Pruttelen Ploegstra's' mobiel duikt op Regen in Zeeland: na een paar druppels is het over Gezocht: Vierdaagselopers 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Goede actie, zo'n brief om jongeren in Zeeland te houden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZWEEDSE KLINIEK VOOR MAA6BAN&0PERATIES MEVROUW JANSSEN» STELLINS 12, VAK Kluis vol sleutels uit water gevist Tweetal met vuurwapen gepakt Doe mee aan de zomerfoto TERNEUZEN Geen gevolgen voor zeesluis De politie benadrukt dat het aller minst zeker is of de nu ingeleverde telefoon inderdaad de gsm van Her man Ploegstra is. De politie laat de gsm door dataspecialisten onder zoeken. Over de woonplaats van de tipgever zegt de politie dat het om iemand 'uit de buurt' gaat. De tip gever wordt nog gehoord. Die zou de gsm al die jaren bewaard heb ben. De politie wil weten waarom hij pas nu met de mobiele telefoon op de proppen komt. Ploegstra hield er een 'geheime te lefoon' op na, die hij gebruikte voor zijn buitenechtelijke relaties. Die telefoon is nooit teruggevonden. Die telefoon is één van de aanwij zingen waar de politie sinds de her opening van de zaak opnieuw on derzoek naar doet, zo bleek uit de presentatie over de zaak die onlangs in Oostburg werd gegeven. Bij het Nederlands Forensisch In stituut wordt Ploegstra's auto door dé specialist op het gebied van bloedsporen nog eens grondig on derzocht. Het cold case team wil er zeker van zijn dat er tijdens het oor spronkelijke onderzoek niets over het hoofd is gezien. Eerder meldde de politie dat wordt onderzocht of de boordcomputer van Ploegstra's BMW X5 bruikbare gegevens bevat. De politie wil weten waarom de tipgever nu pas met de telefoon op de proppen komt De verdwijning van Ploegstra is een van de meest geruchtmakende cold cases in Nederland. De 35-ja- rige IJzendijkenaar wordt sinds 26 oktober 2010 vermist. Justitie heeft een beloning van 15.000 euro klaar liggen voor de gouden tip. Na de lange droogte viel er gisteren opeens een enkele regendruppel op Schouwen-Duiveland. Net genoeg voor Dick Geuze en Trudy Geuze - Gaakeer (foto) uit Alkmaar om op de Ring van Dreischor de beschut ting van een boom op te zoeken. Maar zelfs dat bleek al overbodig. Voor ze konden bedenken: wat nu?, scheen de zon alweer volop. Het echtpaar is voor twee weken op va kantie en verblijft op camping 't Wekken in Kerkwerve. De twee, die beiden van Tholen komen, fiet sen wat in de omgeving af. En kwa men net de kerk van Dreischor uit toen er heel even een bui leek los te barsten. „Maar kijk, het is alweer heerlijk. Het is tot nu toe echt heel lekker weer." Niet alleen op Schou wen-Duiveland viel een bui. Ook in Hoedekenskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp en Sint Annaland vie len een paar druppels. NIJMEGEN In Nijmegen begint op dinsdag 17 juli de 102e editie van de Vierdaagse. De inschrijving is inmiddels gesloten. Maar liefst 51.130 mensen hebben zich aange meld om vier dagen lang 30,40 of 50 kilometer te wandelen. Omdat de organisatie een limiet heeft van 47.000 wandelaars, zijn de be schikbare startbewijzen door lo ting toegewezen. De afgelopen jaren bevonden zich in de stoet wandelaars zo'n zeshonderd Zeeuwen, vaak her kenbaar aan de Zeeuwse vlagge tjes. Deze krant is op zoek naar Zeeuwse wandelaars van de Vier daagse: mensen die bijvoorbeeld vanwege een speciale reden mee lopen, die voor een goed doel lo pen, een jubileumeditie beleven of juist voor het eerst mee wandelen. Doet u mee of wilt u een wande laar aanmelden? Stuur uiterlijk woensdag 11 juli een bericht naar e-mailadresverslaggeving@pzc.nl. Vermeld uw naam, contactgege vens en de reden waarom u mee loopt of waarom u iemand anders aanmeldt. