Froome en Team Sky laten vragen onbeantwoord II 23 de Ronde van Frankrijk Kruijswijk is honkvast De vragen worden langer, maar zijn antwoorden steeds korter. Naarmate de persconferentie van Team Sky vordert, ebt met elke se conde het laatste restje hoop weg dat de wielerploeg hier vandaag nog enige uitleg gaat geven. „Ik zet er een streep onder en focus mij op drie weken koersen", zegt Chris Froome. De viervoudige Tourwinnaar is maandag vrijgesproken en daar mee is volgens het team de kous af. Het persmoment had een ide aal moment kunnen zijn om drie dagen voor de start van de Tour duidelijkheid te scheppen in de wonderlijke, gecompliceerde sal- butamol-zaak, die negen maan den als een donkere wolk boven het peloton hing en ook na zijn vrijspraak nog schreeuwt om ant woorden. Waarom is Froome vrij gesproken terwijl hij niet kon aan tonen waarom hij boven de toege stane waarde zat? In het verleden werden renners met een veel la gere dosis salbutamol in hun urine wél geschorst. De 33-jarige Brit zit tussen ploegbaas Dave Brailsford en ploegmaat Michal Kwiatkowski in en is zoals altijd beleefd. Hij ver telt over de kracht van zijn ploeg en de grote uitdaging om zijn vierde opeenvolgende grote ronde te winnen (Tour-Vuelta-Giro- Tour), maar is verder weinig spraakzaam. „Het waren negen zware maanden. Voor mij, mijn familie en mijn collega's. Maar ik wist dat ik niets verkeerds had ge daan." Of de zaak zijn reputatie heeft geschaad? „Natuurlijk. Het had nooit gelekt mogen worden. Maar ik wil er nu een streep onder trekken." De vragen blijven en zullen ook deze Tour een terugkerend thema zijn. Sky heeft na vele oproepen wel gegevens van de Giro beschik baar gesteld, waardoor Froome's wattages, voedingsschema's en hartslagen uit die ronde nu in de openbaarheid zijn. Maar de ploeg lijkt niet van plan met meer infor matie te komen over de salbuta- mol-zaak. Froome: „Er is al veel openbaar. Die informatie is heel wetenschappelijk en ingewikkeld, dus het zal even duren voor de mensen het begrijpen. Maar als ze het snappen, zullen ze zien dat ik niets verkeerd deed. Daarom ben ik ook blijven koersen." Als je geen fan bent van Team Sky of van mij, trek dan gewoon een truitje aan van jouw favoriet Ploegbaas Brailsford schuift de verantwoordelijkheid door naar de instanties. „Niet wij, maar de UCI en WADA besloten Froome vrij te spreken. Als het aan iemand is die informatie openbaar te ma ken, dan aan hen, niet aan ons." Er zijn zorgen over hoe Froome nu in Frankrijk bejegend zal wor den door het publiek. Maar op deze avond is er geen ruimte voor twijfels. Het blijft bij een sum miere boodschap. Froome: „Ik houd van Frankrijk en van deze wedstrijd. Ik hoop dat wielerfans massaal komen kijken. Als je geen fan bent van Team Sky of van mij, trek dan gewoon een truitje aan van jouw favoriet." Truien donderdag 5 juli 2018 Hij droeg door de jaren heen verschillende shirts, maar goedbeschouwd zit Kruijswijk al 12 jaar bij dezelfde ploeg. Sinds 2007 ging hij van het opleidingsteam van Rabobank via Rabo, Blanco en Belkin naar Lotto-Jumbo. Doe mee aan het gratis PZC Tour Wielerspel. Op pzc.nl/wielerspel vind je ook de tips en teams van onze experts Maarten Tjallingii en Steven Rooks. Hoewel de wielerwereld nog vol vragen zit na de vrijspraak van Chris Froome in zijn salbu- tamol-zaak, vindt zijn ploeg Sky het prima zo. „Ik zet er een streep onder", zei Froome gis teravond. Pim Bijl Saint-Mars-la-Réorthe -Chris Froome Chris Froome gisteren bij de drukbezochte persconferentie van zijn ploeg Sky in Saint-Mars-la-Réorthe. fotoepa Steven Kruijswijk tijdens de Ronde van Romandië, een van zijn weinige voorbereidings- koersen voor de Tour. fotoepa Kruijswijk droeg in de Giro 12 keer een trui: 4x wit (jongere), 3x blauw (berg) en 5x de roze leiderstrui.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23