdoor- rijder. Daarvoor reed hij vier jaar lang competitie op indoorbanen. We bekijken van jaar tot jaar wat de mogelijkheden zijn Hij werd Pools en Belgisch kampioen indoor en werd derde op het WK voor junioren in Ita lië. Zes jaar geleden begon hij met karten op de indoor- baan van Mid- «SM*»* delburg, op uitnodiging „Ik ben zeker tevreden. Als ik vanaf nu steeds podiumplaatsen blijf pakken, denk ik dat de top drie in de eindstand erin zit", zei Mathia, die nu derde staat in de tussenstand. „En misschien is zelfs de winst nog mogelijk." Dat hij alleen rijdt in plaats van in een team van twee hoeft het niet per se moeilijker te maken, stelde hij. „Als je het vaker hebt gedaan, valt het best mee. Je hebt ook geen extra gewicht nodig bij een pitstop als je teamgenoot lichter is bijvoorbeeld. Je kunt makkelijk veel meters maken." Dat de nieuwe baan in Venray een technische en listige baan is, was voor Mika geen probleem. „Het is een relatief zware baan donderdag 5 juli 2018 GO e tanden zien - Coach Dolf Roks De Serooskerkse karter Mika Mathia won zaterdag in Venray een tweeuursrace. foto bas kagilis Sjaak Sinke Zoutelande TOURWINNAAR BERGKLASSEMENT BESTE SPRINTER PUNTENPAKKER UIT EIGEN PLOEG Mika Mathia begon pas zes jaar geleden met karten, maar geldt niettemin inmiddels als natio nale topper in de sport. De ne gentienjarige rijder uit Seroos- kerke won zaterdag in Venray de vierde ronde van het endu- rance-kampioenschap BEKC. Wat de prestatie nog knapper maakte: hij volbracht de twee uursrace in zijn eentje, waar de meeste andere teams met twee rijders per kart streden. Erwin Blatter - Mika Mathia Venray

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41