Stoplicht weg uit Kamperland msm - 6 Tijdelijke woonunits in Krabbendijke Dorpshuis Schore moet opgeknapt Ter Weel, Reimerswaal en woning corporatie R&B Wonen zijn al enige jaren bezig met plannen om het voormalig bejaardenhuis te ver vangen door moderne, veel rui mere zorgappartementen. Volgend jaar moet de sloop van het 86 ka mers tellende gebouw beginnen, anderhalf jaar later moeten de 34 nieuwe appartementen klaar zijn. Volgens wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimerswaal is de afgelopen tijd intensief gezocht naar een plek waar gedurende maximaal twee jaar 34 woonunits kunnen staan. „We willen het liefst dat de mensen zo dicht mogelijk bij het bestaande zorgcentrum blijven wonen." Tijdens de grote renovatie van de verpleegafdeling enkele jaren gele den werd het parkeerterrein aan de Willem Kosterlaan gebruikt voor tijdelijke huisvesting. „Dat terrein vindt men te klein", legt Sinke uit. Het voormalige veilingterrein, het We hebben het belang van kwetsbare ouderen laten prevaleren oude gasfabriekterrein (Kelders) en de oude Aldi-locatie vielen onder meer af omdat het toekomstige ontwikkelingen in de weg zou zit ten. Akkers aan de rand van het dorp liggen te ver van de winkels en het bestaande zorgcentrum. Begraafplaats De Kruisbessestraat bleef over als meest geschikte locatie, al vond Ter Weel het een nadeel dat het naast de begraafplaats ligt. Ook is het ter rein met 4000 vierkante meter een beetje krap bemeten. „Het wordt passen en meten, anders kunnen we het niet zeggen", concludeert Sinke. Voetbalveldje De wethouder stelt het belang van 'kwetsbare ouderen' in dit geval te laten prevaleren. „Maar we heb ben ook oog voor de jongeren. Het trapveldje wordt intensief gebruikt, dus vinden wij dat er gedurende die periode een alternatief moet zijn." Dat is gevonden. Achter de wijk Rozeboom heeft R&B landbouw grond in bezit, waar een tijdelijk voetbalveldje kan worden aangelegd. Via een bestaand pad in de Rosierlaan is dat straks bereik baar. Sinke denkt dat bewoners niet veel overlast van jongeren krijgen. „Er zitten nog bosschages en een watergang tussen." Voor zowel de tijdelijke woon units aan de Kruisbessestraat als het trapveldje achter de Rosierlaan moet een procedure worden door lopen, waar eventuele bezwaren worden afgewogen. Volgens Sinke is goede commu nicatie met betrokken bewoners belangrijk. „We hebben Ter Weel en R&B Wonen gevraagd daar veel aandacht aan te besteden." Inwoners konden gisteravond in het dorpshuis van Kamperland te recht om hun mening te geven over de tweede fase van het verkeers plan Rondom Kamperland. Tientallen mensen bekeken de drie projecten die gepland staan voor komend najaar en winter: de aanpak van de Ruiterplaatweg bin nen de bebouwde kom, een plein realiseren op de kop van de Veer- weg en de stoplichtkruising Rui- terplaatweg-N oordstraat-Molen weg veranderen in een gelijkwaar dige kruising die als entree gaat die nen voor het dorpscentrum. Bewoners van de huizen op de kop van de Nieuwstraat laten bu reau Juust weten een drempel in hun straat te willen. Ook betwijfelen zij of het aantal parkeerplaatsen voor hun deur straks voldoende is. Mensen uit de Veerweg vragen zich hardop af of de aanpassingen rondom hun straat wel voldoende snelheidsbeperkend werken. Bureau Juust neemt de aanbeve lingen van de inwoners mee bij de verdere uitwerking van de tweede fase. SCHORE - Het dorpshuis van Schore moet ingrijpend worden vernieuwd. Om als multifuncti oneel hart van Schore te kunnen dienen zijn een restyling, herin richting en kleine verbouwing nodig. Kosten: 250.000 euro, voor de gemeente Kapelle. Die moet zich er nu over buigen. Het dorpshuis is belangrijk voor de Schorenaren. Dat bleek de afgelopen twee jaar steeds weer als de dorpsraad de inwo ners om input vroeg. Een werk groep heeft de mogelijkheden bekeken en presenteerde maan dagavond het resultaat. Een stichting zou een nieuwe zelfstandige beheerder moeten aanstellen. „Daar is al belangstel ling voor getoond", aldus Leon Jansen van de werkgroep. „De stichting krijgt het dorpshuis in bruikleen van de gemeente, de beheerder werkt in