g-3 Vertrek altijd met een lach! Concert at Sea in top tien sterke merken Eigenaar kringloopwinkel mishandeld door klanten Gletsjer 2 De provincie zwaait vertrekkende jongeren uit met een brief, in de hoop dat ze aan Zeeland blijven denken. „Dit heeft totaal geen zin." VERTREK ZEEUWSE SCHOLIEREN Commentaar Topman Gerard Uytdewilligen is vertrokken bij energiepro ducent PZEM, restant van het oude Delta. Hij gaat er prat op dat de pijnlijke ontvlechting goed en vlot is verlopen. Uytdewilligen noemt de huidige staat van PZEM solide. Dat klinkt mooi, maar het is niet het hele verhaal. PZEM mag enige hoop koesteren nu de energieprijzen wat aantrekken, maar het bedrijf draait nog steeds verlies. Niemand weet hoeveel geld er nog bij moet. Niet tot 2033, het jaar dat kerncentrale wordt ge sloten. Niet na die tijd, als de fabriek moet worden ontmanteld. Uytdewilligen is veel te optimistisch. Ook de afscheidsboodschap van Uytdewilligen wekt verba zing. Niet alleen omdat een kapitein die van boord gaat door gaans zijn opvolger de koers laat bepalen. Uytdewilligen advi seert te onderzoeken of de kerncentrale langer open kan blij ven. Hij heeft een paar sterke argumenten. De relatief goede technische staat van de centrale en de behoefte aan C02-neu- trale energie. Maar bij een besluit om door te gaan met kern energie komt meer kijken. Is het verstandig om de ontmanteling van de kerncentrale nog verder voor ons uit te schuiven? Denk aan de groeiende weerstand tegen oude centrales. En moeten we niet eerst een keuze maken voor de eindberging van radio actief afval? Uytdewilligen stapt er te gemakkelijk overheen. Bij goed crisismanagement hoort een lach als je vertrekt. Maar daarmee is de lucht boven energieproductiebedrijf PZEM nog niet opgeklaard. Gerard Uytdewilligen is veel te optimistisch over toekomst energieproducent PZEM Peter van Loon (58) kreeg rond 10.15 uur twee klanten in zijn winkel die interesse toonden in een koel- vriescombinatie. Van Loon vroeg 115 euro. De twee mannen wilden er een flink bedrag af. De onderhandelingen verander den in scheldpartijen met een vechtpartij tot gevolg. „Ik werd door allebei de gasten in elkaar ge slagen", zegt Van Loon. „Eén sloeg op mijn kop, de andere schopte op mijn lichaam." Hij landde tegen ALMANAK Voor het Goese stel is geen roller coaster te dol. En van een wan deltocht langs lava of over glet sjers deinzen ze niet terug. Tij dens hun vakantie in Noorwe gen klikken ze zich met haken vast aan een club wandelaars en beklimmen de Nigardsbreen- gletsjer. Ze schuifelen langs een gevel en bleef bloedend liggen. Omstanders waarschuwden de politie die de twee mannen op pakte en naar Torentijd bracht. Van Loon deed aangifte en ging naar het ziekenhuis. „Daar bleek dat ik een gebroken neus en een scheur in mijn oogkas heb." Eén sloeg op mijn kop, de andere schopte op mijn lichaam De komende dagen blijft de kringloopwinkel gesloten. Van Loon is geschrokken. „Die gasten hebben me bedreigd, en gezegd dat ze een aangifte niet over hun kant zouden laten gaan. Ik sta daar met gevaar voor eigen leven." diepe spleten van blauw ge kleurd ijs en genieten. Geen schrik. Totdat na een stop een paar wan delaars van plek wisselen. Een boomlange, iets te dikke kerel klikt zich aan het touw achter het stel vast. „Jullie houden me toch wel als ik val he?" 'Bord op oude camperplaats' Wissel-geld voor de speeltuin Visserijdagen rond havens MELISKERKE Grijze kliko minder vaak aan de weg Bijna vierduizend Zeeuwse scho lieren vinden dezer dagen tussen hun diploma en cijferlijst ook een brief, ondertekend met 'Liefs, Zee land'. De tekst is vooral een pleidooi om de wereld te ontdekken, de grenzen op te zoeken en te experi menteren, maar ook om de band met Zeeland warm te houden. „We zijn al een jaar bezig met al lerlei dingen rondom de arbeids markt", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat. „Ik heb gezegd: we moe ten ook de scholieren die weggaan zien te bereiken. We willen ze trig- geren dat ze op een of andere ma nier aan Zeeland blijven denken. Wie weet helpt dat om ze op ter mijn ook terug te