21 Sluiter geeft Bertens boodschap mee voor duel met Venus Williams 'Tennis? Daar kijk ik niet naar' Vierde duel voor Kuipers Na bevalling terug op WK Griek Kolovos naar Willem II UITSLAGEN VENUS WILLIAMS: haar service loopt en ze slaat al die ballen gewoon weg, dan kun je wei nig doen. Je moet zelf heel goed spelen en dat is bij mij niet altijd aan de orde." Spelen op gras blijft dansen op een koord voor Bertens. Ze heeft op voorhand geaccepteerd dat haar fa voriete spel er niet geschikt voor is. En toch frustreert het 'als de bal niet doet wat ik wil'. Aan de hand van Sluiter wil ze dit jaar het aan vallende tennis verder ontwikke len. „En ik sta voor de tweede keer in de derde ronde hier en dat is prima." Dat wil Sluiter dus liever niet ho ren. „Kiki heeft de neiging te den ken: ik heb de derde ronde gehaald en mijn plaatsing waargemaakt. Ie moet geloven dat je dit toernooi kunt winnen, zo moet je erin staan. Nee, haar ballen op gras doen niet wat ze op gravel doen. Maar dat weet ze nu al een jaartje of zeven, toch? Natuurlijk zal het pittig wor den. Maar niet zeiken, gewoon er voor gaan." Kiki Bertens zal Wim bledon vermoedelijk niet winnen. Maar ze moet wel met het idee de baan op gaan dat het kan, benadrukt coach Raemon Sluiter. Ook tegen Venus Williams morgen. „Niet blijven zeiken, ga ervoor." keer won. „En laten we ook vooral bij de feiten blijven", zegt Sluiter. „Venus is 38 jaar, ze speelt dit jaar niet heel lekker en heeft hier al twee keer de eerste set verloren. Alle respect voor haar, ze is een ab solute icoon van het vrou wentennis. Natuurlijk staat er echt iemand tegenover je. Maar Venus heeft niet het aura en de impo sante uitstraling van Serena, die gaat schreeuwen in jouw richting als het nodig is." Bertens kijkt vandaag de beel den nog eens terug van haar duel met Venus Williams in Miami, eer der dit jaar. Drie matchpoints kreeg ze, maar ze verloor in drie sets. „Ik kon mezelf toen niets verwijten", vindt Bertens. „Ik speelde op de juiste manier, door haar tweede service aan te pakken en voor mijn kansen te gaan. Bewegen is niet meer haar sterkste kant. Maar als Kiki Bertens staat in de eerste set met 3-1 achter, als haar ogen naar de hoek van baan 18 gaan. Licht panie kerig zoekt ze contact met Raemon Sluiter. „Ja, wat?", vraagt ze geïrri teerd. De coach mag eigenlijk niks zeggen, maar voelt dat het nodig is. „Afmaken die hap. Ga ervoor als het kan", luidt zijn advies. Een uur later heeft Bertens de klus tegen Anna Blinkova geklaard: 6-4 6-0. Goed voor de derde ronde op Wimble don en 113.000 euro aan prijzengeld. De 19-jarige Russische qualifier speelt alles-of-niets-tennis. Soms raakt ze de ballen geweldig, maar net zo vaak niet en haar tweede ser vice van krap 100 kilometer per uur vraagt om een enorme ros. „Alleen zit dat niet in mijn natuur", zegt Bertens (26) achteraf. Ze weet heus dat aanvallen haar enige optie is op gras, de snelste ondergrond. Scha ken vanuit het achterveld is kans loos. En met haar eigen sterke ser vice, harde klappen en prima vol leys kan ook zij het initiatief nemen en de punten kort houden. Het kan morgen in de derde ronde tegen Venus Williams de sleutel naar suc ces zijn. Het wordt de eerste echte test op Wimbledon. Williams deed in 1997 al mee in