Van Halderen benoemd als wethouder; college compleet 6 Herstelplan blijkt onaantastbaar voor oppositie Alle maatregelen uit het herstelplan gaan door. De ozb gaat 11,9 procent omhoog. Op zorg en welzijn wordt een half miljoen bezuinigd. Het be drag voor armoedebeleid gaat met 250.000 euro omlaag. En er komt een jaarlijkse bijdrage van 45.000 euro voor het openhouden van het zwembad in Arnemuiden. De coalitie van LPM, CDA, WD en SGP heeft een meerderheid met r6 van de 29 zetels. Ook om een an dere reden was de kans op succes voor de oppositie op voorhand erg klein; omdat de gemeente krap bij kas zit en het herstelplan goedkeu ring van de provincie vereist. Wet houder van financiën Johan Aal- berts had daarom voorspeld dat hij extra fel zou waarschuwen tegen elk voorstel dat financieel onvol doende was onderbouwd. De afgelopen vier jaar zat de LPM aan de andere kant van de politieke scheidslijn. Als oppositiepartij er gerde zij zich regelmatig aan de in haar ogen ijzeren coalitiediscipline. Bij minder belangrijke onderwer pen was daar nog wel eens een bres We gaan onze afspraak in het werkprogramma niet terugdraaien in te slaan, maar als het er echt om ging, sloten de rijen zich. Zo lukte het de partij niet om wezenlijk iets te veranderen aan de miljoenenbe zuinigingen die de vorige coalitie had uitgewerkt. Dinsdagavond leek het wel een herhaling, alleen zat de LPM nu aan de 'goede' kant - en vorige coalitie partijen PvdA en CU aan de 'ver keerde'. Pogingen van GL, PvdA, CU, SP en D66 om met name de zorg en mensen in armoede te ont zien, liepen stuk op verzet van de coalitie, daartoe aangezet door het college: „We gaan onze afspraak in het werkprogramma niet in de eer ste vergadering terugdraaien", re ageerde CDA-fractievoorzitter Wim Kant op een voorstel om defi nitief af te zien van woningbouw in de Cleene Hooge. Ronduit 'ergerlijk' vond LPM- fractievoorzitter Piet Kraan het dat de oppositie bleef zeggen dat er wordt 'bezuinigd' op armoedebe leid. Het budget wordt met 250.000 euro verlaagd, maar dat is precies het bedrag dat al jarenlang over blijft op dit beleid. Kraan: „We blij ven er alles aan doen om de ar moede terug te dringen. Als daar meer geld voor nodig is, leveren we dat." Door alle alternatieven van de oppositie ging een streep. Waarna - op GL na - alle oppositiepartijen te gen het herstelplan stemden om een signaal af te geven. „Wij missen het sociale hart bij deze coalitie", verklaarde CU-fractievoorzitter Willemien Treurniet. Zelfs voor stellen die geen geld kostten, wer den afgewezen, constateerde haar PvdA-collega Jeroen Louws. „De deur zou open staan voor onze in breng, maar we hebben helemaal geen open deur gezien." Als laatste gemeente in de provincie heeft nu ook de gemeente Veere haar college van burgemeester en wethouders compleet. Tijdens de raadsvergadering is gis teravond Bert van Halderen (WD) benoemd als wethouder. Van Halderen, gewond aan hoofd en met een arm in het verband, moest uit een rolstoel geholpen worden om staand de belofte te doen. De kersverse wethouder raakte flink gewond na een val van een ladder. „Ik stond thuis vierenhalve meter hoog op de ladder toen die vanwege de droogte op het gras wegschoof. Met de ambulance ben ik afgevoerd, want ik had een flinke wond aan mijn hand en De rolstoel is nodig omdat ik vanwege de pijn niet kan lopen mijn gezicht. De rolstoel is nodig omdat ik vanwege de pijn niet kan lopen." Heel even gaan staan voor de be lofte ging nog net. Van Halderen gaat vandaag ondanks zijn kwet suren als wethouder aan de slag, zo beloofde hij gemeentesecretaris Jo Steinbusch. Op 14 juni werd de benoeming van het nieuwe college van Veere te elfder ure uitgesteld omdat er nog vragen waren over de integri teit van Van Halderen. Na onder zoek door bureau Berenschot bleek dat hij slechts had geïnfor meerd naar een adres waar hij be- tonklinkers kon kopen. De onder zoekers stelden vast dat de ge meenteambtenaren