O CD O Korte vakantie voor Goes 12 De Bruijn ontsnapt op fabuleuze wijze Ruime zeges voor PostenBracke Suurmond voltooit race in dik 9 uur Ondanks een hoeveelheid aan kansen wordt er niet gescoord in de eerste confrontatie met een prof ploeg. Later volgen Feyenoord en AZ. ZEEUWS ELFTAL Jean Paul de Bruijn heeft zich gisteren op wonder baarlijke wijze geplaatst voor de laatste kwalificatie ronde van het wereldbeker toernooi in Porto. Na een nederlaag tegen de Turk Ahmet Alp (18-30 in veertien beurten) leek een vroegtijdige uitschakeling onafwendbaar voor de Hulstenaar. Om te overleven moest hij zijn tweede partij name lijk met groot verschil winnen en dan ook nog in een minimaal aantal beurten. De Bruijn, die nauwelijks boven de 2.000 ge middeld speelt, begon furieus aan zijn partij tegen Tolgahan Kiraz, eveneens een Turk, en leidde na vier beurten met 19-4. Opeens was alles mogelijk. Hij ging door en won met liefst 30-5, in slechts zeven beurten. Het was een wereldprestatie die hem een plek in de laatste kwalificatieronde opleverde. Het gemiddelde in zijn tweede partij van 4.280 was zijn beste ooit in wereldbekerverband. Bij de eerste van de zes Simon de Feijter Zo- merlopen hanteerde Terneuzenaar Sander Post een hoog tempo. Met bijna twee minuten voorsprong won hij de IJzendijkse wedstrijd over 9600 meter. Hij liep vanaf het begin op kop en finishte in 32.49 minuten. Nummer twee Angelo de Nevel klokte 34.42. Bij de vrouwen was er een overwinning voor Emanuela Bracke uit Axel. Met 50.07 was ze exact anderhalve minuut rapper dan Anniek de Rijck-Serrarens uit Sint-Jansteen. Aan de trimlopen in IJzendijke - er waren meerdere afstanden - deden in totaal 170 atle ten mee. Kerkhove Triatleet Marcel Suurmond uit Vlissingen heeft in het Duitse Roth een hele triatlon vol tooid in 9.14.11 uur. In een enorm deelnemers veld werd hij 59ste. Na 3,8 kilometer zwem men en 180 kilometer fietsen deed hij 3.16 uur over de afsluitende marathon. Suurmond is een zeer ervaren triatleet. Hij deed in de afgelopen jaren al driemaal mee aan de Iron Man op Hawaii. De Lange Het Zeeuws elftal opende de oe fencampagne gisteren tegen KV Oostende met een doelpuntloze remise. De Belgen wisten op sportpark 't Bermpje niet te impo neren. De 0-0 was een flinke op steker voor de Zeeuwse formatie. Oostende is beslist geen Feye noord, zo werd al snel duidelijk. Toch sprongen een paar spelers van De Kustboys in het oog, onder wie doelman Fabrice Ondoa. Hij is de onbetwiste nummer één van Kameroen en tevens de neef van Ajax-goalie André Onana. Hij bleef echter de gehele wedstrijd op de bank. Naast hem zat Richairo Zivkovic, die zijn belofte bij Ajax nooit kon inlossen. „Hij moet ge- triggerd worden, anders valt hij in slaap", zei Hugo Broos vooraf. De technisch directeur van Oostende sprak wel lovend over Zivkovic. „Hij heeft ongelofelijk veel kwali teit." De spits viel in, maar kon geen potten breken. Nicolas Lombaerts droeg de aanvoerdersband. Hij heeft 39 caps voor België achter zijn naam staan en stond tien sei zoenen onder contract bij de Rus sische gigant Zenit Sint-Peters burg. In het eerste bedrijf deed het Zeeuws elftal niet veel onder voor de Belgen. De ploeg onder leiding van Dolf Roks en assistent Nick Corré toonde lef en probeerde de voetballende oplossing te zoeken. Voortdurend werd er geopend naar de flanken. „Juist, zo staat-ie Het was een lang en zwaar seizoen voor