opdracht van de stichting." Verder moet het dorpshuis flink worden opgeknapt, ver telde Daniël Visser. „De hal wordt verbreed en krijgt een ex tra ingang naar de kleine zaal en een garderobe." De grote zaal (gymzaal) wordt voor grotere evenementen; ernaast kan een terras kunnen komen. Ook de keuken en andere vertrekken krijgen een opfrisbeurt. IN DE REGIO CuliFair Veiling Zeeuwse producten Expositie Sprekende Handen MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 4 juli 2018 BB Zorgcentrum twee jaar op veld Op een trapveldje aan de Kruis- bessestraat in Krabbendijke ver rijst volgend jaar een tijdelijk zorgcentrum. De gemeente Rei- merswaal en Zorggroep Ter Weel vinden het trapveld de beste locatie om de bouwperi ode voor vernieuwing van zorg centrum Nieulande te kunnen overbruggen. Joeri Wisse Krabbendijke -Jaap Sinke, wethouder LI 1 V" Ü4.I I Wp A Een impressie van de 'nieuwe' stoplichtkruising, foto advies-en ingeni eursbureau juust „Hier willen we een flinke drem pel", roept een bewoner van de Nieuwstraat in Kamperland. Hij wijst op een tekening van ad- vies- en ingenieursbureau Juust, die op één van de tafels in het Casembroothuis is uitgestald. Ellen Jobse Kamperland GOES De achtste editie van CuliFair vindt vandaag en morgen plaats op de Grote Markt in Goes. Tijdens het culinaire festival worden er gerechten van fair- trade-, streek- en biologische produc ten verkocht. Vrijdag verandert CuliFair in CuliFië- sta waarbij de inter nationale keuken centraal staat. Be zoekers zijn tussen 12.00 en 23.00 uur welkom. De toegang is gratis en een gerechtje kost vier of zes euro. SINT-ANNALAND De streekproduct veiling begint van daag in Sint-Anna- land. Producenten en leveranciers uit Tholen en de rest van Zeeland zorgen iedere week voor verse streekpro ducten zoals groen ten, fruit, gerookte paling, eieren, bab belaars, kaas, mos terd en bloemen. Alle producten zijn te koop. De veiling is vanaf vandaag tot en met 15 septem ber elke woensdag geopend aan de Langeweg 11. Er wordt om 11.00 en om 14.00 uur ge veild. HEINKENSZAND Morgen is er een expositie over het project Sprekende Handen in SVRZ Hof Rietzanger. Lij nen en rimpels ver tellen een levens verhaal, daar gaat het project over. Morgen tussen 14.30 en 16.00 uur wordt het project uitgelegd en kan de expositie bekeken worden met een hapje en een drankje. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Ter Weel, 08.00- 17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, och tend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00- 14.00 uur: Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Grote markt, 12.00-23.00 uur: Culifair; Ingang His torisch Museum/VVV Kan toor, Singelstraat, 14.00-15.30 uur: Gratis stadswandeling HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KAPELLE De Vroone, 09.00- 11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00- 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Open stelling kerk KRUININGEN Camping den Inkel, 19.00 uur: Zomer avondwandeling door gemeente Reimerswaal SINT-ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur: Thoolse streekpro ductenveiling WEMELDINGE De Wemel, 14.00- 15.30 uur: Zomer- bingo; Punt Weste lijk Havenhoofd, 19.30-21.30 uur: Zeilwedstrijd 'Twi- light Races' YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondlei dingen door Oos- terscheldemuseum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing. INFORMATIEBORD WEMELDINGE Dana Verhulst van Stichting Bewonersbe langen Wemeldinge kijkt naar het nieuwe informatiebord dat Burgemeester Huub Hieltjes heeft onthuld. Het is het eerste van een drieluik in Wemeldinge, later volgt een bord bij de Maartenskerk en een bij de haven. „Dit is stap één om We meldinge aantrekkelijker te maken voor toeristen", sprak Hieltjes voor de onthulling. „Het past binnen het toeristisch beleid dat de gemeenteraad heeft vastgesteld. Er komen nog een stuk of twaalf bankjes, vier picknicktafels en een aantal prullenbakken bij. Zodat dagjesmensen, andere toe risten en inwoners van Wemeldinge lekker kunnen zitten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62