Als popsterren onthaald in New York 8 We betaalden nog maar de helft. De drank was van het huis woensdag 4 juli 2018 GO Nederlandse matrozen wisten niet wat hen overkwam toen ze een bezoek brachten aan Times Square in New York. Als helden wer den de Jantjes binnen gehaald, nadat ze drie maanden met de Zr.Ms. Holland in het Caribisch Gebied hadden gepa trouilleerd. De politie in New York had hen al getipt: als je iets bijzonders wil mee maken, trek dan je tro- penwit aan en breng een bezoek aan het be roemdste plein van de wereld. Dat hebben de 93 bemanningsleden ge weten. Want: veteranen en militairen in actieve dienst worden in Ame rika op handen gedra gen. „Er was geen door komen aan," vertelt ma troos Dennie, die voor het eerst in zijn leven in New York was. „Ze wil den allemaal weten waar we vandaan kwamen en wat we kwamen doen." De matrozen wilden in hartje New York een groepsfoto maken, maar dat bleek nog een hele toestand. Omstanders bleven maar selfies maken. Toch heeft de week kan de bemanning van de Holland genieten van de stad. En zelfs als ze niet in het tropenwit zijn, is dat een hele bele venis. Zo hoefde Dennie met zijn kameraden niet te wachten in de rij bij een restaurant toen ze door kregen dat ze van de marine waren. „En toen we wilden afreke nen, betaalden we nog maar de helft. De drank jes waren van het huis." Een eerbetoon dat de matrozen in Nederland niet zo snel zullen krij gen, zelfs niet op Natio nale Veteranendag. -matroos Dennie marine-fotograaf het voor elkaar gekregen om de matrozen met de pet in de lucht op de plaat te krijgen. „Een heel mooie herinnering", vindt Dennie. Nog tot eind van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8