de voetballers van Goes. Na de reguliere competitie volgde nog de nacompetitie, waarin het elftal zich verzekerde van een plek in de derde divisie. Een kleine maand geleden, op zondag 10 juni, ver sloegen de Goesenaren in het laatste duel Be Quick uit Haren, nabij Groningen. Eerder al werd de districtsbeker in de wacht ge sleept. Een welverdiende, lange rustpe riode zit er echter niet in voor de Goese formatie. Halverwege au gustus start het KNVB-bekertoer- nooi. Goes begint de voorberei ding officieel op woensdag 11 juli met een bijeenkomst. De eerste officiële training is op maandag 16 juli. Maar vanwege de komst van ADO Den Haag begint men nog eerder. Het duel is maandag om 19.30 uur. Oefenprogramma Het elftal van trainer Rogier Veen stra begint de oefencampagne op zaterdag 28 juli met een uitwed strijd op bezoek bij Vlissingen, vo rig jaar nog competitiegenoot in de hoofdklasse. Zaterdag 4 augustus volgt een thuiswedstrijd tegen Jong Sparta Rotterdam, dat uit komt in de tweede divisie. Op zaterdag 11 augustus staat de 'Zeeuwse oefenderby' tegen Hoek op het programma. Een week later volgt de eerste ronde van de KNVB-beker. De tegenstander is nog niet bekend. Tussendoor, op woensdag, werkt Goes nog een oe fenduel af bij tweedeklasser Oost- kapelle. Goes opent de competitie op zondag 26 augustus met een thuis wedstrijd tegen Westlandia. De Naaldwijkse ploeg eindigde vorig seizoen als vierde op de ranglijst. Mogelijk wordt er op dinsdag na de seizoensopening nog een oefenpot gespeeld tegen de nieuwbakken zaterdag-eersteklasser De Meeuwen. nH donderdag 5 juli 2018 GO DRIEBANDEN ATLETIEK Marcel Suurmond. TRIATLON Hoek heeft het oefenprogramma uitge breid. Op donderdag 19 juli speelt de Zeeuwse derdedivisionist op eigen veld nog tegen de beloftes van FC Antwerp. De Belgische talen ten zijn die week op trainingskamp in Zeeland en zochten nog een sparring partner. De aftrap op het kunstgras van Hoek is om 19.30 uur. De Ronde van Heinkenszand voor TMZ- renners wordt vrijdagavond weer verreden. Al om 18.00 uur wordt er gestart met de D-cate- gorie en de S/P-klasse. De 40-plussers strij den vanaf 19.00 uur en de amateurs komen om 20.15 uur in actie. De inschrijving is aan het Van der Biltplein in Heinkenszand. I Tennisster Les- ley, afkomstig uit Zierikzee, speelt waar schijnlijk van daag haar eer ste dubbelpartij op Wimbledon. Met Lidzija Ma- rozava treedt ze, mits het weer het toe laat, aan tegen Petra Martic en Magdalena Ry- barikova. 24.27 Wielrenner Thijs de Lange uit Kattendijke werd gister avond tweede in de Tacx Klimtijdrit Vaals, een wedstrijd bin nen de Top- competitie. Na 15 kilometer klokte de semi- prof van Metec een tijd van 24.27 minuten. De 23-jarige Bevelander had lang de snelste tijd, maar werd uiteindelijk nog van de troon gestoten door zijn ploegge noot Jasper de Laat. Hij was binnen in 23.53. o. Ploeg Stefan Maas Philippine Reguillo Vandepitte (rechts) probeert namens het Zeeuws elftal aan de bal te komen. FOTO PETER NICOLAI Een kleine vier weken hebben de spelers van Goes kunnen ge nieten van de zomerstop. Mor gen staat al de eerste training op het programma voor de kers verse derdedivisionist. Het elftal van trainer Rogier Veenstra moet namelijk maandag al aan de bak. Eredivisionist ADO Den Haag bezoekt die avond sport park Het Schenge. Len Wolters Goes laat meteen d

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40