Kade Parade biedt twee dagen vertier KOOPJES Slechts 3 dagen DELSCHER, Vertrouwenscommissie zonder Gemeentebelang 7 Na het beste café van Nederland (de Biet) heeft Zierikzee met 't Genot ook het beste terras van Zeeland. Het restaurant eindigde in de landelijke wedstrijd als 33e. Goes VERKIEZING BESTE TERRAS VAN ZEELAND Donderdag t/m zaterdag In de lommerrijke schaduw van twee grote bomen aan de Schuit haven is het sowieso altijd heerlijk toeven, in een loungebank op één van de meest rustieke terrassen van Zierikzee. De drukte van winkelend publiek en rondsnuffelende toeristen trekt aan je tafeltje voorbij. Even bij komen onder het genot van een hapje en een drankje. Nick Meerdink en zijn partner Ma- riëlle Struijk zijn sinds begin 2015 ei genaar van het steakhouse aan de Schuithaven, waar ze beiden langere tijd in loondienst werkten. Het vorig jaar vernieuwde terras was hun eer ste grote investering en die betaalt zich nu gelijk uit. Buurvrouw Jessy Koster van de aangrenzende Tapasbar 't Schuitje maakt zich geen zorgen over de con currentie. „Het is een heel andere doelgroep. Ik gun het ze wel. En het ziét er ook super mooi uit! Wij heb ben onze zaak drie maanden geleden overgenomen en zijn ook beetje bij beetje aan het veranderen. Ik had nog nooit van deze wedstrijd gehoord, maar ik denk dat we volgend jaar ook meedoen." Uitstraling Ria en Koos van Hilst uit Lochem prikken het laatste stukje van hun lunch naar binnen. Of ze weten dat ze op het beste terras van Zeeland Je kan er nog iets van leren. Dat vind ik het belangrijkste zitten? „Inmiddels wel", wijzen ze grinnikend op alle aandacht rondom. Ze zijn er bij toeval neergestreken, op zoek naar een museum dat ze twintig jaar geleden al eens bezochten in Zie rikzee. „We hebben eerst hiernaast gekeken", knikt Ria naar de buren. „De hele uitstraling en de complete lunchkaart op tafel hebben de door slag gegeven." Koos heeft geen spijt van de keus. „Het is perfect", beoordeelt hij het eten en de bediening zonder aarze len. „En of dit dan ook echt de aller beste van Zeeland is... We kunnen ze niet allemaal proberen." Daar zit ook gelijk de nuance van de landelijke verkiezing van vakblad Misset Horeca. Wie kans wil maken op de titel, moet zich inschrijven. Zo'n vierhonderd bedrijven hebben dat gedaan. Dus kunnen er net zo goed nog veel betere terrassen be staan, maar die zijn eenvoudig niet beoordeeld door de vakjury. Meer dink is zich daar terdege van bewust. Het gaat hem niet primair om een zo hoog mogelijk notering, zegt hij. „Na afloop krijg je een rapport met de plus- en verbeterpunten. Je kan er nog iets van leren. Dat vind ik het al lerbelangrijkste." Schoon en goed verzorgd De jury is vooral te spreken over de uitnodigende uitstraling van het ter ras: 'schoon en goed verzorgd'. Twee bezoeken van mystery guests lever den ook een lovend oordeel op over het personeel: 'Onze bestelling wordt vriendelijk opgenomen door een medewerkster die er zin in heeft.' Meerdink: „We hebben de medewerkers natuurlijk wel extra geïnstrueerd en je probeert een beetje extra je best te doen als je weet dat er iets te winnen valt. Toch die blaadjes maar even opvegen bij voorbeeld. Maar in feite doen we het gewoon altijd zo. We zien deze note ring als een heel mooi compliment." Struijk: „En het is ook gewoon een heerlijk terras. Bij zwoele zomer avonden zoals nu draait 's avonds de zon nog zo onder het luifel. Gasten blijven dan vaak nog even lekker hangen voor een afzakkertje." GOES Goes heeft er een evene ment bij: de Kade Parade. „De eer ste editie zien we als een soort try out", zegt Tammy Scholten van het Goese pop up-team. „Als het een succes is, willen we er een te rugkerend iets van maken." Het idee om een evenement te or ganiseren aan de Goese kades werd bedacht door de eigenaren van Honeypie en LUX Boardshop, gevestigd aan respectievelijk de Bierkade en de Grote Kade. Tammy van het pop up-team (be kend van Festival De Veste) haakte kort daarna aan. „Wij zijn allemaal fan van Festival De Pa rade", legt ze uit. „Het leek ons leuk om een soort gelijke sfeer neer te zetten." De Kade Parade mag dan klein be ginnen, er is zaterdag 14 en zon dag 15 juli van alles te doen in en rond het water. Bezoekers kunnen genieten van onder meer straatartiesten, kunst en live-muziek. Ook Bram Houg bekend van The Voice of Holland, treedt op. Vier restaurants hebben allemaal een eigen thema gekozen en be reiden allerlei lekkere dingen. Verder kunnen mensen leren sup- pen en zich laten rondleiden door een ridder. Voor kinderen valt er ook van alles te beleven. Grote Markt 11-13, De commissaris van de koning deed zijn verzoek gisteravond tij dens de bespreking van de profiel schets voor de nieuwe burgemees ter. „Het is belangrijk voor de kandi daten om alle politieke kleuren te horen, te zien en te kunnen spre ken." Maar het verzoek van Pol man mocht niet baten. En hetzelfde geldt voor de twee schorsingen van de raad. „Wij zijn geen voorstander van een wet houder in de commissie", legde Jordi van Leeuwen (GB) uit. „Ze ker geen lid van de nu al geklapte coalitie." Van Leeuwen doelde op Jon Herselman, de WD-wethou- der. Die werd even later door de rest van de raad overigens wel be noemd als adviseur. De procedure voor een nieuwe burgemeester wordt in gang gezet. Met een ver trouwenscommissie zonder Ge meentebelang. woensdag 4 juli 2018 Volop genieten op terras 't Genot Marcel Modde Zierikzee Mariëlle Struijk be dient enkele gasten van 't Genot. Op de achtergrond kijkt Mi- chelle Tettero toe. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Nick Meerdink, mede-eigenaar van 't Genot Gemeentebelang doet defini tief niet mee aan de de vertrou wenscommissie voor een nieuwe burgemeester van Ka- pelle. Ondanks een dubbele schorsing tijdens de raadsver gadering en een persoonlijk verzoek van commissaris van de koning Han Polman. Willem Adriaansens Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60