krijgen." Met deskundigen is gekeken naar de beste vorm. Daar is de brief uit gerold, in combinatie met een vi deo. „We hebben geprobeerd een toon te vinden die aanslaat bij jon geren. We gaan kijken hoe dit valt en als het nodig is, kunnen we het volgend jaar bijstellen. Vooralsnog krijgen we veel positieve reacties." De 10.000 euro die de campagne kost, is wat marketingdeskundige Cor Molenaar weggegooid geld. „Dit is niet de manier om jongeren te benaderen. Ik vind de brief veel te paternalistisch, terwijl jongelui zich door ons echt niets laten ver tellen." „Dit heeft totaal geen zin", zegt Molenaar, die buitengewoon hoog- Dit is niet de manier om jongeren te benaderen leraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam is. „Ik zie niet welk probleem ze aansnijden en ook niet welke oplossing ze bieden. Je moet een duidelijke boodschap hebben, zoals: we gaan hard werken aan be stendige werkgelegenheid voor jul lie." „Dit moet je echt anders aanpak ken. Ga bijvoorbeeld met vloggers aan de gang. Jongeren volgen hen wel. Dan kun je ze verrassen." In 2016 was Concert at Sea, dat afge lopen weekeinde op de Brouwers- dam zijn dertiende editie beleefde, nog terug te vinden op de twaalfde plaats. Inmiddels is het festival ge stegen naar de negende stek. Daar mee is het onder meer het Neder lands Film Festival en Dance Valley voorbijgestreefd. De lijst van 'culturele evenemen ten met een nationale reputatie', zoals Beerta die noemt, wordt aan gevoerd door Pinkpop, gevolgd door North Sea Jazz Festival, Low- lands, de Bevrijdingsfestivals (waaronder die in Vlissingen) en Zwarte Cross. Concert at Sea moet ook de Uitmarkt, Oerol en Parkpop nog boven zich dulden. Pinkpop staat in de top-10 van populairste (ook niet-culturele) evenementen in Nederland op de tweede plaats. De Vierdaagse van Nijmegen krijgt de hoogste waar dering. Op de derde plaats staat Sail Amsterdam. donderdag 5 juli 2018 Discussie over de prijs van een koel-vriescombinatie was gister ochtend de aanleiding voor een fikse vechtpartij bij kringloop winkel Marktkraampje aan de Scheldestraat in Vlissingen. De eigenaar brak zijn neus, twee klanten werden opgepakt. Bas Bareman Vlissingen - Peter van Loon, eigenaar Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Waarschuw camperaars dat ze niet meer mogen overnachten op de par keerplaats aan de Ko ningsweg. Dat vraagt de raadsfractie van de VVD in Vlissingen aan B en W. Tot oktober 2017 moch ten campers daar staan, als proef. Nu niet meer, maar dat is niet voor ie dereen duidelijk. Om te voorkomen dat 'argeloze bezitters van kamperau to's' bekeurd worden, wil len de liberalen er een bord. VLISSINGEN Tijdens het jaarlijkse 'pleinfeest' hebben de leerlingen van basischool De Wissel 750 euro bij eengebracht voor Speel tuin Lammerenburg. De Wissel is jaarlijks actief voor een goed doel dat kinderen in Vlissingen ten goede komt. Het bestuur van de speeltuin gebruikt het geld voor aanschaf van een speeltoestel dat wordt geplaatst tijdens de renovatie komende winter. VLISSINGEN De Oude Visserijdagen van de Vlissingse Onder nemers Centrale zijn dit jaar op 25 en 26 augus tus. Het familie-evene ment vindt plaats aan de Michiel de Ruyterhaven. Daar is een markt en een fototentoonstelling. Op het Arsenaalplein zijn kinderspelletjes te doen. Vanuit de Koopmansha ven kan een rondvaart worden gemaakt. Op zondag treedt ook shan- tykoor Scharretjoe op. Vanaf vrijdag wordt de grijze container in Me- liskerke maar een keer in de vier weken opge haald. De gemeente Veere wil de hoeveel heid restafval terugdrin gen en probeert daarom negen maanden lang met een eerste test in Meliskerke of dat lukt door restafval minder vaak op te halen. Brief moet jongeren verleiden Cornelleke Blok en Rolf Bosboom Goes - Cor Molenaar, marketingdeskundige Concert at Sea behoort tot de tien belangrijkste culturele eve nementen van het land. Dat stelt Hendrik Beerda Brand Con sultancy in zijn tweejaarlijkse merkenonderzoek onder evene menten. Daarvoor zijn 1600 mensen ondervraagd. Rolf Bosboom Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30