vanwege de recente integriteitsproblemen in de gemeente mogelijk iets te ner veus gehandeld hadden. De plaats die Bert van Halderen als raadslid open laat, werd gister avond ingevuld door nieuw WD-raadslid Nanda van den Berg. IN DE REGIO Keuring Orgelconcert Presentatie reisboek Expositie in synagoge MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 5 juli 2018 WA Coalitie doorstaat eerste echte test De nieuwe coalitie onder aan voering van de Lokale Partij Mid delburg heeft haar eerste echte test doorstaan. Het herstelplan dat Middelburg er financieel bo venop moet helpen, bleek on aantastbaar voor de oppositie. Maurits Sep Middelburg - Wim Kant, fractievoorzitter CDA Guido van der Heijden Domburg - Bert van Halderen, wethouder A Wethouder Van Halderen wordt, gewond en wel, geïnstalleerd als wethouder van de gemeente Veere. MIDDELBURG Regelzorg houdt vandaag een rijbe wijskeuring voor se nioren in Het Getij aan de Ooster- scheldestraat 18b. MIDDELBURG Het eerste concert in de serie orgel concerten op don derdagmiddag in de Middelburgse Oost- kerk wordt vandaag gegeven door Pie- ter Dirksen uit Cu- lemborg. Op het programma staan werken van onder meer Johann Se- bastian Bach. Het concert begint om 12.30 uur. De toe gang is gratis. Wel wordt er om een vrijwillige bijdrage gevraagd. MIDDELBURG Fotograaf en we reldreiziger Laura Vink vertelt van avond over haar boek 'Reisfotografie - explore discover capture'. In dit boek staan bijna 600 fo to's: gemaakt in veertig verschil lende landen. De presentatie is om 19.00 uur in De Drvkkery. Aanmel den kan via www.drukkerijmid- delburg.nl. MIDDELBURG Stichting Synagoge Middelburg opent vandaag de ten toonstelling The ma's uit de Thora'. Om 15.00 uur wordt de openingshande ling verricht door opperrabbijn Binyo- min Jacobs. De tentoonstelling is tot en met 2 augus tus 2018 te zien tij dens de openings tijden van de syna goge, dat zijn de woensdag en don derdag van 12.00 tot 16.00 uur. ■VLISSINGEN Vorige week is Michiel de Ruyter nog uitge breid in bad geweest, dat wil zeggen met de wasstok gron dig schoongeschrobd. Het Vlissingse gemeentebestuur laat haar bekendste inwoner maandelijks reinigen, maar meeuwen en andere vogels hebben daar schijt aan. Ze blij ven het hoofd van de admiraal als de landingsplaats en ont- lastingsplek van de boulevard gebruiken. Ultrasoon geluid en fluorescerende gel werken niet, montage van 'schrik draad' is niet realiseerbaar, foto ruben oreel BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur: Hand- werkclub KOUDEKERKE De Couburg, 19.30 uur: Zomeravond- bridge MIDDELBURG Marktplein, 09.00- 16.30 uur: Week markt; Plein 1940, 09.00-16.00 uur: Brocante Markt; 't Zwin 1,10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Balie Zeeuws Mu seum, 11.15-12.45 uur: Rondleiding door het Abdijcom- plex; Zeeuws Mu seum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats met uitleg en demon stratie; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koorkerk, Onder den Toren 5, 15.00 uur: Minicon- cert Amber Mer- tens; Cinema Mid delburg, 15.30 uur: Vertoning 'Garden of Life' OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00- 19.00 uur: Seizoen- smarkt; Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; Infoknooppunt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk, 19.30 uur: rondleiding met een gids; SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, 17.30 uur: Opening expo sitie 'Intens en ge dreven' VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: 'Koffie Korenmaat'; Mu seum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaart ocht over het Veer- se Meer met een zeilboot VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijk centrum De Burge rij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelacti viteit voor 70+ WESTKAPELLE Polderhuis, 10.OO IZOO uur: Expositie fotograaf Wil Alrtz POEPHOOFD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34