North Sea Port boekt 12 miljoen winst over eerste helft van 2018 4 ADRZ gaat kinderen beter voorbereiden op operaties Hoe ziet een operatiekamer er ei genlijk uit? Waarom lopen mensen daar in witte kleren en met kapjes voor hun mond? Wat gebeurt er als je een narcose krijgt? En waar die nen toch al die slangetjes voor? Nie mand zit te wachten op een opera tie. Maar voor kinderen is een op name in een ziekenhuis wel heel erg spannend. Om ze voor te berei den op wat er gaat gebeuren, orga niseert het ADRZ vanaf morgen in het ziekenhuis in Vlissingen voor lichtingsbijeenkomsten. Speciaal voor kinderen. Donna Diemers is bij het ADRZ verantwoordelijk voor die zoge noemde kinderpos (wat staat voor pre operatieve screening voor kinderen). Het is geen aparte afde ling, maar een doorlopende serie bijeenkomsten om kinderen voor te bereiden op wat gaat komen. Diemers vertelt dat het vooraf in formeren van kinderen heel veel spanning bij ze wegneemt. „Door kinderen te laten zien wat er alle maal in het ziekenhuis gebeurt en door ze bijvoorbeeld ook al bekend te maken met operatiekleding en kapjes, halen we een hele hoop spanning bij ze weg. Zo weten ze beter waar ze aan toe zijn." Foto's Voordat kinderen naar het zieken huis moeten voor een ingreep, krijgen ze tijdens de bijeenkomst te horen wat er allemaal bij een operatie komt kijken. „Omdat operatiekamers steriel moeten zijn, kunnen ze daar natuurlijk geen kijkje nemen", zegt ADRZ- woordvoerder Ilona Wielemaker. Het zo veel mogelijk op het gemak stellen van de kinderen, helpt bij een voorspoediger herstel „Maar we laten kinderen aan de hand van foto's zien hoe het er aan toe gaat. Uiteindelijk willen we ook videobeelden laten zien." Een of twee weken voor de ope ratie kunnen kinderen naar de kin derpos. Morgen is de allereerste. Het voorbereiden van kinderen op wat hen te wachten staat, stelt hen niet alleen meer op het gemak. Het bevordert ook hun herstel, zegt Claudia Brandenburg, voorzitter van de raad van bestuur. „Met het openen van de kinder pos zijn we in staat kinderen iets meer op hun gemak te stellen. Alle kleine beetjes helpen, zeker als het gaat om kinderen die op welke ma nier dan ook, afhankelijk zijn van een medische ingreep bij ons zie kenhuis. Het zo veel mogelijk op het gemak stellen van de kinderen, helpt bij een voorspoediger herstel en daar gaat het uiteindelijk om." De kinderpos is tot stand geko men met hulp van de stichting Ki- wanis. Het fusiehavenbedrijf North Sea Port heeft over de eerste helft van dit jaar een winst geboekt van bijna 12 miljoen euro. Als de havens van Zeeland en Gent begin 2017 al waren gehuwd, dan zou er over dat boekjaar 18,7 miljoen euro verlies zijn gemaakt. Zeeland Seaports en Gent fuseerden per 1 ja nuari van dit jaar. Volgens het havenbedrijf over treft de winst in het eerste halfjaar van 2018 de verwachtingen. Het po sitieve resultaat is mede te danken aan de gestage groei die de haven beleeft. De goederenoverslag via de zeevaart steeg met 11 procent tot 35,8 miljoen ton ten opzichte van het eerste halfjaar van 2017. Ook de overslag via de binnenvaart blijft toenemen. Er was in de eerste zes maanden van dit jaar een groei van 9 procent tot ruim 30 miljoen ton. North Sea Port voorziet verdere groei van de grensoverschrijdende haven. In 2017 boekte Gent een winst van 14,3 miljoen euro. Zeeland Sea ports kwam uit op een verlies van 33 miljoen euro. De kosten (88 mil joen euro) waren hoger dan de op- North Sea Port merkt op dat er in de toekomst geen geld meer voor de sanering van Thermphos hoeft te worden vrijgemaakt brengsten (55 miljoen euro). Het verlies werd onder meer veroor zaakt door een bijdrage voor de sa nering van de voormalige fosforfa- briek Thermphos (48 miljoen euro). Die bijdrage is onderdeel van een afspraak tussen het havenbe drijf, het Rijk en de provincie om het financiële gat dat voor de sane ring bestond, gelijkelijk te verdelen onder de drie partijen. North Sea Port merkt op dat, nu de bijdrage in één keer is verwerkt in de jaarcijfers, er in de toekomst geen geld meer voor de sanering van Thermphos hoeft te worden vrijgemaakt. Politie zet helikopter in na vondst kleding Nol Vermolen nieuwe voorzitter rechtbank Politie vindt pistool in woning VLISSINGEN Duo gepakt met vuurwapen en munitie donderdag 5 juli 2018 Ziekenhuis geeft kind speciale voorlichting Kinderen die geopereerd moe ten worden zijn natuurlijk stik zenuwachtig. Om iets van die spanning weg te nemen, gaat het ADRZ kinderen vanaf mor gen voorlichten over wat hen te wachten staat. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Claudia Brandenburg, ADRZ Frank Balkenende Terneuzen MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag onderzoek gedaan in de omgeving van het Laurens Stommespad in Middelburg. Aanleiding was de vondst van een stapeltje kleding en dat was volgens de politie 'verdacht'. De omgeving is afgezocht met behulp van een politiehelikopter en een politiehond, maar dat le verde niets op. De kleding is in beslag genomen. Een voorbijganger tipte de poli tie over de kleding. MIDDELBURG Nol Vermolen (62) is per 1 juli benoemd tot voorzitter van het gerechtsbestuur van de rechtbank Zeeland- West-Brabant. Vermolen was al lid van het gerechts- bestuur van deze rechtbank. Bij de rechtbank Zeeland- West-Brabant werken onge veer 650 mensen, waaron der zo'n 150 rechters. De rechtbank heeft vier loca ties: Middelburg, Bergen op Zoom, Breda en Tilburg. In 2017 behandelde de recht bank zo'n 113.000 zaken. VLISSINGEN De politie heeft dinsdag avond in een woning in de Vlissingse wijk Westerzicht een pistool met kogels in beslag genomen. De bewo ner is aangehouden. Agen ten doorzochten rond 19.00 uur de woning en troffen het vuurwapen en de munitie aan. De bewoner is voor verhoor en verder onder zoek naar een politiecellen complex gebracht. De aanleiding om de woning te doorzoeken, kwam uit een lopend politie-onder- zoek. Een 26-jarige en 49-jarige Vlissinger zijn gisteroch tend in Vlissingen aange houden omdat ze in een auto zaten waarin een vuurwapen en munitie lagen. De spullen werden aange troffen tijdens een con trole op de Nieuwe Vlis- singseweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32