M Boswachter gezocht Gat in Havenweg zal verkeer stremmen BOMENKAP ZORGEN OM KAALSLAG Waterschap Scheldestromen wil nog dit jaar een aantal bomen kappen aan de Rijnsburgse- weg in Oostkapelle. De veiligheid is volgens Schelde stromen in het geding. Niet iedereen ziet de noodzaak. Kees van der Vlugt uit Middelburg slaakt op Twitter zijn nood kreet. Een foto met imposante populieren aan de Rijnsburgseweg. Een smalle weg, aan weerszijden om geven door groen. Hij vraagt zich af waarom Waterschap Schelde stromen zo nodig deze bomen moet kappen „Ik maak me zorgen om de kaal slag. Als het onveilig is, houd ik mijn mond, maar bij deze weg heb ik zo mijn twijfels", zegt Van der Vlugt. „Dat er aan de Oranjezon- weg ook bomen gekapt moeten worden, dat snap ik nog wel. Als ik daar kijk zie ik rotte plekken. Als het nodig is omdat bomen te oud worden of gewoon onveilig, heb ik daar best begrip voor. Maar wan neer ik op de Rijnsburgseweg ga kijken, zie ik dat dus niet." Bijval Hij krijgt bijval op Twitter. 'Zijn die Waterschapslieden onder in vloed van iets heel erg naars ofzo?' Anderen twijfelen aan de deugdelijkheid van het onder- zoek. Van der Vlugt schermt met het oordeel van een deskundige die geen problemen met de bomen langs de Rijnsburgseweg ziet. „Groen is altijd emotie", weet Ar jan Goossen, woordvoerder van Waterschap Scheldestromen. „We hebben de discussie op Twitter gezien. Hoewel mensen wel eens die indruk hebben, kap pen wij niet voor onze lol of om dat we een hekel aan bomen heb ben. Als groenbeheerder doe je het niet snel goed. De populieren aan die weg zijn niet goed meer. Ze zijn aan de einde van hun le- De discussie op Twitter hebben we gezien. Wij kappen niet voor onze lol, of omdat we een hekel aan bomen hebben vensduur of ze worden snel duur in onderhoud. De afgelopen win ter is er nog eentje omgegaan. Er moeten nu eenmaal bomen weg vanwege de veiligheid. Als er ie mand geraakt wordt door een val lende tak zijn wij wel aansprake lijk." Waterschap Scheldestromen beheert zo'n 125.000 bomen. Een flink deel daarvan bestaat uit po pulieren. De snelgroeiende boom is in Zeeland in de jaren 70 en 80 veel geplant, maar heeft door gaans een beperkte levensduur of wordt snel kostbaar in onder houd. „Bij het waterschap houden we ook van bomen", zegt Goossen. „Vandaar dat we gefaseerd kap pen. We willen eveneens geen kaalslag. We planten naderhand ook nieuwe bomen." Die herplant is de andere zorg van Van der Vlugt. „Ik fiets hier regelmatig. Dit soort laantjes zijn bijzonder. Ze vormen echt een ka thedraal van bomen waar je door heen rijdt. Dat komt niet meer te rug, omdat de nieuwe bomen om de twaalf meter geplant zullen worden." Hierin krijgt hij steun van de gemeente Veere. Volgens voorlichter Lieneke van den Heu vel mag de kap van Veere best nog wat meer gefaseerd worden en vindt Veere terug planten om de twaalf meter niet voldoende. KWADENDAMME Natuurmonumenten is op zoek naar vrijwillige boswachters voor de Zwaakse Weel. Met de aanstelling van een vrij willig boswachter wil Natuurmonumenten meer zichtbaar zijn in het Borselse natuurge bied. „Als gastheer, maar ook om een extra oogje in het zeil te houden", vertelt boswachter Paul Be gijn. Voorlichting geven aan het publiek en toe zicht houden behoren tot het takenpakket. „Ge durende een dagdeel loop je door natuurgebied Zwaakse Weel en ben je het aanspreekpunt voor de bezoeker. Je houdt toezicht op een juist gebruik van de gebieden en spreekt mensen aan op hun gedrag, of je schakelt een BOA-bos- wachter in." RITTHEM Het bordje 'ver boden toegang' aan het be gin van de Havenweg wordt niet gezien of genegeerd en de slagboom die de weg ter hoogte van de Oostelijke Bermweg afsluit, wordt steeds weer vernield. De wegen behoren offici eel sinds dit voorjaar niet meer tot het openbare we gennet. Delen van de Ha venweg en de Visodeweg zijn eigendom geworden van het Rijksvastgoedbe drijf als onderdeel van de toekomstige bouw van de kazerne. De houten balk die het verkeer tegen moet hou den, ligt aan de kant van de weg. Iets verderop aan de Havenweg zijn mannen van infrabedrijf Baas BV bezig. „Ja, het is wel lastig dat er toch zo af en toe een auto passeert." De werk mannen halen er de schou ders over op. Ook zonder slagboom kunnen ze het verkeer tegenhouden. „Daar hebben we niet lang last meer van. We gaan nu hier een gat graven. Wie er nu nog door wil, kan toch niet verder en móét wel om- Het bordje 'verboden toegang' aan het begin van de Havenweg, draaien." Vanwege werkzaamheden is doorrijden nu echt niet meer mogelijk. donderdag 5 juli 2018 Guido van der Heijden Waterschap Scheldestromen wil een deel van de populieren aan de Rijnsburgseweg in Oostkapelle kappen, foto dirk jan qjeltema - Arjan Goossen, Waterschap Scheldestromen Geïnteresseerden kunnen dat kenbaar maken bij toezichthouder Jerry Meijs via NMzeevolk@natuurmonumenten.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35