8 Topman Gerard Uytdewilligen heeft afscheid genomen van energieproductiebedrijf PZEM. Onder zijn leiding is de splitsing en ontvlechting van energiebedrijf Delta doorgevoerd. „We hebben het bedrijf naar een solide situatie geleid." PZEM DIRECTEUR GERARD UYTDEWILLIGEN VERTREKT ERTREKT BRIEVEN Slachthuizen Horror voor weerloze dieren, die worden doodgemarteld (20 juni) en niemand die hen be schermt! Sommige slachthui zen werden beboet voor ern stige dierenmishandeling. Die ren werden levend in gloeiend water gegooid, verdronken en levend gevild. Gruwelijk! Ka merleden en de bevolking re ageerden geschokt. En dat ge woon in Nederland terwijl we allemaal geloven dat het er netjes aan toe gaat. Er moet nu snel een debat komen, meldde Esther Ouwehand van de Par tij voor de Dieren. Destijds is een voorstel van haar partij aangenomen voor cameratoe zicht in slachthuizen. Slacht huizen moeten daaraan mee werken of het kabinet moet ze daartoe verplichten! De 130 'caring vets' die zich in zetten om het welzijn van de dieren te verbeteren willen dat de minister ingrijpt tegen de wandaden in de vleesindu strie. De dierenartsen pleiten voor hogere boetes en sluiting van foute slachthuizen en meer toezicht. C. Minneboo J.de Smitslmal 31, Oost-Souburg Aardgas De wereld gaat de komende ja ren meer aardgas verbruiken (27 juni). Dit betekent volgens deskundigen dat de opwar ming van de aarde nog verder uit de hand loopt Gelukkig hebben we Nederland nog dat vooral het gasverbruik van particulieren aan banden wil leggen. Het is te hopen dat de heil zame werking van de klimaat verbetering niet alleen Neder land betreft maar ook notoire zondaars zoals Rus land en China en het land van de grootste klimaatzondaar, president Trump. jan Seij Jan van Galenstraat, Terneuzen Vluchtelingen De mini-top van 16 EU-landen (12 waren afwezig) is mislukt, en doodleuk zegt Fraulein Merkel (22 juni) nou dan los sen we het migratieprobleem toch met r6 landen op. De 'organisaties' die mensen tegen forse vergoedingen op rubberbootjes zetten weten dat ze ca. 10 km uit de kust worden opgepikt door vrijwil ligersorganisaties en naar het Europese vasteland worden gebracht. De vette worst die de vluchte lingen wordt voorgehouden( werk, woning, inkomen) wordt eenmaal in Europa doorgeprikt. Er volgt opvang in azc en meestal uitzetting. Men verdwijnt in de illegaliteit, en zo ontstaan achterstandswij ken die de samenleving ont wrichten. Laat men nu eens ophouden met deze uitzichtloze hulpver lening, vang mensen op in de regio onder toezicht van de VN die veel meer daadkracht moet tonen. Wees eerlijk tegenover vluchte lingen en zorg dat ze hun land weer kunnen opbouwen. Zorg tijdelijk voor goede opvang in de eigen regio. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Klimaatwet Eureka, de 'klimaatwet' komt. Het streven is in 2030 49% C02-reductie te behalen vooral door geen vuile energie meer te gebruiken (28 juni). De consumenten en bedrijven moeten dan zijn overgestapt op de duurzame stroom van zonnepanelen en windparken aldus Jesse Klaver en Diederik Samsom, de animatoren van deze wet die inhoudelijk geen wet is omdat het allemaal niet afdwingbaar is. Lekker stukje politieke duide lijkheid van deze heren. Over de kosten van 380 euro voor de consument vermelden zij niets. Zien deze twee betweters de bui al hangen. Zouden de echte bezorgde politieke be sluitvormers achter de waar heid komen dat zon en wind- parken totaal geen CO2 bespa ren? Het is toch algemeen bekend (behalve nog bij de politiek) dat tijdens de levensduur van zon- en windparken 24 uur per dag altijd vuile fossiel ge stookte centrales voor de vei ligheid moeten méédraaien? Hoe denken de heren Samsom en Klaver dan enige CO2 te be sparen in 2030? Waarom deze voor de consu ment dure energie transitie terwijl het totaal geen CO2- besparing oplevert? Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede De afgelopen twee jaar werd Gerard Uytdewilligen (59) doordeweeks wak ker in een apparte ment in Middel burg. De in Beuningen woonach tige tijdelijk algemeen directeur van energieproductiebedrijf PZEM tufte op zondagavond stee vast al naar Zeeland. Op 1 juli zwaaide hij af. Mevrouw Uytde willigen ziet nu op maandagmor gen weer eens haar man naast zich ontwaken. „Haha, voor haar zal het wennen zijn als ik hele dagen thuis ben." Uytdewilligen kwam voor an derhalfjaar, vooral om als topman de splitsing en ontvlechting van energiebedrijf Delta te leiden. Me dio vorig jaar vroeg de raad van commissarissen hem een halfjaar langer aan te blijven. Nee, hij kreeg geen aanblijfbonus zoals fi nancieel directeur Frank Verhagen wel ving (166.650 euro). „Ik snap dat mensen daar een me ning over hebben. Wat mezelf be treft: het was duidelijk wat ik zou gaan verdienen (498.000 euro, red.) Ik heb verder geen bonussen afgesproken of gekregen. Het is wel van belang dat je in zware tij den de juiste mensen aan je be drijf bindt om zaken voor elkaar te krijgen. We hadden grote proble men. We hebben het bedrijf naar een solide situatie geloodst. Frank Verhagen is een continue factor in het bedrijf. Hij werkt er al jaren, kent het bedrijf van binnen en buiten. Je hebt capabele mensen nodig om een bedrijf als Delta te splitsen en te reorganiseren. We hebben onderdelen moeten ver kopen. Dat is allemaal goed verlo pen en in die zin hebben we goede dingen voor en samen met de aan deelhouders gedaan." (Inmiddels is bekend dat Frank Verhagen de nieuwe algemeen directeur wordt. Dat verklaart mede de aanblijfbo nus.) Vindt u het een wapenfeit dat jullie bedrijfsonderdelen zoals de netwerkgroep en de consu- mententak in zeer korte tijd hebben weten te verkopen? Normaal gesproken duurt dat soort processen twee jaar. Jul lie deden het binnen een jaar. „Er stond een enorm hoge druk op. Als verkoop onvermijdelijk is en het lukt je dat binnen zeer korte termijnen te doen, dan mo gen we daar best trots op zijn. Dat is uniek in deze wereld. En ook hebben we de bedrijfsonder delen verkocht tegen prijzen en onder voorwaarden waar nie mand op voorhand rekening mee had gehouden. Het is allemaal donderdag 5 juli 2018 GO U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Als het aan Esther Ouwe hand (PvdD) ligt, komt er snel een debat over de ern stige dierenmishandeling in slachthuizen, fotoanp 'Houd de kerncentrale nog langer open' Frank Balkenende We kennen de geschiedenis. Uw voorganger Arnoud Kamerbeek wilde zijn salarisverhoging niet terugdraaien in een tijd dat het al erg slecht ging met Delta. Ka merbeek vertrok uiteindelijk onder druk. Ook PZEM draait verlies. Snapt u dat zo'n aanblijf bonus slecht valt bij het Zeeuwse publiek en aandeel houders die al jaren geen dividend vangen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36