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen en neemt mo gelijk contact met u op. De bedoe ling is dat u uw ervaringen deelt met de lezers van deze krant. En, wat vind jij er van?" De man had zijn zojuist gele digde bierglas met een klap op het terrastafeltje gezet en zich half naar mij omgedraaid. Ik keek op van mijn krantje: Ja, jij." „Waar moet ik wat van vin den. vroeg ik niet begrijpend. „Nou, daarvan", en hij wees naar een kop in de krant'Opnieuw rookverbod op terras bepleit', stond er boven een artikeltje. „Sja, sjee aarzelde ik. „Eigen lijk vind ik dat wel een goed idee." „Een goed idee?", snoof de man. Hij veegde een vlok bierschuim uit zijn snor, greep naar zijn buideltje shag en informeerde: „Ben jij geen roker, dan?" „Vroeger wel", zei ik. En ik ver telde hem dat ik alles rookte wat maar enigszins wilde branden; si garetten, pijp, sigaren. „Maar een paar jaar geleden ben ik er mee ge stopt. En daar heb ik nog geen dag spijt van gehad." „Hm", deed de man. Hij knipte met zijn vingers naar de serveer- ster(7ié, meissie'), bestelde nog een pils, stak een sjekkie op blies de rook uitdagend in mijn richting. „Ruikt nog altijd lekker, hè?", zei hij pesterig. „Hm", deed ik op mijn beurt. „Weet je wat ik vind?", boog hij zich naar mij over, „Je mag tegen woordig helemaal niks meer." „Hoe bedoel je?", zei ik niet bijs ter geïnteresseerd. „Nou, dat snap je toch zeker ook wel? Je mag niet meer roken, je mag je houtkacheltje niet meer stoken omdat dat slecht is voor het milieu en straks mogen we met onze scootertjes niet meer op het fietspad - moeten we de weg op, levensgevaarlijk!" „Ja, ja, 't Is me wat", knikte ik. En ik pakte mijn krantje weer op ten teken dat ik het gesprek als beëin digd beschouwde. De man knipte nog een keer met zijn vingers naar de serveerster Hoeveel krijg je van me, schat?'), stond op, slofte op zijn crocs naar zijn bejaardenscooter en reed weg. Pruttelend. Je mag tegenwoordig helemaal niks meer donderdag 5 juli 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een beetje on kruid op straat moet kunnen 1265 reacties WILHELMINADORP In het water aan het Sas bij Wilhelminadorp is dinsdagmiddag een kluis met inhoud gevonden. De politie is op zoek naar de eigenaar. De zwaar ver roeste kluis was vooral gevuld met sleutels. De politie wil in contact komen met mensen die daar meer over kunnen vertellen. Wie informatie heeft kan bellen naar 0900-8844. Whatsap- pen met de politie kan ook: 06-12207006. VLISSINGEN Een 26-jarige en 49-ja- rige Vlissinger zijn gister ochtend in Vlissingen aangehouden omdat ze in het bezit waren van een vuurwapen en muni tie. De spullen werden aangetroffen tijdens een controle van een auto op de Nieuwe Vlissingse- weg. Beide inzittenden werden meteen aange houden en voor verder verhoor vastgezet in het politiecellencomplex in Middelburg. VLISSINGEN Stuur uw leukste foto naar ons op. Gemaakt in uw woonplaats of mis schien wel in het buiten land. De grappigste, mooiste of opmerkelijk ste zomerfoto's komen in de krant. Alle inzenders maken kans op mooie prijzen. Vermeld bij uw in zending uw naam en adres, de locatie waar de foto is genomen en wat en wie erop te zien is. De foto moet minstens 1 mb groot zijn. Mail uw foto naar: zomerfoto@pzc.nl De vertraging bij de bouw van een nieuwe zeesluis in IJmuiden heeft geen gevolgen voor de bouw van de tweede zeesluis bij Ter- neuzen. In beide aanne merscombinaties zit bouwbedrijf BAM. Beide sluisprojecten lopen nu gelijk op. Er geen gevol gen voor de planning en de personeelsinzet. Het cold case team Ploegstra heeft van een tipgever een mo biele telefoon gekregen die ge vonden is vlak na de verdwijning van de IJzendijkenaar in 2010. Het mobieltje lag, volgens de tipgever, tussen Breskens en Nummer Een, nabij de plaats waar Ploegstra's auto leeg werd aangetroffen. Theo Giele Vlissingen Esme Soesman Dreischor „Wie, ik?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2