De Drie Klauwen krijgt vorm Risico's in Zeeland nog nijpender vanwege begin van hoogseizoen 'Houd de kerncentrale langer open' Monumentendag Scheldekwartier Middelburgse kunstenaar Marinus Boezem hangt nog een keer de lakens uit het Stedelijk Museum zeelandio Directeur Gerard Uytdewilligenvan PZEM vertrekt De voormalige Scheldegebouwen zijn op speciale dag open voor het publiek Dat betekent dat voor de brandweer sinds dinsdag de hoogste fase van paraatheid geldt. „In de voorberei ding wordt nu een stapje extra ge zet, legt woordvoerster Corry Brand van de Veiligheidsregio uit. Gisterochtend heeft daarom een zogeheten preparatieoverleg plaats gevonden over het scenario dat een natuurbrand ontstaat in een van de Zeeuwse bos- en/of duingebieden, met daarbij een grote kans op snelle uitbreiding door droogte en wind. „Stel dat ergens iets gebeurt, is een gemeente dan op de hoogte hoe te handelen", zegt Brand. „Je moet dan denken aan vluchtroutes, de verkeerscirculatie en het evacueren van grote groepen mensen. Dat zit natuurlijk al in calamiteitenplan nen, maar de praktijk is toch net even anders. Het is nu hoogseizoen, dat is een andere situatie dan een stiller weekend in april." Communicatie is wat dat betreft een toverwoord. „We hebben de (bos- en duinrijke, red.) gemeenten Schouwen-Duiveland, Veere en Sluis gevraagd om actief een rol op te pakken in de communicatie rich ting inwoners en bezoekers. Ook hebben we hen verzocht om de re creatieondernemers in de nabij heid van natuurgebieden te infor meren. De brandweer is goed voor bereid, nu moeten we de gemeen ten erbij betrekken. We verwach ten vanaf het weekend volle bak vanwege het begin van de vakantie, dus het wordt wat dringender." Volgende week De hoogste staat van paraatheid van de brandweer geldt tot en met maandag, maar gelet op de weers omstandigheden verwacht de Vei ligheidsregio dat het verhoogde ri sico ook volgende week nog van kracht blijft. Eerdere periodes van droogte duurden meestal maar een paar dagen De Veiligheidsregio blijft zelf ook volop communiceren over de ri sico's. Op de website zeelandvei- lig.nl/gevaren/natuurbrand is alles te vinden over hoe te handelen in geval van een grote natuurbrand. De informatie is behalve in het Ne derlands ook beschikbaar in het Duits, Engels en Frans. Uitzonderlijk De huidige periode van droogte is uitzonderlijk. In Zeeland staat de teller inmiddels op 27 achtereenvol gende droge dagen. Volgens Weer- online was afgelopen maand de droogste juni in de provincie ooit gemeten. Ook voor de Veiligheidsregio is dit scenario nieuw. Brand: „Er zijn wel eerder periodes van droogte ge weest, maar die duurden meestal maar een paar dagen. Dit is serieu zer." m donderdag 5 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 ZEELAND 5 De droogte wordt dreigend Vanwege de aanhoudende droogte is het risico op natuur- branden in Zeeland inmiddels zeer groot. Voor de Veiligheids regio Zeeland is dat aanleiding om in actie te komen, zeker nu de vakantie voor de deur staat. Luc Oggel Vlissingen - Corry Brand, Veiligheidsregio FOTO MARCELLE DAVIDSE Het werk aan het knooppunt De Drie Klauwen tussen Nieuwdorp en 's- Heerenhoek vordert gestaag. Half april werd het officiële startsein ge geven voor de nieuwe verbinding tussen de de Sloeweg (N62, richting Goes, links op de foto), de Bernhardweg (richting Middelburg, onder) en de Westerscheldetunnelweg. Om tijdens de bouw van de drie via ducten het verkeer in goede banen te leiden, gaat in september een tijdelijke rotonde op de Sloeweg (N62) open. De huidige T-splitsing met verkeerslichten komt dan te vervallen. Het verkeer rijdt dan over de buitenste banen van het nieuwe knooppunt. Over een jaar moet de knooppunt De Drie Klauwen af zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29