0) 44 i 24 M O I Ex-presentator Hans van der Togt (70) kijkt erg uit naar de hoofdrol die hij eind deze maand gaat spelen in de korte speelfilm Kras Lot. Dat hij amper acteerervaring heeft, maakt hem 'geen bal' uit. Met zelfspot: „Ik hoef weinig moeite te doen om een ietwat verlopen oude man te spelen." Oudste zoon van Tina Turner pleegt zelfmoord ANGELA KIJKT TV Er was ook goed nieuws. Daar klampte ik me maar aan vast na 24 uur waarin het ging van jubelende euforie (de Thaise voetballertjes zijn levend gevonden, hoera!) naar ontgoocheling en ongeloof (wat? Kan het nog maanden duren voordat ze uit die grot zijn?). De jongens kunnen er zonder al te veel psychische kleerscheuren vanaf komen. Aldus de psychotraumatoloog bij Nieuwsuur dinsdag avond. Eigenlijk was dat dubbel goed nieuws, want de man ging er dus van uit dat ze eruit ko men. Die Thaise jochies zitten nu al dagen in mijn hoofd. Bij welke ouder niet? De beelden van die guppen met beentjes als luciferstokjes, tussen de rotswanden - ik jank normaal om minder. Het zal je zoon maar wezen. Al die radeloze va ders en moeders. Ver weg ja, maar het voelt dichtbij omdat het zo herkenbaar is. ]e zwaait je opgroeiende kind vrolijk uit bij een uitje - 'veel plezier, wees voorzichtig, luister naar (vul maar in) de meester/coach/ouders van Lucas' - en je prent jezelf in dat je rationeel moet blijven, je kinderen nu eenmaal moet loslaten en ze heus niet in zeven sloten tegelijk lopen. Ondertussen sta je bij elke sirene die in de verte klinkt op je telefoon te scrollen wat er aan de hand is en knuffelt ze net iets steviger als ze weer veilig binnen zijn. Vandaag wel. Zij wel. voor de Thaise voetballertjes op tv. Waarom zijn er niet avond aan avond indringende reportages, bijvoorbeeld in EenVandaagl Waar blijven de diepgravende discussies aan tafel bij Jinek? Maar rationeel snap ik het heus wel. Ik zie de rubrie ken worstelen. Natuurlijk willen ze er aandacht aan besteden, maar hoe? Wat kunnen ze toevoe gen aan het JournaalEr zijn nauwelijks beelden. En wie kan er iets zinvols over zeggen, behalve dan dat het zo erg is? Dus eindigt het onderwerp in de blokken met filmpjes en ander nieuws. Nieuwsuur deed een dappere poging met de al eerder genoemde psychotraumatoloog. Maar de man, hoezeer van goede wil ook, kon natuurlijk niets met zekerheid zeggen, behalve de dingen die elk normaal mens zelf ook bedenkt. Ja, het is fijn dat er artsen ter plekke zijn en dat de jon gens contact kunnen hebben met thuis. En ja, ze kunnen er zonder psychische schade vanaf ko men. Daar hoop ik nu maar op. En ondertussen pro beer ik gevoel en ratio in balans te houden, als ouder én kijker. Quote van de dag HetGooise Matras ligt er ongetwijfeld, maar waar precies? Extra nacht Ten Damme Platenlabel Idris Elba pc. In Kras Lot kruipt Hans van der Togt in de huid van een oudere man die net als zijn vrouw (gespeeld door actrice en zangeres Heddy Lester, bekend van het Songfestival met De Mallemolen) verslaafd is aan krasloten. Volgens de oud-pre sentator, die jarenlang worstelde met een drankverslaving, kwam regisseur Jesse de Vries in geen geval om die laatste reden bij hem uit. „Welnee! Hij heeft me een paar maanden gele den gewoon erg vriendelijk bena derd en ik heb na enig nadenken in gestemd omdat ik er 100 procent ach ter sta. Leuke klus! Ik heb er zin in." Van der Togt, die sinds zes jaar in het Friese dorp Achlum woont, zegt Van regisseur Jesse de Vries moet ik zoveel mogelijk mezelf zijn. En mijn goede vriendin Heddy Lester sleept me er wel doorheen nog regelmatig aanbiedingen te krij gen voor tv- en filmklussen. „Ik houd het vrijwel allemaal af. Waarom? Het is niets anders dan de realiteit. Ik be gin zo langzamerhand een oude man te worden, heb al zo veel gedaan in mijn leven en geniet heel eerlijk ge zegd tegenwoordig liever van mijn rust dan dat ik werk. Maar soms be gint het toch weer te borrelen. Dit uitstapje - de film - kost me hooguit een weekje draaien in mooi Zeeland. En daarna keer ik terug naar de Friese rust." De opnames voor Kras Lot, die op 12 november in première moet gaan, beginnen eind deze maand in Zee land. De provincie is een van de geld schieters. In de film zet Van der Togt een ietwat verlopen, oudere man neer. Lachend: „Ik hoef er feitelijk De politie in Los Angeles gaat uit van zelfmoord. Craig Tur ner was 59 jaar. De politie bevestigt tegen over onder meer USA Today dat agenten het lichaam van Craig dinsdag rond het middaguur aantroffen is in zijn woning in Studio City, even buiten Los Angeles. Hij stierf aan de gevol gen van een schotwond. Tina kreeg Craig op haar 18de met saxofonist Raymond Hill. Toen ze vier jaar later met Ike Turner trouwde, adopteerde de zanger de kleuter. Volgens En tertainment Tonight werkte Craig in de makelaardij. De 78-jarige zangeres is op dit moment in Parijs. Ze werd dinsdag gefotografeerd tijdens de Fashion Week daar. HANS VAN DER TOGT FILMACTEUR onaens Mijn gevoel zegt dat er te weinig aandacht is —Presentatrice Tooske Ragas vertelt in tijdschrift Linda dat ze nooit last heeft gehad van #metoo donderdag 5 juli 2018 MUZIEK Ellen ten Dam me geeft twee nachtshows in Carré. Ze zou al zingen in de nacht van 16 op 17 november, van 1 op 2 de cember is er een extra show. Ze zingt werk van Mariene Dietrich, Stro- mae, Kurt Weill en Edith Piaf. MUZIEK Acteur Idris Elba heeft een platenlabel op gericht. De ac teur uit onder meer Luther haalde met 7Wallace Music, zoals het bedrijf heet, meteen zijn eerste ar tiest binnen, hiphopper Ja mes BKS. Elba is ook deejay. 3 ■u Tom Tates Hans van der Togt Tina Turners oudste zoon Craig is dinsdag overleden. A Tina Turner, foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24