Londen. Bertens was toen een kleuter van 5. Niet dat ze toen voor de tv zat, want Bertens groeide niet op met tennis. In die zin heeft ze ook geen last van al te veel ontzag voor de Ameri kaanse, die het belang rijkste toernooi vijf Laten we ook vooral bij de feiten blijven. Venus is 38 jaar, ze speelt dit jaar niet heel lekker en heeft hier al twee keer de eerste set verloren donderdag 5 juli 2018 VOETBAL Scheidsrechter Björn Kuipers heeft bij het WK de wedstrijd tussen Zweden en Engeland toe gewezen gekregen. Deze kwartfinale is zaterdag in Samara (vanaf 16.00 uur). Voor Kuipers is het de vierde aanstelling in Rus land. Danny Makkelie is in principe de vaste video- scheidsrechter bij Team Kuipers. VOETBAL Fabian Delph (foto) is terug bij de Engel se WK-selectie. Hij was en kele dagen thuis om de ge boorte van zijn dochter mee te maken. „Ik heb de meest verbazingwekkende 24 uur van mijn leven be leefd", zei hij voordat hij in het vliegtuig stapte. „Ik zag mijn ploeg een loodzware wedstrijd winnen. En om 07.52 uur vanochtend ver welkomden mijn vrouw en ik en mijn twee prachtige dochters hun baby sister." VOETBAL Willem II huurt Dimitris Kolovos voor het komende seizoen van KV Mechelen. De 25-jarige Griekse middenvelder sluit vandaag aan bij de selec tie. Kolovos speelde tot zijn 22ste in Griekenland voor Olympiakos Piraeus en Pa- nionios en begon in 2016 bij Mechelen aan zijn eer ste buitenlandse avontuur. TENNIS Wimbledon. 2de ronde. Man nen: Novak (Oos) - Pouille (Fra/17) 6-4 6-2 6-7 3-6 6-2, Federer (Zwi/1) - Lacko (Slw) 6-4 6-4 6-1, Querrey (VS/11) - Stak- hovski (Oek) 7-6 6-3 6-3, Raonic (Can/ 13) - Millman (Aus) 7-6 7-6 7-6, Mannarino (Fra/22) - Harrison (VS) 7-5 7-5 7-6, Struff (Dui) - Karlovic (Kro) 7-6 6-3 6-7 6-713-11, Medvedev (Rus) - Garcia (Spa) 6-3 6-4 6-2, Monfils (Fra) - Lorenzi (Ita) 3-6 6-3 7-6 7-6, McDonald (VS) - Jarry (Chl) 7-6 5-7 3-6 6-2 11-9. Vrouwen: Bertens (20) - Blinkova (Rus) 6-4 6-0, Makarova (Rus) - Wozni- acki (Den/2) 6-41-6 7-5, Safarova (Tsj) - A. Radwanska (Pol/32) 7-5 6-4, Pliskova (Tsj/7) - Azarenka (WRu) 6-3 6-3, V. Willi ams (VS/9) - Dulgheru (Roe) 4-6 6-0 6-1, Keys (VS/10) - Kumkhum (Tha) 6-4 6-3, Görges (Dui/13) - Lapko (WRu) 6-2 3-6 6-2, S. Williams (VS/25) - Tomova (Bul) 6-1 6-4, Buzarnescu (Roe/29) - Swan (GBr) 6-0 6-3, Wickmayer (Bel) - Petkovic (Dui) 6-4 6-3, Vekic (Kro) - Peterson (Zwe) 7-5 6-4, Rodina (Rus) - Cirstea (Roe) 1-6 6-3 6-3, Giorgi (Ita) - Brengle (VS) 6-4 6-4. 'Ook iconen moet je aanpakken' Kiki Bertens, hier in haar gewonnen tweede partij op Wimbledon, wil aanvallender spelen. FOTO'S EPA, PHOTO NEWS, PRO SHOTS LONDEN Venus Williams was verheugd toen ze het sche ma voor de woensdag op Wimbledon zag. Voor het eerst in 25 jaar waren op het Centre Court én baan 1 twee van de drie duels vrouwenpar tijen. „Fantastisch dat Wim bledon als het gaat om gelijk heid tussen mannen en vrou wen de andere Grand Slams volgt", zei Williams. Op de vraag wat ze van de partij tegen Bertens verwacht, hield ze zich op de vlakte. En de kans dat zij Bertens' par tijen zal terugzien is klein. „Ik kijk nooit naar tennis", aldus Williams. „Daar heb ik geen tijd voor." Rik Spekenbrink Londen -Coach Raemon Sluiter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21