11 ANTWAN TOLHOEK - ze elkaar te helpen waar dat moge lijk is. Tolhoek reed met de Dau- phiné zijn beste koers van het sei zoen. Minnaard deed dit jaar van zich spreken als drager van de bergtrui in de Ronde van Roman- dië. Antwan: „Marco is weer aan een stabiel jaar bezig. Het wil ook wel wat zeggen dat hij door zijn ploeg weer als een van de eersten voor de Tour werd geselecteerd." Marco: „Hij heeft een gigantische stap gemaakt. Als je in de Dau- phiné elfde wordt en iedere berg rit meedoet voor een top tien klassering, behoor je langzamer hand tot de betere renners ter we reld en hoor je zeker thuis in de Tour." Antwan: „Mijn niveau was nog goed. Weet je, ik bereid me gewoon voor op de zwaarste weken die kunnen komen. De Tour is natuurlijk de grootste wedstrijd, dat merk ik nu ook wel. Je krijgt alles nieuw: kleren, schoenen, noem het maar op. Dat heb je verder bij geen één wedstrijd, dus dat geeft wel aan hoe bij zonder het is. Maar uiteindelijk blijft het gewoon een wedstrijd. Je moet gewoon blijven trappen. Zo simpel is het." Marco, voor jou wordt het je tweede Tourdeelname. Zijn er dingen die je met de weten schap van vorig jaar anders gaat aanpakken in de komende Tour? Marco: „Onze ploegleider (Hilaire Van der Schueren) zei vorig jaar al tijd dat we zoveel mogelijk rust moesten pakken. Soms eens een interview afslaan bijvoorbeeld. Dat heb ik toen maar weinig ge daan, maar daar ga ik dit jaar wel op proberen te letten. Want ieder extra rustmoment dat je kan pak ken, is meegenomen. Dat kan net het verschil zijn tussen wel of geen mooie uitslag." Antwan: „Ik was eerst nooit zo be zig met rusten. Ik genoot als jonge renner van alles, bijvoorbeeld van een verplaatsing van twee of drie uur in de bus. Ik keek dan als een klein kind in een snoepwinkel naar buiten. Nu word ik juist cha grijnig als ik zie dat we een ver plaatsing van drie uur hebben. Ik lig liever drie uur op bed." Marco: „Het hoort erbij en ik vind het ook echt leuk. Het is mooi dat je je ervaringen met andere men sen kan delen." Antwan: „Ik krijg vaak leuke reac ties van mensen die het leuk vin den om over mij te lezen. Dus dan denk ik: als ik dat interview doe, zijn er mensen die er ple zier uithalen. Waarom zou ik het dan niet doen?" Antwan: „Omdat ik ge woon mezelf ben denk ik, ik weet het niet." Marco: „Ik denk omdat hij gewoon zichzelf is. En af en toe gooit hij er een Zeeuwse uitspraak tus sendoor, dat vinden men sen gewoon leuk." Antwan: „Wie mij ook een vraag stelt, ik probeer altijd hetzelfde te ant woorden. Zo moet het ook, denk ik. Waarom zou ik tegen een intervie wer iets anders zeggen dan bijvoor beeld tegen Marco? En als ik iets niet wil zeggen, zeg ik het gewoon niet." Marco: „Bij mij is het een ander soort spanning dan vorig jaar. Ik weet nu wat ik kan verwachten." Antwan: „Ik heb zeker zenuwen." Veel? Antwan: „Goh, ja wat is veel. Ik heb geen meter om of zo. Maar ik pro beer gewoon hetzelfde te doen als ik altijd doe, dan zien we het wel." Marco: „Sowieso als ik de finish haal. Het doel van mijn kopman Guillaume Martin is om top twin tig rijden. Als dat lukt, is dat voor mij ook een doel dat bereikt is. Ver der hoop ik een keer in een mooie ontsnapping te zitten." Antwan: „Wanneer ik gezond en fit Parijs haal en Steven Kruijswijk goed kan ondersteunen in de ber gen. Steven heeft zelf gezegd dat hij mij in de Tourploeg wilde hebben. Ik hoop dat ik dat vertrouwen kan terugbetalen." Antwan: „Zeker niet. Het kan snel gaan. Twee maanden terug zat ik nog in zak en as omdat ik de Giro moest missen en nu rij ik ge woon de Tour." Je reed met de Vuelta van vorig jaar je eer ste drieweekse ronde, wat neem je daar specifiek van mee naar de Tour? Antwan: „In de laatste week heb je een niveau en dat niveau blijft ei genlijk bij iedereen hetzelfde. Als je niveau hoog is, heb je veel ge luk en als je niveau net niet hoog genoeg is, wordt het heel zwaar." Nu word ik chagrijnig als ik zie dat we een verplaatsing van drie uur hebben woensdag 4 juli 2018 GO blijven trappen. Zo simpel is het' DliFQUR Antwan Tolhoek Antwan Tolhoek (voorgrond) en Marco Minnaard nu nog op vertrouwde bodem, tij dens een koffiepauze op Vliegveld Midden- Zeeland. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Antwan, hoe kijk jij naar het seizoen van Marco tot dusver? En andersom: Hoe vind jij dat Antwan het dit seizoen ver gaat, Marco? Hoe zat dat bij jezelf? Marco sneed het onderwerp 'in terviews' net al even aan. Bij geen andere wielerwedstrijd is er zoveel media-aandacht als bij de Tour. Wat vinden jullie van die media-aandacht? Snap je ook waarom veel mensen die inter views met jou zo leuk vinden, Antwan? Terugkomend op de Tour. De start nadert. Hebben jullie last van spanning of zenuwen? Wanneer is jullie Tour geslaagd? Antwan, je bent 24. Had je zelf verwacht dat je op die leeftijd al de Tour zou rijden? Geboortedatum: 29 april 1994 (24 jaar) Woonplaats: Yerseke Gewicht: 61 kilogram Lengte: 1.78 meter Ploegen: 2015: Rabobank Development Team 2015 (vanaf augustus): Tinkoff-Saxo (RUS), stagi air 2016: Roompot-Oranje Peloton 2017-heden: Team LottoNL-Jumbo Aansprekendste resultaten: 11de eindklassement Critérium du Dauphiné, 13de eindklassement Ronde van Ca- lifornië, 16de eindklasse ment Abu Dhabi Tour (2018), 4de Japan Cup, 28ste Ronde van Spanje (2017), 1ste bergklasse- ment Ronde van Zwitserland (2016).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43