20 WK VOETBAL RUSLAND 2018 3 Nicolai Jorgensen (27) verloor op het WK zijn basisplek bij de Denen, miste een penalty en werd met de dood bedreigd. Feyenoord wil met hem een transferrecord boeken, maar dat lijkt niet reëel meer. Het was februari en in de Kuip was er ergernis. Dat Feyenoord Nicolai Jorgensen niet voor zo'n 18 miljoen euro aan Newcastle United wenste te verkopen, werd hier en daar in de media als een 'pure gok' betiteld. Algemeen directeur Jan de Jong was het daar volstrekt mee oneens en dat wilde hij best uitleggen. De spits kon nóg meer waard worden, zei De Jong. En hij zou in de tweede helft van het seizoen nog heel be langrijk kunnen zijn voor Feyen oord. Bovendien kostte het aan trekken van een eventuele opvolger in de winter veel geld. Het WK zou de transferprijs van de Deen ongetwijfeld nog flink op schroeven. Maar Jorgensen viel niet op in Rusland, op één prima assist bij de goal van Christian Eriksen te gen Australië na. De Deen verloor zijn basisplaats aan de beperkte Andreas Cornelius en tot overmaat van ramp miste hij tegen Kroatië een belangrijke strafschop bij de penaltyserie in de achtste finale. „Om het maar meteen voor hem op te nemen: het was ook niet een voudig voor hem in Rusland", zegt Willem van Hanegem. „Jorgensen staat aan het eind van het elftal, dan ben je afhankelijk van de ploeg. We weten allemaal dat hij niet snel is, dus op de counter was het ook las tig. En die bonkige Cornelius die hem uit de basis speelde, was fysiek wat meer opgewassen tegen de ver dedigers." Nee, zijn marktwaarde zal niet zijn opgeschroefd. 18 miljoen euro lijkt niet meer reëel. Clubs kijken naar goals en die maakte Jorgensen al geruime tijd niet meer. „Ik vond 18 miljoen destijds al een behoorlijk bedrag", zegt Van Hanegem. „Maar dat hij nu een strafschop mist, dat gebeurt. Idioten sturen een doods bedreiging, ook dat zou ik niet seri eus nemen. Messi miste ook een strafschop, toch? Daar zullen clubs het niet van laten afhangen." Het was niet eenvoudig voor Jorgensen in Rusland. Hij was afhankelijk van de ploeg Wat de gemiste strafschop wel tot gevolg heeft, is dat Jorgensen zondagavond in een diepe depres sie Nizjni Novgorod en Rusland verliet. Nadat Newcastle United zich zeven maanden geleden had gemeld in de Kuip, is het er niet be ter op geworden met de spits. Slechts drie goals maakte hij sinds dien nog in de eredivisie. De treffer in de bekerfinale tegen AZ was wel belangrijk. Dat technisch directeur Martin van Geel hem in januari niet wilde laten gaan, kan de club dus miljoe nen hebben gekost. Bovendien moet Van Geel eigenlijk iemand verkopen alvorens hij op de trans fermarkt echt aan de slag kan om het elftal te versterken. Zeker nu duidelijk is geworden dat een ver trek van Karim El Ahmadi niet of nauwelijks geld in het laatje zal gaan brengen. Ondertussen wisselde Jorgensen zijn zaakwaarnemers van Nordic Sports Group APS in. De ervaren en geslepen Rob Jansen en zijn kan toor Wasserman begeleiden de aanvaller sinds kort zakelijk, op weg naar ongetwijfeld een nieuwe club. „Het moment voor hem om te ver trekken is logisch", zei trainer Gio- vanni van Bronckhorst direct na het seizoen. „Een club die wil aanval len, kan hem halen", zegt Van Ha negem. „Want het is een slimme speler. Maar dat zijn vaak de top clubs en die komen niet bij hem uit." Nog een seizoen op het door hem zo verfoeide kunstgras lijkt uitgesloten. Alleen, wat levert het Feyenoord nog op als de aanvalslei der vertrekt? Ï8V Finale EREDIVISIESPELERS EN HUN WK-EFFECT Karim El Ahmadi (Mar/Feyen- oord) Speelde goed, maar is 33. Feyenoord verdient niets meer aan hem. Sofyan Amrabat (Mar/Feyen- oord) Een invalbeurt tegen Iran, te weinig om zijn prijs op te schroeven. Santiago Arias (Col/PSV) Vier basisplaatsen en Colombia eruit in de achtste finale. Viel niet op, maar clubs weten dat de 26-ja- rige verdediger prima mee kan. Kasper Dolberg (Den/Ajax) Vier WK-duels, Dolberg kreeg alleen tegen Frankrijk een kwartier als invaller. Blijft interessant. Was al door Benfica gekocht. Albert Gudmundsson (IJsl/PSV) WK-debuut, maar niet serieus in beeld bij PSV1. Alireza Jahanbakhsh (Iran/AZ) Marktwaarde zal zijn gestegen. Brad Jones (Aus/Feyenoord) Is 36 en was er niet om zijn prijs op te krikken. 3 duels op de bank. Nicolai Jorgensen (Feyenoord) Zie verhaal hierboven. Hirving Lozano (Mex/PSV) Vel de de wereldkampioen met een goal, liet zich volop zien. Lasse Schone (Den/Ajax) Wat bleef hangen: zijn gemiste penal ty tegen de Kroaten. Nicolas Tagliafico (Arg/Ajax) 4x basiskracht. De 25-jarige linksback werd niet goedkoper. Renato Tapia (Per/Feyenoord) Bijna het hele duel met de De nen, een uurtje tegen Australië en geblesseerd tegen Frankrijk. Niemand lag er echt wakker van. Hakim Ziyech (Mar/Ajax) De transfer naar een grote club komt er wel. Interesse uit Frankrijk, Engeland en Italië. donderdag 5 juli 2018 GO Welke club wil Jorgensen nu nog hebben? Mikos Gouka Rotterdam -Willem van Hanegem O Spanje 1 (3) 0 Rusland 1 (4) Kroatië 1 (3) (5 Denemarken 1 (2) Zweden 1 O Zwitserland 0 0 Colombia 1(3) Engeland 1(4) O Frankrijk 4 O Argentinië 3 Uruguay 2 Portugal 1 Brazilië 2 O Mexico 0 O België 3 Japan 2 Kwartfinale 0 Rusland za 7juli Kroatië 20.00 Brazilië vr6juli België 20.00 Halve finale zo 15 juli 17.00 Halve finale di 10 juli 20.00 3e/4e plaats za 14 juli 16.00 wo 11 juli 20.00 Zweden za 7juli jjj Engeland m.00 Kwartfinale O Frankrijk vr 6 juli Q Uruguay 16.00 Alle eredivisiespelers bij het WK zijn naar huis. Is hun markt waarde verhoogd? Tyronne Ebuehi (Nig/ADO) Reza Ghoochannejhad (Iran/ Heerenveen). Niet één inval beurt. Nicolai Jor gensen na zijn gemiste straf schop tegen de Kroaten. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20